18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Roszczenia do "Złotego Pociągu". Zgadnijcie czyje?

stalowalowa • 2015-08-29, 10:01
Prawdopodobnie większość z was zgadła :D

Cytat:

Światowy Kongres Żydów zaapelował do polskiego rządu, by wszelkie rzeczy należące do Żydów, które znajdują się w tzw. Złotym Pociągu, zostały zwrócone potomkom prawowitych właścicieli. Generalny konserwator zabytków Piotr Żuchowski oświadczył jednak, że pociąg stanie się własnością Skarbu Państwa.

Wczoraj informowaliśmy, że roszczenia do przedmiotów znajdujących się w Złotym Pociągu zgłaszają Rosjanie.

Teraz okazuje się, że chętnych do przejęcia ewentualnych skarbów jest więcej. Światowy Kongres Żydów zaapelował, by znajdujące się w pociągu rzeczy, które należały do Żydów, zostały zwrócone potomkom prawowitych właścicieli.

Organizacja dodała także bezczelnie, że jeśli ustalenie spadkobierców byłoby niemożliwe, to "wszelkie złoto lub inna znaleziona własność należąca do żydowskich rodzin lub przedsiębiorstw musi teraz przysłużyć się polskim Żydom, którzy niestety nigdy nie zostali właściwie wynagrodzeni przez Polskę za niewypowiedziane cierpienia, jakich doznali, i katastrofalne ekonomiczne straty podczas Holokaustu".

Światowy Kongres Żydów zasugerował więc, że za Holokaust odpowiedzialni są Polacy.

Generalny konserwator zabytków Piotr Żuchowski zapewnia jednak na razie, że Złoty Pociąg będzie własnością skarbu państwa. 10 proc. wartości odnalezionego składu będzie - jako znaleźne - wypłacone dwóm mężczyznom, którzy zlokalizowali pociąg.



Swoją drogą ch*j wie co jest w tym pociągu, może tylko trochę złomu, może stare materiały wybuchowe, może nic w nim nie ma.
Ale garbatonosi już wyczuli biznes, czyli coś fajnego na pewno tam jest :)


Ja obstawiałem, że najszybciej po miesiącu się upomną, a wyszło szybciej :D
Źródło - KLIK

seattle

2015-08-29, 13:52
pie**olona pejsata nacja, załadować ich w ten pociąg i sru nach Auschwitz!

idejakprzecinak

2015-08-29, 13:54
I tak ch*j z tego będzie bo rządzący stwierdzą, ze wszystko należy się żydom i niemcom a Polacy to bezprawnie próbowali przywłaszczyć odnajdując ten pociąg. Nawet nie liczcie, że Polska cokolwiek będzie z tego miała. Te pejsowate sk***iałe sępy zawsze się zlecą do Polski na darmowe skarby i kosztowności a nasze p*zdowate lizodupne władze oddadzą wszystko bez mrugnięcia okiem i jeszcze będą dziękować, że się po to zgłosili.

ch*j tam, powinno być tak, że co znalazłeś to twoje i co najwyżej 10% państwu oddać znaleźnego. No ale co tam. Nasz kraj taki piękny i ynteligenty.

Seni

2015-08-29, 13:57
Jak mnie wk***ia, że Żydzi domagają się zadość uczynienia za straty jakie ponieśli od państwa Polskiego podczas holokaustu, który spowodowała III Rzesza. A nasz p*zd**** rząd nie potrafi raz na zawsze zakończyć tych spraw. Nosz kur** czemu ja mam płacić jako podatnik za zbrodnie Niemców? Idź pan w uj z tym wszystkim

kwinto1992

2015-08-29, 14:01
Ciekawe czy pejsaci mieliby roszczenia gdyby pociąg był załadowany po brzegi cyklonem B.

