18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prypeć - Wycieczka na dach

Sparkus666 • 2012-08-23, 20:51
Coś dla koneserów tematu. :ok:


pkh

2012-08-23, 21:00
Autorstwo własne?
Bardzo chętnie bym tam pojechał. Skażenie ponoć już jest małe.
Ale te wycieczki organizowane przez biura są chyba kiepskie, nie można wejść do budynków. I chyba wojsko nadal strzeże terenu?

Sparkus666

2012-08-23, 21:06
pkh napisał/a:

Autorstwo własne?
Bardzo chętnie bym tam pojechał. Skażenie ponoć już jest małe.
Ale te wycieczki organizowane przez biura są chyba kiepskie, nie można wejść do budynków. I chyba wojsko nadal strzeże terenu?



Niestety nie własne.Oglądałem jeden filmik w którym jegomość miał chyba jakieś wtyki i bez żadnego biura mógł podróżować po Prypeci,spędził tam z kolegą dzień i noc.A co do promieniowania,czytałem gdzieś ,że niby za 6 lat to miejsce będzie znów zaludnione,wiadomo chyba ,że chodzi o włóczęgi czy inne shity.

rockface123

2012-08-23, 21:10
kurcze ale mi się marzy tam pojechać ;/ ja jebe

St...........el

2012-08-23, 21:14
następnym razem wyłączcie auto-focusa

Kapral Poproszek

2012-08-23, 21:17
Jedź czym prędzej. Fajny ma ten termometr nie wiem na ile sprawny ten miernik, ale promieniowanie 0,39 uSv/h to prawie podwójna dawka, którą standardowo jesteśmy bombardowani. Tych 23 uSv/h to już bym się obawiał, osobiście zabrałbym ze sobą dozymetr aby wiedzieć ile się na daną chwilę pochłonęło a nie popie**alał z miernikiem i to, że nic nie czuje to jest ok. Dopiero promieniowanie około 1Sv/h przysmaża :P z tego co pamiętam. Dodatkowo przydało by się pamiętać, że promieniowanie nie jest jednorodne w murzynobylu, znajdują się tam bańki, w których promieniowanie znacznie przekracza jakiekolwiek ludzkie dawki. No ale jak kto woli jak potem zacznie ci ku*as na czole rosnąć to się nie zdziw :P
Dodatkowo poczytajcie o czasie połowicznego rozkładu pierwiastka promieniotwórczego, tam ulotnił się pluto to jakieś 2k lat zanim promieniowanie spadnie o połowę, potem już to nie leci aż tak szybko bo to eksponenta.

Sparkus666

2012-08-23, 21:21
Sllipp napisał/a:

następnym razem wyłączcie auto-focusa



Napisałem wyżej,nie jestem autorem owego filmiku.

pakicito

2012-08-23, 21:32
zajebisty filmik, wrzuć więcej jak masz

Sparkus666

2012-08-23, 21:40
pakicito napisał/a:

zajebisty filmik, wrzuć więcej jak masz



Ok,niedługo wrzucę.

St...........el

2012-08-23, 21:41
Sparkus666, ehh... czy we wszystkim musicie doszukiwać się doj***nia? Tylko mówię, że takim przy ustawieniu kamery nie będzie ostrzyć na każdym gównie i obraz będzie lepszy. To tak dla sadystycznych Wajd, których jest kilka na portalu.

klik34

2012-08-23, 21:48
j***ni z detektorem artefaktów i anomalii szukają... Byle tylko snorków lub pijawek nie spotkali...

juki

2012-08-23, 21:49
Za Czarnobyl zawsze piwo.

modyf

2012-08-23, 21:55
Sparkus666 - za 6 lat?? okres połowicznego rozpadu uranu to 248 000 lat (czas po którym promieniowanie maleje o połowę); te tereny praktycznie już nie będą zamieszkane... Z drugiej strony niż Prypeć jest wieś Czarnobyl, gdzie pojedyncze osoby powróciły do swoich domów po wysiedleniu; staruszkowie przywiązani do ojcowizny, w sumie wrócili by umrzeć na swoich śmieciach. Niemniej jednak żyją tam, twierdzą nawet że zbierają i jedzą grzyby, jagody itp. Wieś leży jakoś dwa razy dalej od elektrowni niż Prypeć (o ile pamiętam odpowiednio 4 i 9 km)

Suka_Blyat

2012-08-23, 21:55
@Jack Daniel's
Biega po Zonie w poszukiwaniu artefaktów :]