18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

równouprawnienie po amerykańsku

nowynick • 2016-09-27, 09:53
Dziś rano w radio usłyszałem fragment wczorajszej debaty Clinton-Trump gdzie Hilary wypomniała Trumpowi że powiedział:

"ten człowiek uważa, że kobieta może zarabiać tyle samo co mężczyzna tylko jeśli pracuje tak samo dobrze jak on"


No k***a nowy model "równouprawnienia": niech kobieta zarabia więcej, pracując mniej... :shock:

C.Z.E.S.I.E.K

2016-09-27, 10:02
Troszku radiowcy wyjęli to z kontekstu, To był fragment wypowiedzi Trumpa z przed miesiąca, gdy mówił o kosztach jakie ponosi pracodawca w związku z ciążą pracownicy. Na, ale wyszło jak wyszło Hilary go niszczyła takimi pojedynczymi argumentami, a Donald się pogubił i odpowiadał żeby tylko coś powiedzieć.

maxximal

2016-09-27, 10:06
Akurat miałem nieprzyjemność oglądać kawałek materiału przed tą debatą i szczerze jestem zniesmaczony tym, jakie pomniki tej babie budują już teraz

nowynick

2016-09-27, 10:09
@czesiek cytując (media zdecydowanie sprzyjające Hilary):
"Mówił, że ciąża to niewygoda dla pracodawcy i że kobiety mogą zarabiać tyle co mężczyźni, jeśli będą pracowały tak dobrze jak oni - przypomniała Hillary Clinton podczas pierwszej debaty prezydenckiej (http://www.tvn24.pl)"

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/hillary-clinton-o-trumpie-mowil-o-kobietach-swinie-leniuchy-i-psy,679317.html

niewygodna ciąża i drugi argument (o którym jest temat) a nie wyrwane z kontekstu...

C.Z.E.S.I.E.K

2016-09-27, 10:19
nowynick,
Oczywiście, że wyrwane, bo mówił o wielu innych kwestiach (mniej lub bardziej racjonalnych), ale w nocy Hilary wsponiała tylko o tym i o nazywaniu kobiet "leniwymi świniami i psami". Ale czego się spodziewać.

nowynick

2016-09-27, 10:25
czesiek99 napisał/a:

nowynick,
Oczywiście, że wyrwane, bo mówił o wielu innych kwestiach (mniej lub bardziej racjonalnych), ale w nocy Hilary wsponiała tylko o tym i o nazywaniu kobiet "leniwymi świniami i psami". Ale czego się spodziewać.



"mówili, ale nie wczoraj, więc co innego miała na myśli..." Serio? :D

mimo "żywego zainteresowania wyborami w USA" jakoś przespałem ;) . Cytuje tylko pierwsze zdanie jakie dziś obiegło świat i zastanawiam się na jakie niedoj***nie mózgowe chorują ci ci chwycili ten tekst (mówiąc o zdecydowanym zwycięstwie Clinton)...

C.Z.E.S.I.E.K

2016-09-27, 10:51
nowynick,
Niestety tam nie ma opcji dobry/zły, bo obaj mają swoje za uszami. Osobiście wolałbym by prezydentem został chory psychicznie miliarder, niż śmiejąca się non stop żona Billa (bo to raczej marionetka będzie jak u nas).
Nie wiem czemu mam wrażenie, że Donald zrobi jeszcze akcje jak senator John McLaughlin z filmu "Maczeta" z 2010 r.

qhash

2016-09-27, 10:54
ludzie k***a, przecież baba nie może mieć władzy, to będzie jakaś farsa

nowynick

2016-09-27, 10:55
czesiek99 napisał/a:

nowynick,
Niestety tam nie ma opcji dobry/zły.



tam jest opcja "zły/gorszy" tylko ch*j go wie który jest który... :D

Oponka

2016-09-27, 14:39
@qhash ma rację :D w Niemczech rządzi baba i zobaczcie do czego doprowadziła :krejzi:

sh...........ns

2016-09-27, 21:29
W Polsce tyaki model obowiązyje bardzo często i kobiety to popierają bo one sa za równosci tylko w swoja strone głupie p*zdy

Tassadar

2016-09-27, 21:45
W USA jak wygra baba to jest gwarancja 3 WW

mazga50

2016-09-27, 23:05
stara, prawie 70-letnia baba z problemami zdrowotnymi, do tego obłudna i kłamliwa. idealny materiał na prezydenta USA, bo nie odbiega od poprzedników.

a co do równouprawnienia i tego, co powiedział Trump. jeśli facet i kobieta, pracują na takich samych warunkach i stawce, z taką samą wydajnością i taki sam czas, to jak najbardziej należy się taka sama płaca. ale teraz wyobraźcie sobie drogie dzieci sytuacje, gdy kobieta i mężczyzna pracują przy np. przenoszeniu akumulatorów z punktu A, do punktu B. facet przeniesie ich 545 szt. w ciągu 8h pracy, a kobieta tylko 328, bo jest słabsza. z punktu widzenia pracodawcy, nie opłaca mu się zatrudniać babki na tym etacie, skoro ma jej płacić taką samą stawkę jak wydajniejszemu facetowi. no ale wg Hillary, nie dość, że ma jej płacić tyle samo, to jeszcze ta ma mieć dodatkowe przywileje itd. gdzie tu logika?
logika kończy się tam, gdzie zaczyna się poprawność polityczna...

pisage

2016-09-27, 23:09
eh dzieciaki... Clinton i tak wygra, a wyborcy nie mają tu nic do powiedzenia. O wynikach wyborów w USA nie decydują obywatele, a wielkie korporacje. Teraz mają do wyboru nieobliczalnego, chyba lekko chorego psychicznie i nieprzekupnego (bo bogatego) Trumpa i skorumpowaną, łatwą do manipulacji Clinton. Zgadnijcie kogo wybiorą?
Jego promuje Rosja, nie do końca oficjalnymi metodami, ją duże media w USA. Nikogo nie interesuje gdzie i kiedy zwycięzca wywoła wojnę. Liczy się tylko czy nie przejdą żadne ustawy prokonsumenckie albo obciążające podatkami duży biznes.
Dziękuję. Dobranoc.

BrianGriffin

2016-09-28, 00:12
A teraz zagadka dla "zwolenników Drumpfa". Co dla Polski może oznaczać ocieplenie stosunków na linii USA - Rosja? :mrgreen: