18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

równouprawnienie po amerykańsku

nowynick • 2016-09-27, 09:53
Dziś rano w radio usłyszałem fragment wczorajszej debaty Clinton-Trump gdzie Hilary wypomniała Trumpowi że powiedział:

"ten człowiek uważa, że kobieta może zarabiać tyle samo co mężczyzna tylko jeśli pracuje tak samo dobrze jak on"


No k***a nowy model "równouprawnienia": niech kobieta zarabia więcej, pracując mniej... :shock:

W............R.

2016-09-28, 01:21
@BrianGriffin Gwarancję pokoju, której nie może nam dać słaba UE oraz podatny grunt do nawiązania sojuszu gospodarczego z dalekim wschodem, w tym głównie Chinami. Mało kto o tym mówi, ale Trump jest polonofilem.

Black-Sheep

2016-09-28, 02:00
Od początku było wiadomo, że być może Trump wypadnie lepiej (nie wypadł), ale fact checking go zmasakruje (zmasakrowało i rozwłóczyło po podłodze ;) ).

A ci którzy popierają Trumpa to chyba poj***ło ich do reszty, żeby takiego rusofila co rozjebie NATO i odda Polskę w strefę wpływów Putina popierać. :roll:

quraaq

2016-09-28, 02:26
To jest w mojej ocenie wybór między dżumą, a cholerą, a ponadto chińskie przysłowie rzecze:

"Mądry mężczyzna potrafi zbudować miasto, mądra kobieta jest zdolna doprowadzić do jego upadku."
Nie słyszałem o żadnej CEO, która ogarnęłaby sprawnie coś więcej ponad "kitchen management". Znacie jakieś wyjątki?

xerxes

2016-09-28, 02:38
@czesiek99

Nie zrozumiałeś na czyją niekorzyść (jeśli chodzi o logikę) pobrzmiewa cytowane w poście zdanie?

Piszesz tak, jakby ta wypowiedź rzeczywiście obciążała Trumpa.

Black-Sheep

2016-09-28, 10:15
quraaq napisał/a:

To jest w mojej ocenie wybór między dżumą, a cholerą, a ponadto chińskie przysłowie rzecze:

"Mądry mężczyzna potrafi zbudować miasto, mądra kobieta jest zdolna doprowadzić do jego upadku."
Nie słyszałem o żadnej CEO, która ogarnęłaby sprawnie coś więcej ponad "kitchen management". Znacie jakieś wyjątki?



W Norwegii od ponad dekady funkcjonuje parytet 40% płci w radach nadzorczych spółek które chcą działać na giełdzie.
W krótkim terminie efektem był lekki spadek rentowności, bo większa ilość kobiet w zarządach powodowała ze firmy mniej chętnie zwalniały pracowników, ale generalnie wbrew bólowi dupy neoliberałów gospodarka się nie zawaliła. W dłuższym terminie rentowność wróciła do normy, a gospodarka stała się stabilniejsza (przez właśnie mniejszą tendencję do zwalniania ludzi), są na ten temat dobrze opisane badania. ;)
Pomysł że kobiety mogą naturalnie nie umieć w biznes to jest jakaś bzdura i leczenie własnych kompleksów. ;)

SłodkiMarcel

2016-09-28, 12:14
Oponka napisał/a:

@qhash ma rację :D w Niemczech rządzi baba i zobaczcie do czego doprowadziła :krejzi:


A we Francji Hollande i zobacz do czego doprowadził. Oczywiście kompletnie pie**oli was fakt ile mężczyzn dowódców zj***ło swoje rządy. Facetom zawsze się wszystko wybacza,a kobiecie wytknie. Jak facet zawali, zastępuje się go innym facetem, a jak kobieta zawali to tez zastępuje się ją innym facetem , nie kobietą. Spójrz na Le Pen, ona totalnie przeciwne poglądy do Merkel, nie chce imigrantów,i chce zamknięcia granic Francji dla dobra francuzów. A może przypomnij sobie Margaret Tacher- jej tłumienie protestów górników którzy pracują w nierentownym kopalniach i hutach- zamknęła je bez pie**olenia, a w Polsce jesteśmy przez tych oszołomów zastraszani (górników) albo podjęła mądrą decyzję o bitwę o falklandy. Ciebie oczywiście tylko inetersują porażki kobiet, przypomnij sobie lekcję historii i zobacz ile jełopów mężczyzn nigdy nie powinno pchać się do rządów. Owszem Merkel zj***ła ,ale do k***y nędzy, nie podpisuj każdej kobiety pod jej porażki śmieciu

b7kj

2016-09-28, 23:36
@SłodkiMarcel, a Ty co, c*pke masz ?

SłodkiMarcel

2016-09-29, 11:27
b7kj napisał/a:

@SłodkiMarcel, a Ty co, c*pke masz ?


Tak , Twojej matki na moim ku*asie

b7kj

2016-09-30, 14:53
SłodkiMarcel napisał/a:


Tak , Twojej matki na moim ku*asie



Toś mi pojechał... A teraz po tej karuzeli śmiechu, wracaj na Kwejka, tam Twoje miejsce :lol:

quraaq

2016-09-30, 21:53
Black-Sheep napisał/a:


Pomysł że kobiety mogą naturalnie nie umieć w biznes to jest jakaś bzdura i leczenie własnych kompleksów. ;)



...albo doświadczenia z życia wzięte i wspomnienia tych rozpieprzonych firm.


BrianGriffin napisał/a:


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_women_CEOs_of_Fortune_500_companies

Ty nawet google nie potrafisz używać, a robisz uwagi o kuchni? :lol:



Lista wyjątków od reguły, o które uprzejmie i retorycznie spytałem - na 100 osób przypadają 4 (cztery) kobiety.