18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejście dla pieszych w Mołdawii

Jesse.Pinkman • 2023-10-02, 14:16
Tyraspol, mentalność kierowców łudząco podobna do ruskich. Według źródła finał to obie nogi złamane.

Siriuz

2023-10-02, 14:35
Prosto pod koła - debil. Teraz na kulasach może nie będzie taki chojrak.

SlimShady

2023-10-02, 14:40
Niestety, nie udało się wygrać nagrody Darwina, ale widzę ogromne predyspozycje.

smc

2023-10-02, 14:46
Najważniejsze są chęci...

żmij

2023-10-02, 14:58
Mentalność kierowców łudząco podobna do ruskich, upadlińców, gruzinów i reszty tej sowieckiej bandy.

żmij

2023-10-02, 15:47
SkoPio1 napisał/a:

„mentalność kierowców”
 
Pieszych.
Im większy debil, tym bardziej biega po przejściu...
Tak jak ten debil z innego filmu:
>>


Ten podlinkowany samobójca niezły. :mrgreen:

Ale tutaj- raczej mentalność kierowcy. Na prawym pasie stanął przed przejściem, znaczy że trzeba ominąć lewym.

Siriuz

2023-10-02, 15:49
żmij napisał/a:

Ten podlinkowany samobójca niezły.
Ale tutaj- raczej mentalność kierowcy. Na prawym pasie stanął przed przejściem, znaczy że trzeba ominąć lewym.



Omijał aby uniknąć kolizji

żmij

2023-10-02, 16:06
Siriuz napisał/a:

Omijał aby uniknąć kolizji



No tak. To pewnie uniknął.

Will70

2023-10-02, 16:43
Zobaczcie film na Moto Prawda na YT, jak rządy ryją łby takim jak my, wmawiając, że na zachodzie kultura drogowa jest lepsza i kierowcy puszczają wszystkich na przejściach. ch*ja prawda. Tam gdzie są przejścia- są światła. A tam gdzie nie ma- pieszy ma stać i czekać jak cielak aż będzie mógł przejść. Przez 40 km jadąc nadmorskim pasem dróg niemieckich nie było ani jednego przejścia dla pieszych bez świateł. A nawet tych było niewiele. Tak, wtedy można jechać 50km/h przez wioski, bo nie musisz jak cymbał zatrzymywać się co 50 metrów.

Siriuz

2023-10-02, 17:29
Will70 napisał/a:

Zobaczcie film na Moto Prawda na YT, jak rządy ryją łby takim jak my, wmawiając, że na zachodzie kultura drogowa jest lepsza i kierowcy puszczają wszystkich na przejściach. ch*ja prawda. Tam gdzie są przejścia- są światła. A tam gdzie nie ma- pieszy ma stać i czekać jak cielak aż będzie mógł przejść. Przez 40 km jadąc nadmorskim pasem dróg niemieckich nie było ani jednego przejścia dla pieszych bez świateł. A nawet tych było niewiele. Tak, wtedy można jechać 50km/h przez wioski, bo nie musisz jak cymbał zatrzymywać się co 50 metrów.



To nie rządy, tylko pieprzeni aktywiści i lewackie media. Wszystkie miasta gdzie rządzi lewactwo dotknęła plaga zwęzizmu, stawiania świateł co 100m , likwidacji miejsc parkingowych i poszerzanie stref płatnego parkowania. Te k***y realizują wizję Schwaba, aby pozamykać ludzi w gettach i żeby wpie**alali robaki. Tak ryją beret, że wciąż zatrważający odsetek ludzi zachowuje się jak fanatycy i są gotowi bić się o nich.

