18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Radzieckie przejażdżki

Je...........ik • 2020-10-25, 18:23
Na dachu pociągu


KrystekKrystek

2020-10-25, 19:45
bloodwar napisał/a:

Jeżeli w momencie styknięcia ręki z trakcją nie masz kontaktu z ziemią i nie złapiesz się drugiego przewodu to nic się nie powinno stać



W teorii tak. Ja pamiętam jak u Nas na dworcu chłopaki skakali po wagonach-węglarkach co stały na dworcu i jednego młodego prąd zabił. I co najlepsze z relacji świadków młodzik stanął pod trakcją i prąd 'przeskoczył' na niego gdzieś z 10-15 centów. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Myśmy przyszli na miejsce to policja kazała nam wypie**alać.

JaTylkonaChwile

2020-10-25, 20:03
jakby moja corka miala takich ziomali to bym ja chyba z domu wyrzucil za glupote ale wczesniej zastosowal deskoterapie...

Zer'aThul

2020-10-25, 20:07
KrystekKrystek napisał/a:

W teorii tak. Ja pamiętam jak u Nas na dworcu chłopaki skakali po wagonach-węglarkach co stały na dworcu i jednego młodego prąd zabił. I co najlepsze z relacji świadków młodzik stanął pod trakcją i prąd 'przeskoczył' na niego gdzieś z 10-15 centów. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Myśmy przyszli na miejsce to policja kazała nam wypie**alać.



Rezystancja powietrza nie jest nieskończona - przy odpowiednio wysokim prądzie strzela. Iskra przeskakująca z naładowanego elektrostatycznie kineskopu, Tak samo jak piorun (ładunek elektrostatyczny przebija rezystancję powietrza i wali w to, co mu najłatwiej, a więc najpierw metalowe maszty, później cała reszta. W przypadku trakcji jest prąd w obwodzie, a nie ładunek elektrostatyczny, ale tak samo prąd chce się "uziemić" najprostszą dla niego drogą - w tym przypadku była to ręka czy czerep chłopaczka.

184989

2020-10-25, 20:34
nikt sie nie sp***olil, nie ogladac

przemo3251

2020-10-25, 21:26
Zer'aThul napisał/a:

Rezystancja powietrza nie jest nieskończona - przy odpowiednio wysokim prądzie strzela. Iskra przeskakująca z naładowanego elektrostatycznie kineskopu, Tak samo jak piorun (ładunek elektrostatyczny przebija rezystancję powietrza i wali w to, co mu najłatwiej, a więc najpierw metalowe maszty, później cała reszta. W przypadku trakcji jest prąd w obwodzie, a nie ładunek elektrostatyczny, ale tak samo prąd chce się "uziemić" najprostszą dla niego drogą - w tym przypadku była to ręka czy czerep chłopaczka.



NAPIĘCIE a nie prąd

Ebenezeusz

2020-10-25, 21:41
KrystekKrystek napisał/a:

W teorii tak. Ja pamiętam jak u Nas na dworcu chłopaki skakali po wagonach-węglarkach co stały na dworcu i jednego młodego prąd zabił. I co najlepsze z relacji świadków młodzik stanął pod trakcją i prąd 'przeskoczył' na niego gdzieś z 10-15 centów. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Myśmy przyszli na miejsce to policja kazała nam wypie**alać.



Nieprawda, dla powietrza potrzeba napięcia około 3kV aby iskra samoczynnie przeskoczyła na odległość 1mm, co nawet przy jakichś gorszych warunkach gdzie czasem podają 1kV na 1mm daje minimum 3mm, bo w sieci trakcyjnej w Polsce mamy 3kV prądu stałego.

Pozdrawiam
~ekspert

AdamBrown

2020-10-25, 22:17
Zer'aThul napisał/a:

Rezystancja powietrza nie jest nieskończona - przy odpowiednio wysokim prądzie strzela. Iskra przeskakująca z naładowanego elektrostatycznie kineskopu, Tak samo jak piorun (ładunek elektrostatyczny przebija rezystancję powietrza i wali w to, co mu najłatwiej, a więc najpierw metalowe maszty, później cała reszta. W przypadku trakcji jest prąd w obwodzie, a nie ładunek elektrostatyczny, ale tak samo prąd chce się "uziemić" najprostszą dla niego drogą - w tym przypadku była to ręka czy czerep chłopaczka.



Nie jestem expertem, ale w tym przypadku zabawa była blisko pantografu, który działał jak odgromnik, wiec nikogo nie popiesciło,
A tamta historia była na węglarce, gdzie nie ma pantografów, więc łeb chłopaczka zrobił za pantograf. Ale mogę sie mylić.

KrystekKrystek

2020-10-25, 22:39
Ebenezeusz napisał/a:

Nieprawda, dla powietrza potrzeba napięcia około 3kV aby iskra samoczynnie przeskoczyła na odległość 1mm, co nawet przy jakichś gorszych warunkach gdzie czasem podają 1kV na 1mm daje minimum 3mm, bo w sieci trakcyjnej w Polsce mamy 3kV prądu stałego.
Pozdrawiam
~ekspert



Ja sam nie widziałem tego wypadku, przytoczyłem tylko relacje ludzi. Około 15 minut po zdarzeniu poszliśmy tam zobaczyć ale policjant jak już pisałem kazał nam wypie**alać. Może i dotknął głową może nie. Fakt jest taki, że dzieciak nie żyje.
Ale poczekaj, wytłumacz mi Panie ekspert jedną rzecz, bo z elektryki to umiem sobie wymienić lampe czy kontakt i na tym moja wiedza sie kończy. Jak to jest, że z iskrownika do palnika w kuchence mam dokładnie 4.3mm (mierzyłem przed chwilą suwmiarka) i iskra przeskakuje prawie pół centymetra?

perbit

2020-10-25, 22:47
Ładną pogodę mają.

PsikutaBezS

2020-10-26, 01:47
Fejk jak h... Ale dzbany łykają wszystko...

Fejk jak h.... ale dzbany łykają wszystko.



Wyłączona linia...

szym13

2020-10-26, 04:10
Fejk jak ch.. . Pantograf jest izolowany u podstawy wiec nie ma możliwości żeby oni to przeżyli. Bezpieczna odległość w Polsce na kolei przy prądzie stałym 3kV to 1,5m od sieci trakcyjnej, nie wspominając o napięciu krokowym. W Rosji napięcie identyczne. Ślizg pantografu również nie jest odizolowany od jego ramion.

~ nie będę się podpisywał jako 'ekspert'

zbigniewz

2020-10-26, 10:40
Brakowało happy endu

silas78

2020-10-26, 10:41
KrystekKrystek napisał/a:

Jak to jest, że z iskrownika do palnika w kuchence mam dokładnie 4.3mm (mierzyłem przed chwilą suwmiarka) i iskra przeskakuje prawie pół centymetra?



nie chce iskra do gazu, to gaz musi do iskry

xxxkamil91xxx

2020-10-26, 16:42
mygyry napisał/a:

Jeszcze nie ma nic o r*chaniu dupeczki z końca filmu? k***a poziom spada



Właśnie chciałem to napisać.