18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przysposobienie obronne w rosyjskiej szkole

MichaU • 2013-02-26, 18:36
Fajnie tam mają C-:

basqule

2013-02-26, 20:20
cerastes napisał/a:

Ciekawe ile ludzi z forum trzymała w rękach broń palną ..
nie mówiąc już o strzelaniu i umiejętności obsługi.

Każdy powinien posiąść tą umiejętność !!


Na tym forum jest parę osób, które mają własną broń. Takich co potrafią się posługiwać też się paru znajdzie. Tylko się nie odzywają 8-)

PanPodporucznik

2013-02-26, 20:30
durna baba, wpierw wyjmuje się magazynek i sprawdza czy w komorze nie ma naboju (tak jak koleś, który rozkładał broń po niej).


szkoda, że broń nie wypaliła, byłby fajny materiał na harda
Hie hie hie

Pa...........ek

2013-02-26, 20:32
Przyznać się, że ktoś ma broń to strzał w stopę...Kiedyś mnie zastanawiało jak byłem w wojsku.Po 4m służby każdy k***a przysłowiowy półgłówek (bo nie było testów IQ w wku), który ledwo skończył podstawówkę(a tacy się trafiali), wyjdzie ze mną na rubież...nieee...Ale tak było.Na 180 chłopa 5 nadawało się by pełnić funkcję podoficera, bo ogarnęło 2str. tekstu prawa użycia broni.Sad but true

rafic100

2013-02-26, 20:36
Z " kałachem" po raz pierwszy miałem do czynienia w wojsku . Zadziwiło mnie to że najlepsza broń ręczna na świecie składa się z tak niewielu elementów a zarazem jest to bardzo prosta konstrukcja . Zasady wg , których to " urządzenie" działa są przy tym bardzo oczywiste

Duszek Okruszek

2013-02-26, 20:40
Zazdroszczę...ja przerabiam od kilku lat pierwszą pomoc :/ .

korinogaro

2013-02-26, 20:42
Cóż, z tego też powodu Rosja jest teraz równie trudna do zdobycia konwencjonalnymi siłami z Austria i Ameryka. Jest tam sporo broni, a na dodatek praktycznie każdy potrafi ją złożyć/rozłożyć, czyścić i z niej jako tako strzelać. Nie, żeby historia udowodniła, że to właśnie broń w rękach przeszkolonych obywateli jest efektywniejsza niż tylko w rękach armii (sarkazm). Dzięki temu gdyby np. kozojebcy chcieli nieładnie bawić się w Rosji to nawet przy dużej skali rozproszenia mieliby przej***ne bo "ruch oporu" stworzyliby zwyczajnie obywatele. W europie poza Austrią co by było? ch*j by był, bo większość obywateli ani broni krótkiej czy karabinu w rękach nie trzymała, ani nie zna nawet podstaw prowadzenia walk w różnych środowiskach, ani nie zna podstaw przetrwania.

Pa...........ek

2013-02-26, 20:55
@up w dzisiejszych czasach wojenki prowadzi się na takich terenach, w których trudno cokolwiek udowodnić gdy chodzi o jakąś "brudną gre" i robią na tym kasiorę....a jak miałby wyjść prawdziwy konflikt zbrojny, to byłaby nuklearna zagłada ;-) a nie pie**olenie się w piechotę, rozpoznanie, czy inne marnotrawienie cennych sekund...Wymiana rakiet balistycznych dalekiego zasięgui ch*j byś zobaczył :!:

taos

2013-02-26, 20:55
Może wygląda zajebiście ale powiem szczerze że to nic trudnego.
Podczas obozu wojskowego miałem rekord w składaniu kałacha 16 sekund.
Rozkładanie to już inna bajka więc szacunek dla tej pierwszej dziewczyny

greggy_

2013-02-26, 20:56
teraz filmik z rozbrajania mint przeciwpiechotnej :d

basqule

2013-02-26, 20:56
Polska ma jeden z najniższych procentów posiadaczy broni na świecie. Czesi mają więcej broni od nas. Nie mówiąc już o Finach czy Niemcach. Przed wojną do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego należało niemal 200 tysięcy ludzi, dziś około 17 tysięcy...

jedrzej152

2013-02-26, 20:58
@korinogaro

W Europie oprócz Austri jest jeszcze w Szwajcarii i z tego co wiem jeszcze do niedawna każdy obywatel po wojsku otrzymywał na własność karabin + ileś tam amunicji

A odnośnie PO Jak ja jeszcze chodziłem do technikum a skończyłem 4 lata temu to uczyliśmy się głównie pierwszej pomocy, jednak nasza szkoła uczestniczyła w między szkolnych zawodach strzeleckich (byłem w kadrze) oczywiście to na wiatrówki, ale nasz nauczyciel był dobrym znajomym kolesia który zarządzał strzelnicą, no i ten koleś miał w szafach pochowane 8 kałachów. Nie raz się na 50m bawiliśmy. Dzięki temu dowiedziałem się jednego: serią z tego wynalazku to max 3-4 strzały, później wali się dookoła celu. Szkoda bo dzisiaj już prawdo podobnie takiej okazji by nie było a chętnie bym sobie postrzelał. Swoją drogą muszę zagadać z moim byłym nauczycielem czy te kałachy jeszcze są.

KetchupLudojad

2013-02-26, 20:58
Conalingus napisał/a:

MS z tłumikiem k***a? czy to taki długi osłabiacz odrzutu...


ak74 ma taki osłabiacz

el...........iz

2013-02-26, 21:01
a poco oni wykręcają tłumik odrzutu??

Dy...........za

2013-02-26, 21:07
Ah ta Rosja.. Najpierw wyciąga się magazynek, przeładowuje i wciska język spustowy. Ale nie, po co, skoro można na końcu prawie? ;)

RadzieckiCzołg

2013-02-26, 21:09
to co odkręcają to jest tłumik odrzutu, prawdopodobnie jeden z najlepszych na świecie ;)