18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prosto w serce

TT4 • 2017-05-05, 06:41
Łania trafiona. Od 1:00, potem w slow mo.



Dla "ekspertów":

spoiler

No i czekam na gównoburzę... :kawa:

PanAndrzej666

2017-05-05, 15:05
elegancki strzał od razu farba poszła

zonk

2017-05-05, 15:17
nawet daleko zaleciała bez serca.

dabster

2017-05-05, 15:29
Ładny strzał, widać dokładnie moment jak skończyło się jej paliwo :) u nas z tego co wiem polowanie przy użyciu łuku jest zabronione, szkoda bo chętnie bym spróbował. To nie taki banał jak wygarnięcie z karabinu, wymaga finezji i cieszy oko

Konikmamy

2017-05-05, 15:44
I co on z tym k***a zrobi? Zje? A moze wyr*cha?

Debilizm ludzki nie zna granic

PapierowyUmysł

2017-05-05, 16:41
Konikmamy napisał/a:

I co on z tym k***a zrobi? Zje? A moze wyr*cha?

Debilizm ludzki nie zna granic



ale ty jesteś niedoj***ny chłopie aj aj az miło :lodowka:

re...........tt

2017-05-05, 16:45
Przeszła na wylot...moc łuku olbrzymią stwierdzam

NafazowanyKoleś

2017-05-05, 17:34
O, pierwszy raz widzę taki strzał z tego typu grotem.

Dla niewtajemniczonych - dlatego tak szcza krwią i przeszło na wylot, bo typ użył grotu mechanicznego. Jak się przyjrzycie na film to widać go wyraźnie.

A jak się komuś nie chce przyjrzeć to tak to wygląda:



kenzol

2017-05-05, 19:55
Zagranicą można, u nas nie ;-/

timmy77

2017-05-05, 21:19
W całej europie nie można a nie, że tylko u nas nie. Chyba USA jest jedynym państwem cywilizowanym, w którym można polować z łuków/kuszy. W Polsce nawet kuszy (i łuku powyżej 16J) nie można posiadać bez ukończenia specjalnego kursu (na kuszę jest kurs, na łuk powyżej 16J pozwolenie).

BajecznyKrzysztof

2017-05-05, 22:45
jestem mysliwym, więc się wypowiem. To jest kwestia etyki. Nie po to człowiek wymyślił broń palną, by strzelać z łuku. Jaka jest różnica ? Ano taka, że strzał z łuku, taki, jak ten na fimie to 1 na 10 000. Czysty, piekny, prosto w serce. A wiecie jak wygląda reszta ? W płuca, żołądek itp zwierzak ucieka kilka km powoli się wykrwawiając. Czy to jest dobre ? No ja nie uważam. Dlatego jest coś takiego, jak broń palna. Pocisk uderzając w ciało zwierzyny, uderza w nią z taką energią kinetyczną, że zazwyczaj zwierzak pada w ogniu nawet przy kiepskim strzale. Szybko i bezboleśnie, bo uderzenie jest tak silne, że zwierzak dostaje szoku. Ja uważam, że jest to bardzo humanitarne.

a co do sp***olin umysłowych, które uważają, że tusze zwierzyny zostawia się w lesie, bo poluje się dla sportu to... serio nie mam słów na taką ignorancje. Każda cząstka zwierzyny pozyskanej w lesie jest spożytkowana, czy to przez samego myśliwego, a jeśli nie, to każdy ma OBOWIĄZEK zdać tuszę na skup dziczyzny, gdzie zostanie przerobiona na pożywienie.