18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rybki

Wiewiór z lasu • 2012-12-07, 13:21
I dobrze nam znany pok***iony mieszkaniec Norwegii


ti...........ax

2012-12-07, 23:57
korzysta typ z życia

vitiok

2012-12-08, 00:25
noob, selodka!!!

Sajgonski

2012-12-08, 00:27
Cytat:

Surströmming jest często jedzony z rodzajem chleba zwanym tunnbröd (cienki chleb). Kromki smaruje się, a na wierzch kładzie się posiekaną cebulę (zwykle czerwoną) i ugotowane ziemniaki w plastrach, bądź przygotowaną z ziemniaków pastę.

Całą rybę wyciąga się z puszki i rozcina wzdłuż. Wnętrzności należy usunąć (włączając ciemnoszarą ikrę), a rybę otworzyć jak książkę. Czerwone mięso należy zgnieść widelcem i oddzielić od ości. W małych kawałkach układać na kanapce. Ostatnim niezbędnym dodatkiem jest gęsta kwaśna śmietana (szw. gräddfil) albo jej francuski odpowiednik crème fraîche. Miękki tunnbröd następnie składa się albo zwija, z chrupiącej odmiany zaś robi się kanapkę.

Kanapka z surströmming jest tradycyjnie podawana ze szklanką mleka albo z kieliszkiem wódki. Piwo również stało się popularne, chociaż połączone efekty śledzia i dwutlenku węgla z piwa mogą być całkiem nieprzyjemne jeszcze przez jakiś czas po posiłku.



Nie wiedziałbym czy mam po takim posiłku się posrać czy porzygać... ale i tak bym spróbował :mrgreen:

Splitterek

2012-12-08, 00:32
niezły popie**ol :D ciekawe co o nim sasiedzi sądzą :p

Rodzyn

2012-12-08, 01:09
Ten gość zginął w wypadku samochodowym na północy Norwegii. Była wiadomość tydzień temu :(

orzeszwmorde

2012-12-08, 01:25
Rodzyn napisał/a:

Była wiadomość tydzień temu


Link albo warn.

Diabbel

2012-12-08, 02:02
Chyba jednak nie zginął bo jeszcze w czwartek postował na Fanpejdżu na FB :)

No chyba, że zza grobu już koleś nadaje :/

KoziaR[PL]

2012-12-08, 02:11
to sfermentowane śledzie? To dlatego puszka jest wybrzuszona ;D

logicoperation

2012-12-08, 03:14
Dlaczego pok***iony ? Zachowuję się jak przeciętny alkoholik nic niezwykłego

Marcindwl

2012-12-08, 08:21
to mój idol. Byłem w Norwegi to piekny kraj polecam, jak ktoś ma okazje niech jedzie.
Nie ma tam żadnej ludzkiej zawiści ( może tego nie dowiadczylem bo nie znam języka :P )
Gościu łamie system, to dobrze poieważ W owym kraju często choruje sie na depresje, cały czas pada i ogólnie piwo drogie a vódki to woóle nie widziałem na marketowych pókach.... i wróciłem do Polskie :D ( piwko kosztóje ok 10zł 4%)

artiee

2012-12-08, 09:01
@up w przeliczeniu, ale zarabiając tamtejsze pensje te piwo pewnie nic nie kosztuje. Tak jak w WB. Przeliczając funt=złotówka to tam możesz kupić w ch*j piwa za jedną pensję. Za Polską pensję przynajmniej połowę mniej , licząc że zarabiasz 2000 Funtów w Anglii i 2000 złotych w Polsce.

nelbox

2012-12-08, 10:48
Dla tych co nie wiedzą. Wpieprzał najohydniejsze danie świata - fermentowaną rybę. Przeciętny człowiek, przy wdechu zapachu z konserwy, wymiotuje

Kamilarz

2012-12-08, 11:27
j2m2 napisał/a:

@mglisty spędziłem tam 1,5 miesiąca. polecam naprawde. wstawiłbym zdjęcia gdyby kogoś obchodziły :)


wrzuć, zapodam piwo :P

niejakub

2012-12-08, 12:12
Te ryby jebią strasznie!. Kupiłem to kiedyś w Szwecji, 2 puszki w cenie jednej... Wieczorkiem piwko, parę osób - zaproponowałem przegrychę. Otworzyłem puszkę (tylko przebiłem) i wszyscy wyszli z pokoju. Nie wiem jak śmierdzi skunks, ale to jebie mocno. Później słyszałem, żę te ryby trzeba jakoś wietrzyć cały dzień przed zjedzeniem, nie było okazji sprawdzić :-)

kidra

2012-12-08, 13:00
Wystarczy być dobrze pok***ionym, żeby być 'sławnym'....Niestety