18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przedwcześnie wystrzelili

Macq13 • 2011-04-29, 20:51
Bez pilotów samolot był pewnie o wiele lżejszy



ul...........rt

2011-04-29, 21:00
hehe samolot poszedł w p*zdu:D

Xenomorph08

2011-04-29, 21:01
Jeżeli to byli spaśli amerykańcy to napewno był lżejszy

Robster

2011-04-29, 21:10
W Smoleńsku próbowali do ostatniej chwili, to samo w Kasie.

kevinmarko

2011-04-29, 22:21
problem tkwi w tym, że nie zaczepili się o gumę hamującą. Przy przyziemieniu mają prędkość minimalną przy której by nie wystartowali, pewnie dali od razu pełny ciąg jednak mieli za krótki pas do wystartowania, wystrzelili się i: albo niepotrzebnie bo zdązyliby poderwać samolot albo faktycznie po wystrzeleniu samolot był lżejszy i z pełnym ciągiem co spowodowało, że samolot poleciał do góry.
Tak czy owak, z powrotem do samolotu już nie wskoczą czyli parę mln poszło w błoto (wodę?)

typczan

2011-04-29, 23:08
Cytat:

Przedwcześnie wystrzelili



Jakoś mi się to z czymś innym skojarzyło...

VcBv

2011-04-29, 23:13
Jedno mnie zastanawia, gdzie ten sprzet wyk***i? Czy bedzie lecial dalej wzbijajac sie coraz wyzej, czy moze zmieni trajektoria i walnie w wode. :-?

typczan

2011-04-29, 23:19
Moim zdaniem został zestrzelony.

Dżoszua

2011-04-29, 23:31
Zaczepił o drzewo, nie widzieliście? ;/

spirito

2011-04-30, 00:10
kevinmarko, nie pie**ol. bo niestety obiektywnie mowiac Twoj belkot niczym nie przypomina rozmowy z osoba ktora choc odrobine zna sie na areodynamice, ani sterowaniu choc samochodzikiem.

TOFAN

2011-04-30, 00:46
Już wiadomo dlaczego obecnie samoloty na samym końcu dają pełny ciąg... Jeśli nie złapią liny to spokojnie odlecą. Tutaj albo coś się zepsuło w samolocie i wiedzieli, że muszą go porzucić, albo za bardzo bali się wody i nie pomyśleli, że mogą jeszcze uratować się przed nurkowaniem...

dangda

2011-04-30, 01:14
opie**ol pewnie dostali nieziemski ; O ja bym wolal juz zostac w tym morzu ; O :D

777

2011-04-30, 09:38
może im silnik zgasł... uznali, że nie ma co

MdoN

2011-04-30, 19:49
i w ten o to sposób, Polska kupi nowe F-16 po niższej cenie :]

kevinmarko

2011-05-01, 16:25
Spirito, pokaż co napisałem źle co mogłoby dać ci do zastanownienia, że nie mam zielonego pojęcia o aerodynamice? Nie napisałem niczego co nie zgadzałoby się z zasadą pilotażu, techniką startów i lądowań.
I wybacz, ale rozmowa z taką osobą jak ty to dopiero bełkot, porównaj sobie poziom mojego postu i swojego, po tym co napisałeś sądzić mogę, że masz po prostu słomę w butach ;)
Pozdrawiam

TOFAN napisał/a:

Już wiadomo dlaczego obecnie samoloty na samym końcu dają pełny ciąg... Jeśli nie złapią liny to spokojnie odlecą. Tutaj albo coś się zepsuło w samolocie i wiedzieli, że muszą go porzucić, albo za bardzo bali się wody i nie pomyśleli, że mogą jeszcze uratować się przed nurkowaniem...



przy podejściu przed przyziemieniem dają pełny ciąg tak na 'wszelki wypadek żeby w razie nie zahaczenia o linę móc jeszcze wystartować? Na pewno nie. Przy touch&go na normalnym lotnisku nawet nie daje się pełnego ciągu, jak już to dopiero po przyziemieniu więc kolego, mylisz się :roll: Pilot podchodzi przy minimalnym ciągu i jak nie zahaczy o hak to dopiero wtedy daje pełną moc. Jedni zdążą zrobić to jeszcze w powietrzu a inni jak na tym filmiku, po przyziemieniu. Jest nawet filmik na yt ruskiego samolotu - perfect aborted landing który miał refleks i głowę i się uratował.