18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Różnica: Niemiec Vs Argentyńczyk

MorsWin1 • 2013-03-24, 17:17
Niemiec musi zawsze na bogato sie wozić ;)


mazin

2013-03-25, 00:22
Nie jestem specjalnie religijny, w kościele byłem ostatni raz chyba w 1997 roku. Mam generalnie gdzieś kto jest papieżem i jak się ubiera. Ale wiem, jaką rolę odegrał Jan Paweł II - i to nie dlatego, że ktoś mi w drugiej klasie o tym opowiedział na nudnej lekcji religii, ale dlatego ŻE PAMIĘTAM. A co takiego zrobił? Nie chodzi o kanonizacje, pielgrzymki, zamienienie nudnej i mało kontrowersyjnej instytucji kościelnej w istotną licząca się w świecie - bo to wszystko wyszło mu niejako przy okazji. Otóż, droga gimbazo, Jan Paweł II przywrócił godność ludziom podeptanym, udręczonym, pomiatanym i zniewolonym. Tylko tyle i aż tyle. Nie zrozumie tego nikt, kto nie pamięta komuny i nie ma pojęcia czym był PRL - dlatego nie próbuję tego tłumaczyć, zwłaszcza lewackim przygłupom (skoro są na tyle głupi, że noszą Che na koszulkach i powtarzają bzdury po Palikocie, to szkoda klawiatury dla nich). Ale nawet tym mądrzejszym spośród kilkunastoletnich "sadologlądaczy" niesposób wyjaśnić, czym było życie przeciętnego, uczciwego i niesk***iałego obywatela w PRL. Po prostu. Feudalizm, niewolnictwo, upodlenie, życie tracone w kolejkach za papierem sralnym i kawałkiem świństwa do jedzenia. Wybór pomiędzy sumieniem i sk***ieniem. Szarość, depresja, beznadzieja. Dobrze radzili sobie tylko k***y i złodzieje (ci sami zresztą, co i dziś). I tych podeptanych, zgnojonych, rozmienionych na drobne - czyli tak z grubsza licząc 70-80% ludzi mieszkających w tym kraju - papież uczynił na nowo godnymi ludźmi. Samą obecnością, słowami, które do nich skierował, gestem i pozdrowieniem. Tym, że zobaczyli samych siebie, po kilka milionów na każdym spotkaniu z nim.

pit@

2013-03-25, 02:22
A co ma bycie wierzącym do darcia łacha z Kółka Wędkarskiego? To dwie różne rzeczy przecież.

Koniec Świata

2013-03-25, 02:24
@mazin

Weź nie pie**ol już tych głupot. Biedni i upodleni przez PRL, uczciwi Polacy to jakiś j***ny ciepły śnieg. PRL sypał się w posadach międzyinnymi dlatego, że wszyscy kombinowali jakby się poopie**alać, wycwanić się, coś wynieść, podpie**olić itd. Nie tylko władza kradła, ale także sami obywatele. Dzisiaj jest to samo. Wszyscy, k***a, tacy biedni nie mają co do gara włożyć, bachorów j***nych utrzymać, a przez cały, k***a, dzień napie**alają komentarze na interii, wp, onecie itp. że wina Tuska i że PiS musi rządzić z jego ekscelencją Kaczysławem. Ilu k***a ciułaczy w tym kraju pełnym żałosnych kretynów żyje z zasiłeczków, kradnie, kręci na podatkach, jeździ na gapę komunikacją, wypie**ala śmieci do lasu, czy do pobliskiego rowu...? Wszyscy tacy, uczciwi i upodleni przez "wiadome siły" i tylko patriotyzm i wiara w siłę sprawczą JP2 im pozostała. Jak czytam te brednie umęczonych to mnie ch*j strzela. Nie mają co jeść sk***ysyny j***ne, ale TV i internet zapie**ala, bo ktoś musi wiedzieć co żydy kłamią w TVN i ktoś musi komentarze na ten temat wypisywać.

Glupie wolackie ch*je!

mazin

2013-03-25, 06:57
Cytat:

Weź nie pie**ol już tych głupot. Biedni i upodleni przez PRL, uczciwi Polacy to jakiś j***ny ciepły śnieg. PRL sypał się w posadach międzyinnymi dlatego, że wszyscy kombinowali jakby się poopie**alać, wycwanić się, coś wynieść, podpie**olić itd. Nie tylko władza kradła, ale także sami obywatele. Dzisiaj jest to samo. Wszyscy, k***a, tacy biedni nie mają co do gara włożyć, bachorów j***nych utrzymać, a przez cały, k***a, dzień napie**alają komentarze na interii, wp, onecie itp. że wina Tuska i że PiS musi rządzić z jego ekscelencją Kaczysławem. Ilu k***a ciułaczy w tym kraju pełnym żałosnych kretynów żyje z zasiłeczków, kradnie, kręci na podatkach, jeździ na gapę komunikacją, wypie**ala śmieci do lasu, czy do pobliskiego rowu...? Wszyscy tacy, uczciwi i upodleni przez "wiadome siły" i tylko patriotyzm i wiara w siłę sprawczą JP2 im pozostała. Jak czytam te brednie umęczonych to mnie ch*j strzela. Nie mają co jeść sk***ysyny j***ne, ale TV i internet zapie**ala, bo ktoś musi wiedzieć co żydy kłamią w TVN i ktoś musi komentarze na ten temat wypisywać.

Glupie wolackie ch*je!



Koledze gratulujemy rodziców!

blackh4wk

2013-03-25, 15:32
Jakby nikt nie zauważył, papież Franciszek jest jezuitą, a jako jezuita składał śluby ubóstwa

pr...........as

2013-03-26, 11:58
co to za różnica jaki papież i tak będą kradli