18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PzKpfw VI Tiger,czyli postrach na polu bitwy

Leginek • 2012-11-24, 21:27
Tematem dzisiejszej wrzutki jest postrach na polu bitwy podczas II Wojny Światowej a mowa dokładniej o PzKpfw VI Tiger.

Był to ciężki czołg na wyposażeniu III Rzeszy, który często uznawany jest za najlepszy w swoich czasach, gdzie jego niezawodność, moc, pancerz, celność i siła działa potrafiły zaważyć o losach całej bitwy. Znane były przypadki gdy oddziałom amerykańskim wydawało się ,że gdzieś w krzakach czeka na nich zakamuflowany tygrysek.Nie mijała chwila a już cały szwadron brał nogi za pas i zmieniał trasę w strachu przed złowrogim dziełem rąk niemieckich.Wyżej wymieniony czołg był w stanie przebić dosłownie prawie każdy pancerz a jego działo nie mogło się równać chociażby z działami czołgów rosyjskich które robiły więcej huku i dymu niż uszkodzeń. Jedyną wadą Tigera była jego masa bojowa osiągająca 57 T. Sprawiała ona ,że często zapadała się pod nim ziemia albo zakopywał się w błocie. Niestety a może stety pod koniec II Wojny ŚW. Niemcom zaczynało brakować surowców do produkcji pancerza i musieli zastąpić swoją mieszankę o wiele bardziej zubożałą co miało odniesienie do wytrzymałości. :lodowka:

Tyle wprowadzenia a teraz dane techniczne:

Masa całkowita (kg): 56 900
Długość (mm): 8450
Szerokość (mm): 3705
Wysokość (mm): 2930
Silnik: Maybach HL 210 650 KM i później 700 KM
Prędkość (km/h): 45,4
Zasięg na drodze (km): 100
Zasięg w terenie (km): 60
Załoga: 5
Uzbrojenie: 8.8 cm KwK 36 L/56 2x MG 34 (7,92 mm)

A tutaj filmik :)



Ps: Jest to mój pierwszy temat tutaj więc proszę o wyrozumiałość ^^. Dane pochodzą z wiki a wprowadzenie jest mego autorstwa na podstawie informacji jakie posiadam. Jak się spodoba chętnie wrzucę coś jeszcze.

nanab

2012-11-25, 08:32
Leginek napisał/a:

.Gówno prawda ,że to free frag, może jak grasz z wyłączonym monitorem i stajesz tyłem do przeciwnika to tak ale dobrze rozstawiony Tiger pod dobrym kontem jest wstanie wbić na każdej bitwie stalową ścianę. Na 8 tierze miałeś na myśli chyba działo samobieżne)


Dobrze ustawiony, racja. Najlepiej za dwoma budynkami. Kiedyś typ trafił mnie prawie idealnie równolegle tak, że dziurę po pocisku miałem rozciągnięta na połowę szerokości czołgu, w najgrubszy pancerz i oczywiście weszło. Czołgiem z 8 tieru wejdzie praktycznie wszystko z każdego kierunku, pomijam tylko bugi że wchodzi a nie zadaje dmg.

ellsworth

2012-11-25, 09:27
Tygrys to był postach przede wszystkim mechaników ;)

Leginek

2012-11-25, 10:24
@nietoperz002

Zdj są śliczne lecz szkoda maszyny. Powinni rozpruć w p*zdu to wszystko i wyciągnąć wariata bo się marnuje (o ile coś z niego zostało) Historia JapdPanther jest mi dobrze znana :) Wydarzenie, które opisujesz miało miejsce 30 lipca 1944 roku i pisał już ktoś o tym w temacie poświęconym temu niszczycielowi. ^^

Suka_Blyat

2012-11-25, 10:51
To i ja się wypowiem, otóż Tygrysek owszem maszyna potężna, bardzo dobre działo z dobrym pancerzem, ale... Był to czołg BARDZO awaryjny, nękany usterkami napędu, silnika, skrzyni biegów. Gdyby nie to czołg byłby 100% gitem na polu walki. Do tego wsparcie Panter i Jagdpanter i byłoby zajebiście ;)

Liton

2012-11-25, 14:49
Sami znawcy, psia krew.

Wspomniany w filmiku przypadek, gdy "okopany" Tygrys zniszczył w Normandii 12 Shermanów jest wyjątkiem, niż regułą.
To raz.

Dwa - ujmujące są te zestawienia czołgów z niszczycielami czołgów, czyli pojazdami celowo zaprojektowanymi do tego, by starcie z czołgiem wygrać i samemu przetrwać.

