18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eleir

2017-05-30, 21:51
A teraz panowie pomyślcie. Wydajesz 70 zł na siłkę miesięcznie. Czyli w rok ponad 8 stów. W dwa lata ponad 1500zł, za które kupisz dobrą ławkę i obciążenie używane gdzieś na olx czy coś. Nie tracisz czasu na dojazd, na pajaców którzy robią zdjęcia na instageja. Siłka po 2 latach się zwraca a Ty dalej masz złom który się nie psuje. A no tak, zapomniałem, że na sadolu ćwiczy może 1/1000 użytkowników.

Du...........77

2017-05-30, 21:55
Ptoon napisał/a:



Powiem tak, chyba etap zupełnego "banana" mam już za sobą, w ciągu ostatnich 5 miesięcy na siłowni byłem ok. 40 razy. Nie dużo, ja wiem, ale sportowcem nie jestem, wagi zbijać nie muszę i robię to głównie dla dobrego samopoczucia. Jak zaczynałem na jednej z tych dużych siłowni, sieciówek to nie miałem nic tylko normalne buty, krótkie spodenki i normalny t-shirt. No i k***a tam jest taki lans, że jak nie chcesz się czuć jak ostatnia menda i wieśniak to musisz jakoś wyglądać. Są przychlasty w czapeczkach z podkoszulkami jak strój kąpielowy Borata, są idioci robiący zdjęcia na instagrama itd. ale laski... laski to już jest k***a rewia mody. Jak się okazuje markowe rzeczy, rękawiczki, dobry sprzęt grający to podstawa, bo w normalnych gaciach jak na wf. w szkole i normalnym, jednolitym t-shirtie o funkcjonalności spanie/sprzątanie/po domu wyglądasz jak żul. Dlatego chcąc, nie chcąc coś tam sobie z czasem dokupiłem. Co nie zmienia faktu, że uważam "lans na siłowni" za jedną z najgłupszych rzeczy w jakich przyszło mi w życiu uczestniczyć, ale cóż nie będę się kopać z koniem skoro całe to przedsięwzięcie ma być dla dobrego samopoczucia.

A ja chodziłem ubrany jak żul w krótkich szortach, sportowych butach i wygodnym do ćwiczenia podkoszulku i nikt nie traktował mnie jak żula...A wiem dlaczego! To pewnie dlatego, że miałem za sobą 7 lat stażu wyglądałem i podnosiłem tyle, ile 95% tych pozerów nigdy nie będzie bo po max roku im się znudzi. A najczęściej 3-4 miesiącach. Niestety taki cyrk się odstawia kiedy elementem mody staje się typowo męskie, mozolne i wymagające strasznej dyscypliny zajęcie. Te pozujące do lustra w kiblu z nalepką "hasztagPURE" błazny miałyby trzymać się ścisłej diety i z góry określonego czasu w ciągu dnia na żarcie/spanie i zero wódy/ćpania, zero fajek przez przynajmniej 5 lat? Do tego trzeba charakteru i pracowitości, a te zbędne spalacze powietrza przychodzą się jedynie polansić drogimi rzeczami za hajs rodziców. Nie wiem po ciul wydawać więcej niż kilkanaście złotych za zwykły bawełniany podkoszulek bez ramion i ze dwie stówy na buty, 30 zł rękawiczki i przy wyższym poziomie zaawansowania - max stówę na dobry pas kulturystyczny (bo te na siłowni są za miękkie, tanie i ch*jowe) skoro i tak na koniec te mokre jak szmata do podłogi od potu rzeczy wciśniesz do torby przed pójściem pod prysznic. Metka tapout raczej nie przyśpieszy przyrostów i nie nadrobi braków w diecie.

C.Z.E.S.I.E.K

2017-05-30, 22:05
Eleir, z autopsji wiem, że siłownia w domu to fajna sprawa, ale ma jeden spory minus... jeśli brak samodyscypliny szybciej zrezygnujesz z treningów. O ile ktoś zamierza trenować sam w domowym zaciszu to kupi ławkę ze 150 kg obciążenia do tego worek treningowy i rowerek stacjonarny, drabinkę gimnastyczną (u każdego stolarza, nie warto kupować w sklepie) i parę pie**olników mieszcząc się w dwóch tysiącach. I co najlepsze (też przerabiałem) po paru latach możesz sprzedać za niemal tyle co zapłaciłeś.

Megamajks

2017-05-30, 22:36
"W dupie byliście i nic nie wiecie.

Nie ma to jak się wypowiadać na temat sterydów po oglądaniu 5 sekundowego gifa.

Koleś nie jest nowicjuszem - zj***ł to fakt a ćwiczenie jakim jest bench press tego nie wybacza. Robiąc przysiad - zrzucisz ciężar do tyłu albo cie przygniecie ale przynajmniej masz strefę ochronną na wysokość talerzy. Robiąc martwy ciąg - po prostu puścisz sztangę, nic się nie stanie. Robiąc wyciskanie na płaskiej jak coś nie wyjdzie - możesz zginąć.

Niga z filmu robi wyciskanie sposobem 'close grip' jest to uchwyt węższy od typowego. Wyciskany max tym sposobem jest ok 30% mniejszy ale jest to sposób bezpieczniejszy dla barków i szybciej rozwijający siłę tricepsów i mięśni klatki piersiowej. Nie jest to jego pierwsze powtórzenie bo wysiłek na jego twarzy widać już przy opuszczaniu feralnego powtórzenia. Po prostu się koleś przeliczył.

Na bacie jest około 100kg. Spotter czy jak wolicie pomocnik nie za wiele się zda bo nie zawsze zdąży zareagować jak sztanga leci na ryja a już na pewno nie zrobi za wiele jak stoi z tyłu a ciężar waży ponad 100 kg i leci w dół. Może jeszcze zaszkodzić jak poleci na zawodnika razem z ciężarem. Przy większych ciężarach stosuje się dwóch spotterów po bokach sztangi.

A te 'kalesony' na nogach to albo nogawki kompresyjne albo legginsy treningowe. To też świadczy o tym, że nie jest to 'nowy' zawodnik bo taki sprzęt trochę kosztuje i nowicjusze raczej tak się nie ubierają :D "

Ten facet JEST nowicjuszem - sorry, ale ktokolwiek kto wie cokolwiek więcej na temat treningu - nie popełni błędu walenia maxa bez asekuracji + ze zj***ną techniką. Gdyby porównać poziom kolegi do filmików ludzi strzelających ze np. strzeby to walnąłby sobie w twarz.

.Piotrek

2017-05-31, 00:26
ta sztanga waży nie więcej niż 70kg, takie talerze są modne na zachodzie. ogólnie to one wyglądają tak samo, nie ważne cyz to jest 5kg czy 25, po prostu jest nasrane gumy. Raz na oczy widziałem wieksze talerze niż 25kg, były to eleiko 50kg na siłce gdzie było więcej trójboistów niż kulturystów.
Co do asekurowania - jak ktoś robi martwe ponad 200kg to lajtowo wyasekuruje 100kg sztange - ruch jest połowiczy(aby wskoczyło na któreś z uchwytów), a w dodatku wyciskający nie traci 100% siły, z zasady trzeba pociągnąć równowartośc 10-20kg.
Co do techniki - gośc nawet nie robi mostka, pewnie na poprzednim treningu zrobił 50kg x 5 a teraz chciał zrobić 70 :D

Novik

2017-05-31, 04:00
Zapomniał o dniu mózgu :/