18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Radzieckie plakaty propagandowe z okresu II Wojny Światowej

Pan_Marszałek • 2014-03-09, 01:44
Kolejna porcja plakatów propagandowych z okresu II Wojny Światowej. Tym razem:

☭ZSRR☭



1. „Matka Rosja wzywa!”


2. „Każdy, kto przyjdzie do nas z mieczem, od miecza zginie!”



3. „Nasi ludzie i armia są niezwyciężeni!”



4. „Będziemy bronić Moskwy!”



5. „Za Ojczyznę, za Honor, za Wolność!”



6. „Na Zachód!”



7. „Bij na Śmierć!”


8. „Krew za krew, śmierć za śmierć!”


9. „Za Ojczyznę!”


10. „Zwróciłeś nam życie!”



11. „Chwała Zwycięzcom!”



12. „Königsberg zdobyty!”


13. „Łopata-przyjaciel żołnierza.”



14. „Europa będzie wolna!”



15. „Paryż Wyzwolony!”



16. „Śmierć niemieckim najeźdźcom!”


17. „Pijemy wodę z rodzimego Dniepru, będziemy pić z Prutu, Niemna i Bugu!
Oczyśćmy Sowiecką ziemię z nazistowskiego ścierwa!”


18. „Śmierć niemiecko-faszystowskim najeźdźcom!”


19. „Wróg jest podstępny - miej się na baczności!”


20. „Stalingrad”



Poprzedni temat:
Niemieckie plakaty propagandowe z II Wojny Światowej

oc...........an

2014-03-10, 07:15
Ork.Fajny,



szanuj słowa! Ja tu jestem cesarzem troli lewacko-komunistyczno-socjalistyczno-gejowskich wszech sadistica więc co najwyżej mogę Ci poradzić jakiej pasty używać :krejzi:

Dymekx

2014-03-10, 17:51
Sowietom już w dupach się poprzewracało XD. A teraz na serio, DUST czemu Polacy mają czuć jakąkolwiek miętę/sympatię do narodu, który tylko w jeden sposób odznaczył się w naszej historii. Nas nie interesuje jak ciężko oni mieli, tałatajstwo spod znaku dwugłowego czarnego orła, potem z pod czerwonej gwiazdy przylazło i niewoliło. Ruscy są zajebistymi patriotami (aż do przesado, bo kto, by z dumą stał pod znakiem czerwonej gwiazdy :P ), nie bawią się w obiektywizmy liczą się tylko oni i tyle. Ale jeśli chodzi o zdolność tworzenia państwa o dobrych warunkach bytowych to tu niech Polacy uczą się od niemiaszków. Lepiej nam, będzie trzymać się z zachodem niż wschodem, oczywiście pedalstwo będziemy odganiać kijami, łatwiejsze to niż odganianie ruskich "tawariszy".

oc...........an

2014-06-23, 17:39
Dymekx, sorry, że tak późno piszę, dopiero teraz przeczytałem.

Otóż gdyby nie owi znienawidzeni Sowieci, to obecnie nie byłoby Polski. I nie chodzi mi o jakieś nawiedzone pie**olenie, a o fakty - Hitler chciał zetrzeć Polskę i polaków na zawsze z powierzchni ziemi. Nawet Rosjan mniej nienawidził niż Polaków.
Odsyłam do: http://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Również przypominam, że to właśnie niemcy dokonali gros strat ludnościowych w Polsce i w czasie jednej tylko Rzezi Woli zamordowali więcej ludzi niż NKWD/KGB/Bezpieka/UB/SB/ZOMO/ORMO w latach 1945-1989...

Gdyby ZSRR przegrałoby wojnę, albo zatrzymałoby się na granicy Polskiej to żaden sojusznik z Zachodu nawet by i nie śnił żeby wyzwalać Polskę i po żydach to właśnie twoich przodków przerobiono by na (nomen omen) dym...

To całe "zniewolenie" o którym piszesz to był jedynie bardzo ścisły sojusz z ZSRR i pomoc w wprowadzaniu komunizmu w razie teoretycznej wojny z Zachodem, a w spadku po tym zniewoleniu do dziś zostało nam 19 milionów mieszkań które za darmo otrzymali Polacy i 10 najpotężniejszy przemysł z najnowocześniejszymi na ŚWIECIE zakładami ELWRO które zostały przez Bolka i Balcerowicza sprzedane za grosze Siemensowi i zrównane z ziemią (jak i większość naszego przemysłu...)
Owszem, nie był to najlepsze co mogło spotkać Polskę, ale pisanie, że Polska była zniewolona to określenie trochę na wyrost.
A niemiaszki to by mieli gorszy kraj niż my obecnie gdyby nie amerykanie, którzy nie dość, że dogadali się żeby niemce nie płaciły żadnych repatriacji, to jeszcze wspierali przemysł niemiecki jak mogli (taki Volkswagen to nie istniałby dziś gdyby nie amerykańska interwencja na najwyższym szczeblu i pożyczki bezzwrotne) ponieważ to właśnie RFN miało być pierwszą i ostatnią linią obrony przed komunistami (nikt nawet wtedy nie brał na serio hiszpanów i francuzów xD)