18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Roszczenia do "Złotego Pociągu". Zgadnijcie czyje?

stalowalowa • 2015-08-29, 10:01
Prawdopodobnie większość z was zgadła :D

Cytat:

Światowy Kongres Żydów zaapelował do polskiego rządu, by wszelkie rzeczy należące do Żydów, które znajdują się w tzw. Złotym Pociągu, zostały zwrócone potomkom prawowitych właścicieli. Generalny konserwator zabytków Piotr Żuchowski oświadczył jednak, że pociąg stanie się własnością Skarbu Państwa.

Wczoraj informowaliśmy, że roszczenia do przedmiotów znajdujących się w Złotym Pociągu zgłaszają Rosjanie.

Teraz okazuje się, że chętnych do przejęcia ewentualnych skarbów jest więcej. Światowy Kongres Żydów zaapelował, by znajdujące się w pociągu rzeczy, które należały do Żydów, zostały zwrócone potomkom prawowitych właścicieli.

Organizacja dodała także bezczelnie, że jeśli ustalenie spadkobierców byłoby niemożliwe, to "wszelkie złoto lub inna znaleziona własność należąca do żydowskich rodzin lub przedsiębiorstw musi teraz przysłużyć się polskim Żydom, którzy niestety nigdy nie zostali właściwie wynagrodzeni przez Polskę za niewypowiedziane cierpienia, jakich doznali, i katastrofalne ekonomiczne straty podczas Holokaustu".

Światowy Kongres Żydów zasugerował więc, że za Holokaust odpowiedzialni są Polacy.

Generalny konserwator zabytków Piotr Żuchowski zapewnia jednak na razie, że Złoty Pociąg będzie własnością skarbu państwa. 10 proc. wartości odnalezionego składu będzie - jako znaleźne - wypłacone dwóm mężczyznom, którzy zlokalizowali pociąg.



Swoją drogą ch*j wie co jest w tym pociągu, może tylko trochę złomu, może stare materiały wybuchowe, może nic w nim nie ma.
Ale garbatonosi już wyczuli biznes, czyli coś fajnego na pewno tam jest :)


Ja obstawiałem, że najszybciej po miesiącu się upomną, a wyszło szybciej :D
Źródło - KLIK

Halman

2015-08-29, 10:10
hmm.. pazerność tej nacji zadziwia... a przygotować im pociąg z żużlem z wielkich pieców i niech sobie go zabierają skoro już łapę kładą jeszcze nie wiedząc na czym... I sugerowane rozwiązanie niech nie kojarzy się synom Judy z piecami, żużlem i popiołem bo nie wynika z złośliwości a chęci pozbycia się zbędnych materiałów na koszt roszczącego... ;)

My...........er

2015-08-29, 10:21
Taki chuuuuuuuj, że cokolwiek dostana ! Polska już spłaciła co miała spłacić. Jest ustawa, że co znajdziesz jest twoje czyli te osoby, które to znalazły mogły to oddać a wcale nie musiały. A rusek niech się od tego odpie**oli. ch*j mu do Polski i rzeczy znalezionych na naszym terenie.

skandal89

2015-08-29, 10:23
żeby tylko nasz rząd nie okazał się aż tak p*zdowaty.

RockyWood

2015-08-29, 10:49
dobre.

nawet nie wiedzą jak pociąg wygląda ani gdzie jest a tu już sępy się zlatują.... no masakra. A jak się okaże, że tych 2 gości to treolle i robią sobie jaja to te żydki wyjdą na cwe*ów tak samo jak ruskie. I tak zapewne będzie :D

urteusz

2015-08-29, 11:09
MyFuhrer: Nie ma takiej ustawy. Co znajdziesz oddajesz Państwu :)

saves

2015-08-29, 11:10
Pełna zgoda. Ale najpierw niech opiszą co do nich należało, a potem poszuka się czy coś opisanego jest. Nie będzie tak, że pejsy będą sobie spacerować i pokazywać paluchem, że to czy tamto należało do nich. A jeśli będą przetopione sztabki to co? Powiedzą, że to zęby więźniów obozów? A poza tym jak udowodnią, że to w 100%i zęby żydowskie bez domieszki polskich?

bleblebator1

2015-08-29, 11:10
Jak tam są pociski, to zwrócić im je.
Wystrzeliwując z odpowiednich dział.
Będzie transport z dostawą do domu.
Jak gaz to też zorganizować dostawę do domu.
Zrzucić z samolotu.

cykenmyken

2015-08-29, 11:22
jeżeli tak bardzo im zależy to niech pokryją koszty wydobycia pociągu jeżeli faktycznie on tam jest.

