18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

respirator

nowynick • 2020-03-25, 12:50
w czasie kiedy nasze elyty zastanawiają się ile inspiratorów w Polsce będzie potrzebnych inżynierowie z Krakowa w dwa dni opracowali projekt respiratora w części do złożenia z "wydruków" z drukarki 3D a w części z elementów np. ze starego samochodu. Całość wraz z dokumentacją techniczną udostępnili światu pro bono publico na swojej stronie: http://www.ventilaid.org





PS certyfikatu nie ma ale jak Wam będą chcieli odłączyć babcię chyba się o to pytać nie będziecie?

Janusz_k

2020-03-25, 17:19
koras24 napisał/a:

A w którym miejscu ja dowcipny jestem?



a tu:

koras24 napisał/a:

ale niestety może funkcjonować tylko jako ciekawostka bo jak narazie nikt tego używać nie będzie.




koras24

2020-03-25, 17:45
Janusz_k napisał/a:

a tu:



Janusz Ty tak serio?

Essent

2020-03-25, 18:31
~Angel napisał/a:

Ale jak babcie zejdą po podłączeniu do takiego respiratora to pozwy będą spływały lawinowo więc żaden szpital ani lekarz nie weźmie na siebie takiego ryzyka aby używać sprzętu bez odpowiednich certyfikatów.





koras24 napisał/a:

Dokładnie, świetnie że coś takiego powstało ale niestety może funkcjonować tylko jako ciekawostka bo jak na razie nikt tego używać nie będzie.



Taki jest Polak.
Jak coś pasuje i dobrze robi to chwała wynalazcy
Jak coś nie pasuje i człowieki umierajo to wina wynalazcy

Polakowi nigdy nie dogodzi :homer:

ellsworth

2020-03-25, 20:27
mesjans napisał/a:

Lekarz mówi ci w szpitalu że odłączają ci respirator i z tego powodu długo nie pożyjesz ale możemy podłączyć respirator niecertyfikowany ale musisz podpisać papier że robisz to na własną odpowiedzialność, cyk i nie ma lekarz odpowiedzialności.



k***a, jesteś debilem z rozumowaniem na poziomie 5 letniego dziecka. :homer:
Zacznijmy od tego, że pod respiratorem leżysz w "śpiączce", bo inaczej w ogóle się go nie da podłączyć, a ze śpiączki nie wybudza się kogoś nastawiając budzik. Dalej nie będę nawet tracił czasu czemu ze 100 innych powodów zajmij się bitwą o papier toaletowy, bo do tego się nadajesz.

St...........on

2020-03-25, 21:11
Ehh nie każdy chyba rozumie ideę open source. To nie jest do użytku komercyjnego (czyt. szpitale), tylko do użytku domowego, taki zestaw survivalowy, kiedy gaśnie nadzieja. To tak jakbyś złamał girę w buszu, usztywnił ją gałęzią, a gdy zrosła się krzywo mieć pretensje do matki natury, bo ch*jowa gałąź. Idea zajebista, jak same drukarki 3D. To małe gówno (drukarka) ułatwiło mi życie w kraju, gdzie wszystko jest importowane ,a ceny z kosmosu.

Tr...........ty

2020-03-25, 22:10
nowynick napisał/a:

na stronie masz gotowe do druku rysunki w CADzie, opis techniczny , wypisane niezbędne elementy i nawet strony gdzie to można zamówić. Co oni k***a mają jeszcze załączyć? Ilustrowaną instrukcję z IKEI?



Po to zrealizowali ten krótki filmik, mogli omówić ogólnie tą konstrukcję, żebym nie trzeba było analizować rysunków w CADzie. Tym bardziej, że większości ludzi nic szkice nie powiedzą, a taką wiedzę dobrze rozpowszechniać.

mesjans

2020-03-25, 22:14
ellsworth napisał/a:

k***a, jesteś debilem z rozumowaniem na poziomie 5 letniego dziecka.
Zacznijmy od tego, że pod respiratorem leżysz w "śpiączce", bo inaczej w ogóle się go nie da podłączyć, a ze śpiączki nie wybudza się kogoś nastawiając budzik. Dalej nie będę nawet tracił czasu czemu ze 100 innych powodów zajmij się bitwą o papier toaletowy, bo do tego się nadajesz.



Nie to ty jesteś debilem i mylisz wspomaganie oddychania poprzez respirator (gdzie stosuje się to na pacjencie świadomym lecz mającym problemy z oddychaniem i polega to na nałożeniu maski wtłaczającej pod ciśnieniem powietrze i zabierającym wydychane) z intubacją (gdzie stosuje się to na pacjencie nieprzytomnym wsadzając mu rurkę w tchawicę).

atomboy

2020-03-26, 00:57
Kumpel w prokocimiu pracuje i partyzantka to jest akurat bardzo często chociażby ostatnio mówił, że zapasy żeli antybakteryjnych to czas oczekiwania 3 tyg a tego już brakuje podjęli szybką decyzję i kupili nie wiem ale może źle zrozumiałem 4 tys litrów denaturatu glicerynę też jakieś duże ilości i substancję żelującą.
Mówił, że jak brakło jakiś elementów do to często kontaktowali się z firmami z granulatami tworzyw sztucznych i zamawiali od nich części do różnych rzeczy tu mi mówił o pompach leków? nie znam się a on bełkocze :D

Więc szczerze to bym nie był zaskoczony gdyby zaczęli sobie na szybko drukować respiratory prawnie pewnie ciężkie do przeskoczenia. Ale sam miałem problem z dostępem do pewnych leków to mi polecił żeby olać UE i sprowadzić sobie z USA skład ten sam inna nazwa i nie dopuszczony do obrotu w UE ale nikt paczki nie sprawdził o cenie nawet nie wspomnę bo nawet tańszy był w stosunku do tego REFUNDOWANEGO.
Siora leki na astme kupuje tylko z kraju hamburgerów kosztują 1/10 tego co tutaj.

Dupaapud

2020-03-26, 01:00
Jak inżynierowie z Krakowa (AGH) opracowali cokolwiek, to znaczy: ściągnęli z chin szajs jak jasna cholera za 30 groszy, dolepią znaczek "made in krakovia" i cena będzie x 100. Taka prawda o nędznikach z krakowa.

prezio87

2020-03-26, 01:05
Na allegro najtansze respiratory 12 000, a najdrozsze 140 000zł.

A tutaj mamy za 250zł. Więc różnica jest dość spora. Nawet jeżeli miało by wystarczyć na 1 pacjęta, to jak przyjdzie kryzys to lepsze to niż nic.

wyrel

2020-03-27, 08:30
5 % chorych wymaga respiratora, w pl 1000 chorych z czego 5% to 50 ziomów , w pl jest ok 10 000 respiratorów. Ludzie nie bądzcie debilami! Nawet drukarke chciałem kupić zeby to wydrukować ale to sie bedzie tydzień drukowało jak wszystko pojdzie bardzo dobrze. To jedna wielka ściema z tą epidemią. 16 trupów? I nikt nie mówi jakie to mieli "choroby towarzyszące "??? Zadnego powaznego wywiadu z wyleczonym??? No k***a mać. W pl CODZIENNIE umierało 1300 ludzi w 2018r a tu afera???srednia wieku ofiary smiertelnej we Wloszech to 79,5 roku!!! Jestem debilem ale nie aż takim
https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/amp/1461999,ponad-99-proc-ofiar-smiertelnych-koronawirusa-we-wloszech-mialo-inne-choroby-badanie.html