18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przestępcy stworzyli broń rentgenowską

Quaswerty • 2013-06-22, 15:24


Dwójka mieszkańców Nowego Jorku - 54-letni Eric J. Feight oraz o 5 lat młodszy Glendon Scott Crawford - została ostatnio złapana przez FBI po tym jak próbowali oni sprzedać grupie Żydów oraz Ku Klux Klanowi (drugi z przestępców był członkiem tej organizacji) broń niemal idealną - strzelającą wielkimi dawkami promieniowania rentgenowskiego.

Przygotowana przez nich, zdalnie sterowana broń jest idealna pod tym względem, że powoduje ona śmierć nie natychmiast po wystrzale, lecz po kilku dniach - a osoba trafiona umiera po prostu z powodu choroby popromiennej, przez co zabójcę niezwykle trudno byłoby wytropić i złapać. Broń była zamontowana na półciężarówce, a zasilana była z gniazda zapalniczki.

Obaj panowie mieli wystarczające doświadczenie aby taką broń stworzyć - jeden pracuje jako mechanik przemysłowy dla General Electric, drugi natomiast jako podwykonawca dla tej samej firmy.

Mężczyźni sami chcieli przetestować swoją broń na Baracku Obamie oraz muzułmanach. Niestety nie zdążyli oni ukończyć swojego projektu - agenci FBI dotarli do nich podając się za członków Ku Klux Klanu, a władze zarekwirowały niedokończoną broń. :(
Źródło

Sudecki

2013-06-22, 15:38
Cytat:

chcieli przetestować swoją broń na Baracku Obamie oraz muzułmanach. Niestety nie zdążyli



Dawno nie zrobiło mi się tak smutno. Poważnie.

~zsakuł

2013-06-22, 15:49
@up mi jak wpadł telefon do kibla było chyba bardziej smutno. no porównywalnie

go...........ek

2013-06-22, 16:04
k***a!! pan na straganie z zabawkami na odpuście chyba pierwszy to wymyślił bo widziałem niedawno taki pistolet

ni...........ne

2013-06-22, 16:19
@up ty to chyba przeczytałeś tylko tytuł i obejrzałeś obrazek

go...........ek

2013-06-22, 16:23
@up ty chyba jesteś ciotą

farah398

2013-06-22, 16:31
zainspirowali mnie... czyli jest sposób na bezpieczną walkę z brudasami.

go...........ek

2013-06-22, 16:32
ale przecież karalucha nie zabije się promieniowaniem

necroorcen

2013-06-22, 16:35
Lampa rentgenowska do uzyskania mocy takiej, żeby można było człowiekowi zrobić prześwietlenie waży kilka kilogramów i potrzebuje dużej mocy do zasilania. Poszukam o tym, ale pewnie bujda.

EDIT: połowicznie fejk, tzn. zdjęcie z góry oczywiście jest debilizmem. Nie to, że zrobili taką broń, tylko chcieli zrobić - nadajnik zamontowany na samochodzie, ur*chamiany zdalnie.

Qunda

2013-06-22, 16:42
k***a tam też się udało złapać :samoboj:

Saute

2013-06-22, 16:48
Coś takiego już gdzieś widziałem... Aha!



kamuha

2013-06-22, 17:24
necroorcen napisał/a:

Lampa rentgenowska do uzyskania mocy takiej, żeby można było człowiekowi zrobić prześwietlenie waży kilka kilogramów i potrzebuje dużej mocy do zasilania. Poszukam o tym, ale pewnie bujda.

EDIT: połowicznie fejk, tzn. zdjęcie z góry oczywiście jest debilizmem. Nie to, że zrobili taką broń, tylko chcieli zrobić - nadajnik zamontowany na samochodzie, ur*chamiany zdalnie.



Najmniejsza lampa RTG waży około 50kg.
Energia dzięki której rozpędzone elektrony napie**alając w wirującą anodę liczona jest w setkach kilowatów.
Przykładowo napięcie anody wynosi od 75 kV do 160 kV (160 tys. wolt. ), przy prądzie żarzenia włókna od około 100mA do 700mA.
Przed zamontowaniem sprzętu RTG np AX lub CT (tomo.) wykonuje się badanie impedancji sieci energetycznej w celu sprawdzenia czy dana sieć energetyczna jest w stanie dostarczyć wymaganą energię w czasie.
Ilość energii która zamieniana jest w promienie X to mniej niż 0,01% , reszta idzie w stratę cieplną.
To co powyżej pozwala zrobić skan ciała (nawet całego w 3d w przypadku tomografii ) natomiast ilość dawki X która jest absorbowana przez pacjenta nie sprawi że kipnie w kilka dni.

tak więc panie i panowie. Opisaną historię włóżcie między bajki.