Hvsarz

2015-08-29, 11:28
Ja wiem jedno, jeśli sk***ysyny z krawatami oddadzą cokolwiek komukolwiek i skończy się na "oburzeniu społeczeństwa" o którym zapomni się następnego dnia, oznaczać to będzie jedno - emigracja i nigdy więcej tu nie wracać.

saves napisał/a:

Pełna zgoda. Ale najpierw niech opiszą co do nich należało, a potem poszuka się czy coś opisanego jest. Nie będzie tak, że pejsy będą sobie spacerować i pokazywać paluchem, że to czy tamto należało do nich. A jeśli będą przetopione sztabki to co? Powiedzą, że to zęby więźniów obozów? A poza tym jak udowodnią, że to w 100%i zęby żydowskie bez domieszki polskich?


Nie masz tu racji. Żadnej zgody. Po pierwsze, to byli obywatele Polski wyznania żydowskiego. Jeśli ktoś umiera bezpotomnie, będąc obywatelem Polskim, to jego majątek tak czy siak, przejmuje państwo Polskie.
Tu nie ma znaczenia czy ktoś udowodni czy coś jest żydowskie czy nie. Udowodnić, to ma swoje prawne roszczenia do tego. A państwo izrael czy różne związki żydów, nie są spadkobiercami obywateli Polski.
Watykan jakoś nie rości sobie praw do majątków zmarłych bezpotomnie katolików.

kenzol

2015-08-29, 12:27
skandal89 napisał/a:

żeby tylko nasz rząd nie okazał się aż tak p*zdowaty.


Jeśli zdołają znaleźć ten pociąg przed wyborami, to całkiem możliwe, że sprzedawczyki z PełO rozdadzą wszystko Niemcom, Żydom, Ruskom i kto wie komu jeszcze. Jeśli dopiero po wyborach, które wygra PiS, to możemy być spokojni o nasze dobro narodowe.

Boss-man

2015-08-29, 12:48
Niech najpierw zwrócą pieniądze za nadmierną emisję CO2 do atmosfery...

saves

2015-08-29, 12:52
Hvsarz napisał/a:

Ja wiem jedno, jeśli sk***ysyny z krawatami oddadzą cokolwiek komukolwiek i skończy się na "oburzeniu społeczeństwa" o którym zapomni się następnego dnia, oznaczać to będzie jedno - emigracja i nigdy więcej tu nie wracać.


Nie masz tu racji. Żadnej zgody. Po pierwsze, to byli obywatele Polski wyznania żydowskiego. Jeśli ktoś umiera bezpotomnie, będąc obywatelem Polskim, to jego majątek tak czy siak, przejmuje państwo Polskie.
Tu nie ma znaczenia czy ktoś udowodni czy coś jest żydowskie czy nie. Udowodnić, to ma swoje prawne roszczenia do tego. A państwo izrael czy różne związki żydów, nie są spadkobiercami obywateli Polski.
Watykan jakoś nie rości sobie praw do majątków zmarłych bezpotomnie katolików.



Jakbyś czytał między wierszami, to wiedziałbyś o co chodzi.
Przykład? Proszę...
Znalazłem portfel, a w nim 10000zł. Chętnie oddam właścicielowi, ale nie ma w nim dokumentów. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zgłosisz się do mnie i opiszesz portfel udowadniając tym, że jest Twój?
Przy okazji - stosunki z Izraelem mamy takie same, bo przecież chcieliśmy oddać, ale skoro nie potrafią opisać co im skradziono....

Dymekx

2015-08-29, 13:41
Co Polska ma żydom wypłacać? Że k***a wojnę przegraliśmy, że za mało naszych krew przelało w zastępstwie żydów, że stawialiśmy opór ich sowieckim kolegom? Te żydy od 1918 zanadto skakały, żyli na ziemi Polskiej a już jej nazwę zmieniać chcą Judeo-Polonia czy kich*j.

Szulcu

2015-08-29, 13:51
Złoty pociąg czyli WAGONY CYSTERNY ze złotym "deszczem".. można im oddać.