paka2000

2015-08-29, 14:02
A niech złapią się za pejsy i wypie**alają w siną dal, czy to w formie popiołu czy też na nogach. Jakie k***a wypłacanie odszkodowań za holocaust? Nawet debile nie wiedzą kto wywołał ten holocaust? A skąd jeden z drugim obrzezaniec wie co należało do jego przodków? Dostali swoją ziemię obiecaną i tyle niech im wystarczy. To tak jakbym chciał od nich pieniądze, bo III Rzesza do nas wjechała, a my przypłacaliśmy życiem. A jak tak bardzo chcą, to po pęsecie do łapy i niech po ziarenku odkopują.

milo_007

2015-08-29, 14:04
Zaminować i zaprosić, żydów, ruskich i niemców i będzie zabawa :)

_Azazel

2015-08-29, 14:05
MyFuhrer napisał/a:

Taki chuuuuuuuj, że cokolwiek dostana ! Polska już spłaciła co miała spłacić. Jest ustawa, że co znajdziesz jest twoje czyli te osoby, które to znalazły mogły to oddać a wcale nie musiały. A rusek niech się od tego odpie**oli. ch*j mu do Polski i rzeczy znalezionych na naszym terenie.



Wszystko co znajdziesz o wartości powyżej 50zł należy do Państwa.

A to mój komentarz w innym temacie który napisałem tydzień temu:

http://www.sadistic.pl/legendarny-pociag-pelen-zlota-vt374814,15.htm#4152117

plebs007

2015-08-29, 14:07
jeszcze Niemcy powinni sie upomnieć, bo to przecież oni zrabowali

Sc...........za

2015-08-29, 14:15
Niech dokładnie, ze wszystkimi szczegółami, opiszą co jest w środku, zgandą - ich, nie zgadną - kula w łeb!

AdrianK17

2015-08-29, 14:16
Po odnalezieniu pociągu sprawdzić zawartość. Jeśli będzie w nim tylko zapas Cyklonu B - to przy odpowiedniej oprawie, z udziałem dostojników państwowych, przekazać żydkom :D

danyk10

2015-08-29, 14:29
Cyklon B po tylu latach stracił już swoje właściwości.

borys93

2015-08-29, 14:40

I tyle w tym temacie...

Loaloa

2015-08-29, 14:49
Jeżeli ten pociąg rzeczywiście istnieje i jeżeli zawiera jakieś kosztowności, to jest to dla Polski ogromna szansa, dar z niebios, jak to lubicie mawiać. Oddając te kosztowności pokrzywdzonym podczas wojny, macie niepowtarzalną szansę udowodnić, że stoicie po stronie ofiar, a nie oprawców. Zagarniając zawartość pociągu dla siebie Polska udowodni słuszność oskarżeń o sprzyjanie okupantowi niemieckiemu, stanie się niejako współsprawcą Zagłady.

Przypominam, że po wojnie wszystkie nieruchomości należące wcześniej do żydów stały się własnością państwa polskiego. Dopiero po przeszło pięćdziesięciu latach, a i to z wielką łaską Polska zwróciła ułamek zagrabionego mienia. Niemcy robią co mogą, żeby odpokutować swoją zbrodniczą przeszłość, Polacy udają, że nikogo nie mordowali i nie kolaborowali z okupantem. Trzeba zorganizowanej akcji w amerykańskich opiniotwórczych dziennikach i mocnego nacisku dyplometycznego, żeby ten rzekomy skarb nie przepadł, a został zwrócony prawowitym właścicielom.

bialawitz

2015-08-29, 14:52
Złoto, o ile jest tam takowe, to przecież zapewne w 99% pochodziło właśnie od Żydów. Tylko, że Żydzi to silny i naród i jak mogą gdzieś coś ugrać to zazwyczaj się tam pchają i walczą o swoje.
Zresztą, lepiej, żeby złoto wróciło do potomków prawowitych właścicieli, niż zasiliło "skarb państwa", czyli pewnie prywatne sejfy w domach polskich dygnitarzy partyjnych.
Ja pie**olę, mam wrażenie, że niektórzy to myślą, że ten pociąg, który niby gdzieś jest, a może i nie, to wielka szansa dla narodu bolskiego i chyba liczycie, że może coś wam przypadnie w podziale łupu :D

bernardbizda

2015-08-29, 15:03
Nihil novi sub Sole. Ale refleks is sie spóźnia...