18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przysposobienie obronne w rosyjskiej szkole

MichaU • 2013-02-26, 18:36
Fajnie tam mają C-:

drigo

2013-02-26, 22:01
cerastes napisał/a:

Ciekawe ile ludzi z forum trzymała w rękach broń palną ..
nie mówiąc już o strzelaniu i umiejętności obsługi.

Każdy powinien posiąść tą umiejętność !!

no widzisz ja np. mnialem okazje strzelac z breneki, czarno prochowca i skalkowki ;D ale to jest zalezne od mozliwosci kogos bo ja lubie sobie po lesie z nozem pobiegac ;D

enzime

2013-02-26, 22:02
U mnie w LO jest to szczęście że mamy PO z pułkownikiem w stanie spoczynku, i często mamy jakieś wyjazdy do baz wojskowych i możemy bezpośrednio się z wszystkim zapoznać. Przyjechali nawet raz do naszej szkoły z innej bazy, i mogliśmy nad ich nadzorem tak jak w filmiku rozebrać i złożyć KBK AK MS. Muszę tylko dodać że jestem na profilu mundurowym ;)

FreakyDesire

2013-02-26, 22:03
Conalingus napisał/a:

Dobra bez spiny, co to jest?



To jest tłumik, tyle, że płomienia, a nie dźwięku

PO...........88

2013-02-26, 22:12
cerastes napisał/a:

Ciekawe ile ludzi z forum trzymała w rękach broń palną ..
nie mówiąc już o strzelaniu i umiejętności obsługi.

Każdy powinien posiąść tą umiejętność !!


Ja to tylko kbk ak ms i ch..... Beryl , który po kilku upadkach miał tak rozkalibrowane przyrządy , że ciężko nieraz było coś trafić.

Br...........ki

2013-02-26, 22:16
TO i tak się nie przyda, teraz tylko puszczą atomówkę i będzie po wojnie

Bila

2013-02-26, 23:23
A u nas j***ne gimbusy nie potrafią fikołka do przodu zrobić.

Piwo85

2013-02-26, 23:46
Toć to k***a wf jest! Wystarczy spojrzeć na ubranka tych kiboli.

kials

2013-02-26, 23:48
k***a, oni to mają na lekcjach obowiązkowo - a ja choćbym chciał to kałacha trzymałem w rękach raz w życiu i na pewno nie rozkładałem go w 16 sekund!

oc...........an

2013-02-27, 01:09
My mieliśmy GENIALNEGO nauczyciela od PO (doktor Pikulski, świat jest mały, może ktoś zna ;) ) i RKO ćwiczyliśmy w następujący sposób: panie na panach, panowie na paniach :D

Zajebista sprawa, bo o ile na początku to była macanka na całego (spojenie łonowe <3), to po 2-3 razach wszyscy już poważnieli i do dziś nie tylko pamiętam jak robić RKO, ale również nie czuję strachu przed udzieleniem pierwszej pomocy (byłem nawet w korpusie medycznym EURO we Wrocławiu jako wolontariusz).

Na manekinach niby dowiadujesz się co i jak, ale zrobienie RKO na żywym pacjencie będzie stanowić dla Ciebie barierę. Dlatego polecam przećwiczyć na partnerce//dziewczynie/kochance/żonie (i vice versa). W przyszłości będzie wam łatwiej i nie tak strasznie ;)

Nutaharion

2013-02-27, 03:06
DUST DEVIL napisał/a:


Na manekinach niby dowiadujesz się co i jak, ale zrobienie RKO na żywym pacjencie będzie stanowić dla Ciebie barierę. Dlatego polecam przećwiczyć na partnerce//dziewczynie/kochance/żonie (i vice versa). W przyszłości będzie wam łatwiej i nie tak strasznie ;)


Nie powinno się ćwiczyć prawdziwego RKO na przytomnym pacjencie. Będzie on stawiał opór fizyczny większy niż pacjent nieprzytomny co może spowodować połamanie żeber. Później będzie "ale przecież wcześniej ucisk 4 cm był okej a teraz połamałem koleżankę/kolegę przy 2 cm :-<"
Od tego co fantomy z wyznacznikami głębokości uciśnięć, oporem, systemem łamania żeber i odgłosem pompowania w płuca/żołądek żeby na przytomnych ludziach nie ćwiczyć.

oozyxak0o

2013-02-27, 03:58
No to ch*j już następną wojnę przegraliśmy ;/

lufnik1946

2013-02-27, 07:24
Najlepszą bronią jest rozum a nie kałach:P

tomii666

2013-02-27, 08:59
Chinol a taki powolny, aż dziw bierze

dg.

2013-02-27, 09:40
w szkole może nie ma takich szkoleń, ale u nas w wojsku są. Składanie i rozkładanie pamiętam na ocenę robiliśmy, a nawet są zawody z tym związane.

Aragon1988

2013-02-27, 10:45
bogus32pl napisał/a:

W szkole powinny być tylko dwa podstawowe przedmioty, P.O. i historia by wiedzieć jak i do kogo strzelać.
Szacunek dla nich oraz zazdrość z mojej strony.



Rozumiem, że to tylko taki żart, wyrażenie podziwu, że u nich PO tak wygląda... w przeciwnym razie chciałbyś hodować społeczeństwo debili.