18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prypeć - Wycieczka na dach

Sparkus666 • 2012-08-23, 20:51
Coś dla koneserów tematu. :ok:


Coliber

2012-08-24, 00:23
To ten budynek z którego strzelał Price to Zakhajev'a?

pawelwmd

2012-08-24, 00:34
Jakie 250tys. lat debile.
Dzisiaj, dosłownie przed dwoma godzinami było coś na tych discovery czy ch*j wie co o prypeci. Mówiono, że połowiczny czas rozpadu tych cząstek uranu to 24tys. lat a nie 250tys. Połowiczny, czyli spadnie o połowę - co nie oznacza jeszcze, że będzie można tam mieszkać. Dopiero po około 47tys. lat miejsce to nie będzie już praktycznie w ogóle napromieniowane.

Tak więc nie wiem skąd macie te ch*jowe info, że 6 lat albo 250tys.

nanab

2012-08-24, 01:12
Coś dla tych co lubią oglądać 5min film o wchodzeniu po schodach

Jack Daniel's napisał/a:

Tam już skażenia nie ma. Albo inaczej, w samej Prypeci i okolicach (po za lasem) skażenie jest porównywalne, a nawet niższe niż w Warszawie.


Tak, tak w warszawie na każdym skrzyżowaniu masz 0,5Sv/h :homer:


Cytat:

Czy wiecie kto organizuje takowe wycieczki? I ile to kosztuje? To takie moje marzenie -zobaczyć i poczuć to z bliska. Już sobie wyobrażam jaki to dreszcz...


organizują na stronie www.google.pl

Uw...........am

2012-08-24, 01:28
a mutanty gdzie sa ja sie pytam

Jack Daniel's

2012-08-24, 01:30
nanab napisał/a:


Tak, tak w warszawie na każdym skrzyżowaniu masz 0,5Sv/h :homer:



Aż specjalnie dla Ciebie poproszę o poszukanie w papierach PAA.

Jan_Paweł_II

2012-08-24, 06:33
Ehhh, myślałem, że będą anomalie i artefakty :/ lipa

Kakutniaczek

2012-08-24, 09:02
卍卍卍 napisał/a:

Ehhh, myślałem, że będą anomalie i artefakty :/ lipa



Ty sam jak ta anomalia...


Proponuję zrobić tak:
Pozbierajmy ekipę z Sadola, wszystkich którzy lubią wszystko co związane z elektrownią Czarnobylską i pochodnymi i JEDZMY TAM !
:noga:

adamlap

2012-08-24, 09:22
Kapral Poproszek napisał/a:

Jedź czym prędzej. Fajny ma ten termometr nie wiem na ile sprawny ten miernik, ale promieniowanie 0,39 uSv/h to prawie podwójna dawka, którą standardowo jesteśmy bombardowani. Tych 23 uSv/h to już bym się obawiał, osobiście zabrałbym ze sobą dozymetr aby wiedzieć ile się na daną chwilę pochłonęło a nie popie**alał z miernikiem i to, że nic nie czuje to jest ok. Dopiero promieniowanie około 1Sv/h przysmaża :P z tego co pamiętam. Dodatkowo przydało by się pamiętać, że promieniowanie nie jest jednorodne w murzynobylu, znajdują się tam bańki, w których promieniowanie znacznie przekracza jakiekolwiek ludzkie dawki. No ale jak kto woli jak potem zacznie ci ku*as na czole rosnąć to się nie zdziw :P
Dodatkowo poczytajcie o czasie połowicznego rozkładu pierwiastka promieniotwórczego, tam ulotnił się pluto to jakieś 2k lat zanim promieniowanie spadnie o połowę, potem już to nie leci aż tak szybko bo to eksponenta.



I za co te piwa ? Po pierwsze to był dozymetr i to całkiem porządny model. Po drugie 23 uSv/h to całe nic. W Finlandi w niektórych zamieszkałych rejonach naturalne promieniowanie wynosi 5 uSv/h a w Iranie 100 uSv/h i żadnych negatywnych skutków nie odnotowano.

MrYeni

2012-08-24, 10:02
w budynku z 3:42 strzelalo sie wraz z Cpt. Macmilanem w COD:MW do tego rosyjskiego patalacha :D Wtedy co ten helikopter wylatuje :D

killerZeWsi

2012-08-24, 10:04
@Kakutniaczek

Lubię wszystko co związane z pochodnymi, ale po ch*j mam tam jechać?

Jan_Paweł_II

2012-08-24, 10:23
MrYeni napisał/a:

w budynku z 3:42 strzelalo sie wraz z Cpt. Macmilanem w COD:MW do tego rosyjskiego patalacha :D Wtedy co ten helikopter wylatuje :D


Aż sobie to skojarzyłem i doszedłem do wniosku, że warto poszukać 8-) Niestety rozwieję twoje (jak i moje) wątpliwości i z przykrością stwierdzę, że nie. Aż sobie zagrałem specjalnie misję w MW3 z retrospekcją Yuriego, żeby się dowiedzieć. Oto wynik. Ale jestem pewien, że podczas misji z MacMillanem w cod4 mijało się budynek z tym symbolem, jednakże jedyną kopię tej gry musiałbym odzyskac od kumpla, więc nie mogę dalej prowadzić śledztwa :-P

Tak wiem, bawię się w detektywa, ale nudzi mi się w ten pochmurny piątkowy poranek ;_;

marcu

2012-08-24, 10:23
modyf napisał/a:

Sparkus666 - za 6 lat?? okres połowicznego rozpadu uranu to 248 000 lat (czas po którym promieniowanie maleje o połowę); te tereny praktycznie już nie będą zamieszkane... Z drugiej strony niż Prypeć jest wieś Czarnobyl, gdzie pojedyncze osoby powróciły do swoich domów po wysiedleniu; staruszkowie przywiązani do ojcowizny, w sumie wrócili by umrzeć na swoich śmieciach. Niemniej jednak żyją tam, twierdzą nawet że zbierają i jedzą grzyby, jagody itp. Wieś leży jakoś dwa razy dalej od elektrowni niż Prypeć (o ile pamiętam odpowiednio 4 i 9 km)



Widzę, że kolega też oglądał Galileo wczoraj :D

kamillo16

2012-08-24, 10:25
jak to jest do h*ja z tym promieniowaniem, kiedy zaczne umierac a kiedy mi nic nie bedzie.

Kakutniaczek

2012-08-24, 11:25
killerZeWsi napisał/a:

@Kakutniaczek

Lubię wszystko co związane z pochodnymi, ale po ch*j mam tam jechać?



na okoliczność :-D za rok mamy 25 lecie katastrofy a i jeszcze po ch*j ? Ten klimat tam ~!