IS1 wyprodukowano AŻ 107 sztuk. Tymczasem na samym tylko froncie wschodnim w 44 roku działało 507 Tygrysów.

Podsumowując: Tak, Tygrys był bardzo dobrym czołgiem, który w momencie powstania zasadniczo nie miał z czym konkurować, o czym świadczy choćby fakt, że 3/4 Tygrysów było zniszczonych przez.. lotnictwo. Dlatego darujcie sobie eksperci te teksty o zdmuchiwaniu wieżyczek, bo to żałosne... po prostu.

nietoperz002

2012-11-25, 16:45
Leginek napisał/a:

@nietoperz002

Zdj są śliczne lecz szkoda maszyny. Powinni rozpruć w p*zdu to wszystko i wyciągnąć wariata bo się marnuje (o ile coś z niego zostało) Historia JapdPanther jest mi dobrze znana :) Wydarzenie, które opisujesz miało miejsce 30 lipca 1944 roku i pisał już ktoś o tym w temacie poświęconym temu niszczycielowi. ^^




Racja.Niestety z tego co wiem to za dużo przeszkód stoi na drodze do wyciągnięcia niszczyciela.Żeby to było proste jak podwyżki VAT'u to już dawno stałby gdzieś w muzeum historii o ile (jak już pisałeś) coś z niego zostało.Jeszcze parę lat i po cichu,kawałek po kawałku trafi pocięty na złom przez Panów "zbieraczy metali ciężkich" :(

oc...........an

2012-11-25, 16:54
Liton napisał/a:

Sami znawcy, psia krew.

IS1 wyprodukowano AŻ 107 sztuk. Tymczasem na samym tylko froncie wschodnim w 44 roku działało 507 Tygrysów.

Podsumowując: Tak, Tygrys był bardzo dobrym czołgiem, który w momencie powstania zasadniczo nie miał z czym konkurować, o czym świadczy choćby fakt, że 3/4 Tygrysów było zniszczonych przez.. lotnictwo. Dlatego darujcie sobie eksperci te teksty o zdmuchiwaniu wieżyczek, bo to żałosne... po prostu.



Po pierwsze mówimy o IS-2, którego wyprodukowano 3300 sztuk :amused: .

Po drugie nikt nie mówi, że Tygrys miał strącaną wieżę, to było tylko pytanie.

Natomiast prawdą jest, że IS-2 był w stanie strącić wieżę Panzer IV. Jest to udokemntowane. Polecam obejrzeć krótki film "Czołgi Wojen Światowych" (był wydawany na kasecie przez DeAgostini, możliwe, że znajdziesz go w internecie).

Gebels

2012-11-25, 16:59
\chyba czas sciagnac world of tanks

Liton

2012-11-25, 18:48
DUST DEVIL napisał/a:

Natomiast prawdą jest, że IS-2 był w stanie strącić wieżę Panzer IV. Jest to udokemntowane.



Ciężki, dobrze opancerzony i uzbrojony czołg dawał radę średniemu czołgowi.. Na prawdę jestem zaskoczony ;-)
Ba - podejrzewam, że nawet z PzII by sobie poradził..

A tak zupełnie na marginesie - właśnie się dowiedziałem, że relatywnie niedaleko ode mnie znajduje się niemieckie muzeum czołgów. Niestety - jest otwarte tylko do listopada, zatem na wiosnę - przygotujcie się na DUŻY artykuł z DUUUUUŻĄ ilością zdjęć (95 eksponatów).

oc...........an

2012-11-25, 22:10
Liton napisał/a:



Ciężki, dobrze opancerzony i uzbrojony czołg dawał radę średniemu czołgowi.. Na prawdę jestem zaskoczony ;-)
Ba - podejrzewam, że nawet z PzII by sobie poradził..

A tak zupełnie na marginesie - właśnie się dowiedziałem, że relatywnie niedaleko ode mnie znajduje się niemieckie muzeum czołgów. Niestety - jest otwarte tylko do listopada, zatem na wiosnę - przygotujcie się na DUŻY artykuł z DUUUUUŻĄ ilością zdjęć (95 eksponatów).



Będziemy czekać z niecierpliwością. Jak już opublikujesz to daj znać na PW ;)

Palusz

2012-12-24, 01:19
Tacy z was znawcy czołgów, a żaden nie zauważył że na filmiku współczesnym to nie żaden tygrys tylko marna podróba
konia z rzędem temu na jakim czołgu ta makieta została zrobiona

bump. tematy na Sadisticu zdychaja w jeden dzien...