18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Radzieckie przejażdżki

Je...........ik • 2020-10-25, 18:23
Na dachu pociągu


Wiewór

2020-10-26, 18:42
Kogo to dziwi. Cała nich inteligencja zginęła w czasie rewolucji październikowej, pod stalingradem a ci co przeżyli zaj***lo NKWD...

jajcu111

2020-10-26, 23:58
Ale bym się wk***ił jakbym był maszynistą i ktoś by mi tak pantografem się bawił

Ebenezeusz

2021-05-05, 23:18
KrystekKrystek napisał/a:

Ja sam nie widziałem tego wypadku, przytoczyłem tylko relacje ludzi. Około 15 minut po zdarzeniu poszliśmy tam zobaczyć ale policjant jak już pisałem kazał nam wypie**alać. Może i dotknął głową może nie. Fakt jest taki, że dzieciak nie żyje.
Ale poczekaj, wytłumacz mi Panie ekspert jedną rzecz, bo z elektryki to umiem sobie wymienić lampe czy kontakt i na tym moja wiedza sie kończy. Jak to jest, że z iskrownika do palnika w kuchence mam dokładnie 4.3mm (mierzyłem przed chwilą suwmiarka) i iskra przeskakuje prawie pół centymetra?




Problem jest taki, że zabija prąd a nie napięcie - wyjmij sobie iskrownik z zapalniczki, dobra sztuka zrobi bez problemu iskrę na 1cm co oznacza minimum 10kV napięcia, a jednak nie zabijesz się nim jak się popstrykasz, no chyba, że masz rozrusznik serca ale to zabije cię jego awaria jak będziesz mieć pecha a nie prąd :D podobna sytuacja jest w wypadku paralizatorów które mają co kilkaset kV nie raz, mimo to nie zabiją zdrowego człowieka nigdy.