420710247365

2023-10-02, 18:21
Will70 napisał/a:

Zobaczcie film na Moto Prawda na YT, jak rządy ryją łby takim jak my, wmawiając, że na zachodzie kultura drogowa jest lepsza i kierowcy puszczają wszystkich na przejściach. ch*ja prawda. Tam gdzie są przejścia- są światła. A tam gdzie nie ma- pieszy ma stać i czekać jak cielak aż będzie mógł przejść. Przez 40 km jadąc nadmorskim pasem dróg niemieckich nie było ani jednego przejścia dla pieszych bez świateł. A nawet tych było niewiele. Tak, wtedy można jechać 50km/h przez wioski, bo nie musisz jak cymbał zatrzymywać się co 50 metrów.



W UK pewne przejścia są ze światłami włączanymi przez pieszego. Nie musisz włączać, możesz przejść na czerwonym jeśli nic nie jedzie a nie chcesz blokować pojazdó jakie mogą nadjechać za chwilę. Inneprzejścia mają dwa żółte światła z obu stron, na nich kierowca musi się zatrzymać i puścić pieszego, za niezatrzymanie są 3 punkty (12 i tracisz prawko) i grzywna. Jeszcze inne mają jedno żółte światło, wtedy kierowca nie musi puszczać pieszego ale powinien uważać. Poza tym można przechodzić w dowolnym miejscu drogi jeśli się umie patrzeć czy coś nie jedzie. I to jest właśnie wolność.

pAwko7

2023-10-02, 18:28
„ Tyraspol, mentalność kierowców łudząco podobna do ruskich. Według źródła finał to obie nogi złamane”

Bo to ruscy. Tyraspol jest stolicą ruskiego Nadniestrza.

mariusz3pl

2023-10-02, 20:17
żmij napisał/a:

Ten podlinkowany samobójca niezły.
Ale tutaj- raczej mentalność kierowcy. Na prawym pasie stanął przed przejściem, znaczy że trzeba ominąć lewym.



Zapomniałeś dodać że awaryjnie hamował bo pieszy wtargnął na przejście. Ten z tyłu był za blisko , nie właściwie jechał. Ale zdarzenie wywołał pieszy i teraz ma połamane kulasy...

OpenStreetMaps

2023-10-02, 20:48
Will70 napisał/a:

Napiszę jeszcze tutaj:
Zobaczcie film na Moto Prawda na YT,


Nie trzeba Moto prawdy . Ale to bardzo rzetelny i jeden z ciekawszych kanałów motoryzacyjnych. Orędownikiem rozpieszczania pieszych jest pan Marek Dworak z kanału Jedź Bezpiecznie i nie wiem czy już się ocknął i zmienił narrację, bo okazało się że przepisy faworyzujące zbytnio pieszych czynią więcej szkody niż pożytku.
Ja trąbiłem o tym zjawisku o dawna.
Nawet przechodząc na zielonym patrz na boki człowiecze,
upewniając się, czy śmierć na ciebie nie jedzie!
Jest cienka granica między uprzejmością a szkodliwą nadgorliwością.
Szkodliwość nadgorliwości polega na wytworzeniu u niechronionych użytkowników ruchu poczucia nieśmiertelności. Jako kierowca samochodu rzadko kiedy widzę, aby piesi na przejściach się rozglądali. Tacy są pewni tego, że każdy kierowca zareaguje prawidłowo i zahamuje.
Wielkim błędem jest uczulać i szykanować samych kierowców obowiązkiem wzmożonej czujności przy jednoczesnym zaniechaniu edukowania pieszych i rowerzystów.
Tysiące pieszych życiem płaci za błędy kierowców tylko dlatego, że zbytnio zaufali i się nie rozglądali.
Nie można popadać ze skrajności w skrajność jednych rozpieszczać, a na drugich przerzucać całkowitą odpowiedzialność za czyjeś życie. Życie które sam powinien chronić najlepiej, jak potrafi.

Tak jest na zachodzie Europy.



A tak jeszcze jest w Polsce, choć już jest znaczny postęp w kierunku normalności




Filmów w tym temacie nagrałem chyba sześć te dwa przykłady wystarczą Zaraz ktoś się doczepi ze sobie jakąś autopromocję robię. Mam to gdzieś.