18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejazd kolejowy

C0...........BO • 2017-05-16, 11:19
"Auto uwięzione między rogatkami i kierowca, który usiłuje cofnąć się z przejazdu, aby uniknąć zderzenia z przejeżdżającym za chwilę pociągiem - (...) na przejeździe kolejowym w Krakowie..."


Zapewne dzięki systemowi powiadamiania, pociąg zdążył obniżyć swoją prędkość (niektóre przejazdy mają kamery i czujniki).

Polska. Pogratulować.

Znalezione w internetach
źródło: kontakt24.pl
:kawa:

emka1990

2017-05-17, 12:09
Wstępne ostrzeganie (sygnał stój - czerwony migający sygnalizator + sygnał akustyczny) jest równoznaczne z zakazem wjazdu za linię bezwzględnego zatrzymania - o ile taka istnieje - lub za linię wyznaczoną przez sygnalizator lub napęd rogatkowy (jesli są w różnych odległościach od skrajni).

Miała 13 sekund wstępnego ostrzegania tępa dzida na nie wjechanie między rogatki. Aha i na przyszłość - drągi są wyłamywalne i przystosowane do tego, więc lepiej je wyłamać niż zginąć.

W ddatku teraz przy zabudowie przejazdów kategorii B niemal wszędzie montowany jest monitoring, Pani z pewnością po obejrzeniu taśm przez lokalną policję pożegna się z prawkiem na jakiś czas :D

adrianeeeo

2017-05-17, 18:33
chciałbym sie dowiedzieć jak sie tak robi

Dexterous

2017-05-17, 19:16
emka1990 napisał/a:

Wstępne ostrzeganie (sygnał stój - czerwony migający sygnalizator + sygnał akustyczny) jest równoznaczne z zakazem wjazdu za linię bezwzględnego zatrzymania - o ile taka istnieje - lub za linię wyznaczoną przez sygnalizator lub napęd rogatkowy (jesli są w różnych odległościach od skrajni).

Miała 13 sekund wstępnego ostrzegania tępa dzida na nie wjechanie między rogatki. Aha i na przyszłość - drągi są wyłamywalne i przystosowane do tego, więc lepiej je wyłamać niż zginąć.

W ddatku teraz przy zabudowie przejazdów kategorii B niemal wszędzie montowany jest monitoring, Pani z pewnością po obejrzeniu taśm przez lokalną policję pożegna się z prawkiem na jakiś czas :D



A może coś się zj***ło i sygnalizator nie dał znać? Może ze swojej perspektywy kierowca widział, że ma w ch*j miejsca i nie musi niczego wyłamywać?

Ale co tam, oczywiście sadolowi specjaliści "ch*ja wiem, to się wypowiem" z departamentu niedoj***nia mózgowego, zaraz zbadają sprawę i przedstawią jedyne słuszne wnioski :kawa:

Pilotn22

2017-05-17, 20:41
Dexterous, na filmiku działa ale minute wcześniej nie działał. Opuszczajacego się szlabanu też mógł nie zauważyć, w końcu tylko kretyn zwalnia na przejeździe kolejowym, a szlabany zamykają się z prędkością światła. I nasz bohater dzielnie ocenił że pociąg go ominie, w końcu tylko jechał po tej samej stronie co dzielny kierowca stał.

Jeśli uważasz że powyższe to norma, a eksperci się czepiaja to zastanawiam się jakim cudem na codzień prowadzisz samochód i jeszcze nie zginales. Zakładając optymistycznie że masz samochód i prawo jazdy ;]

Dexterous

2017-05-18, 17:15
Pilotn22 napisał/a:

Dexterous, na filmiku działa ale minute wcześniej nie działał. Opuszczajacego się szlabanu też mógł nie zauważyć, w końcu tylko kretyn zwalnia na przejeździe kolejowym, a szlabany zamykają się z prędkością światła. I nasz bohater dzielnie ocenił że pociąg go ominie, w końcu tylko jechał po tej samej stronie co dzielny kierowca stał.

Jeśli uważasz że powyższe to norma, a eksperci się czepiaja to zastanawiam się jakim cudem na codzień prowadzisz samochód i jeszcze nie zginales. Zakładając optymistycznie że masz samochód i prawo jazdy ;]



A widzisz, mam, prowadzę od 10 lat i ani zarysowania ;] I bynajmniej nie tylko w niedzielę do kościoła ;)

Światła widać tylko od jednej strony, nie wiadomo co z drugiej i czy pojazd nie wjechał właśnie z tamtej. Ogólnie chodzi mi o to, że na filmie zasadniczo ch*ja widać i mogło się tam odj***ć pierdyliard rzeczy. Tak, mógł ocenić, że pociąg go ominie, bo może widział, że ma z dobre 2m do torów np?

Ale no tu widzę mamy światowej klasy eksperta, który po prostu WIE. Może weź zgarnij kolegów wyżej i zbadajcie zamach/katastrofę smoleńską :amused: