18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

~Beny

2021-12-15, 13:55
nowynick napisał/a:

mitologia chyba nie podchodzi pod religię?



A to nie jest tak, że mitologia była kiedyś religią, ale została wyparta przez inną?

Quassar

2021-12-15, 14:09
Mitologia mi sie wydawała że to opowiadanie sklejone na bazie "Greckiej Religi" gdzie mieli na wszystko wymówkę, tzn sie mieli z osobna bogów od wszystkiego.

Zeus pan nieba i ziemi; atrybut: piorun, orzeł
Hera opiekunka małżeństw, rodzin; atrybut: paw, owoc granatu
Posejdon władca mórz; atrybut: trójząb
Afrodyta bogini piękności i miłości; atrybut: gołębie, róża
Atena bogini mądrości; atrybut: sowa, drzewo oliwne
Hefajstos bóg ognia i kowali; atrybut: młot, obcęgi
artemida bogini łowów; atrybut: łuk
Apollo opiekun sztuki; atrybut: lira, drzewo laurowe
Ares bóg wojny; atrybut: miecz, tarcza
Hermes boski posłaniec, patron kupców i złodziei; atrybut: skrzydlate sandały
Demeter bogini urodzaju, roślinności; atrybut: zboże
Hades władca podziemia, bóg zmarłych; atrybut: Cerber, klucze, berło
Dionizos bóg wina; atrybut: puchar wina
Hestia bogini ogniska domowego; atrybut: ogień

Ale fakt grecka religia zostałą wyparta przez chrześcijaństwo i buddyzm oraz Hinduizm.
Potem jeszcze doszło w ich regiony Islam który wyparł resztę religii i główne nurty wierzeń Grecji obecnie to chrześcijaństwo i islam.

MalcolmX

2021-12-15, 14:14
Znowu jakaś lewacka sp***olina myśli, że jest dowcipnie inteligentny albo inteligentnie dowcipny.
ch*jowa kreska. Żart rzadki jak zupa w więzieniu.

nowynick

2021-12-15, 14:17
:roll:

chodziło mi o religię za jaką sadol wypieprza tematy to jakiegoś tajemniczego wora. Tu można drzeć łacha z mahometa ale wrzuć coś o księdzu co lubi dzieci i puuuf... znika

Kriski

2021-12-15, 14:24
MalcolmX napisał/a:



A Ty nie miałeś na zakrystii czekać?

nowynick napisał/a:

chodziło mi o religię za jaką sadol wypieprza tematy to jakiegoś tajemniczego wora. Tu można drzeć łacha z mahometa ale wrzuć coś o księdzu co lubi dzieci i puuuf... znika



Już nie przesadzaj, od metra tu antyklerykalnych materiałów.

Quassar napisał/a:

Mitologia mi sie wydawała że to opowiadanie sklejone na bazie "Greckiej Religi" gdzie mieli na wszystko wymówkę, tzn sie mieli z osobna bogów od wszystkiego.
Zeus pan nieba i ziemi; atrybut: piorun, orzeł
Hera opiekunka małżeństw, rodzin; atrybut: paw, owoc granatu
Posejdon władca mórz; atrybut: trójząb
Afrodyta bogini piękności i miłości; atrybut: gołębie, róża
Atena bogini mądrości; atrybut: sowa, drzewo oliwne
Hefajstos bóg ognia i kowali; atrybut: młot, obcęgi
artemida bogini łowów; atrybut: łuk
Apollo opiekun sztuki; atrybut: lira, drzewo laurowe
Ares bóg wojny; atrybut: miecz, tarcza
Hermes boski posłaniec, patron kupców i złodziei; atrybut: skrzydlate sandały
Demeter bogini urodzaju, roślinności; atrybut: zboże
Hades władca podziemia, bóg zmarłych; atrybut: Cerber, klucze, berło
Dionizos bóg wina; atrybut: puchar wina
Hestia bogini ogniska domowego; atrybut: ogień
Ale fakt grecka religia zostałą wyparta przez chrześcijaństwo i buddyzm oraz Hinduizm.
Potem jeszcze doszło w ich regiony Islam który wyparł resztę religii i główne nurty wierzeń Grecji obecnie to chrześcijaństwo i islam.


Nie zapomnij o Rzymianach którzy byli przed chrześcijanami.

~Beny

2021-12-15, 14:31
nowynick napisał/a:

chodziło mi o religię za jaką sadol wypieprza tematy to jakiegoś tajemniczego wora. Tu można drzeć łacha z mahometa ale wrzuć coś o księdzu co lubi dzieci i puuuf... znika



Doskonale wiem o co Ci chodziło i przyznam, że przez chwilę się zastanawiałam nad przeniesieniem tematu do 'polityki i religii' ;)

Jest 14:30. Zaraz zjawi się sporo userów o różnych poglądach, wtedy zobaczysz co się będzie działo i może zrozumiesz dlaczego tematy są przenoszone.
P.S. Jak kogoś to interesuje, to tak czy tak wejdzie w ten dział i zerknie czy coś nowego się pojawiło.

blokern

2021-12-15, 14:35
~Beny napisał/a:

A to nie jest tak, że mitologia była kiedyś religią, ale została wyparta przez inną?



kazda religia i kazdy bog umiera wraz z ostatnim wierzacym :)

nowynick

2021-12-15, 14:53
Beny

no faktycznie nad tym co się odpiernicza z kobietami w tym kraju w imię jakiś pseufozasad religijnych* najlepiej milczeć czy zamiatać do działów gdzie nikt nie wchodzi. Już wolę jak mnie pojadą od lewaków niż idawać, że wszystko jest ok. Mam w rodzienie jedno dziecko z zespołem Downa. I to już mocno dorosłe dziecko z przerażonymi rodzicami którzy dobijają 90tki (że wykitują to wiedzą, boją się co dalej z ich dzieckiem). Ktoś jest tu na tyle bogobojny i miłosierny, że przygarnie do siebie? Zaopiekuje 24/7? Jak tak to przyjmuję krytykę i chylę czoła...



*w Talmudzie a zarazem w Starym Testamencie jest dokładnie opisane kiedy płód otrzymuje dusze - w drugim trymestrze, przez pierwszych 12 tygodni Bóg pozwala skrobać do woli... tako rzecze Pismo Święte...

cavern69

2021-12-15, 16:27
nowynick napisał/a:

Beny
no faktycznie nad tym co się odpiernicza z kobietami w tym kraju w imię jakiś pseufozasad religijnych* najlepiej milczeć czy zamiatać do działów gdzie nikt nie wchodzi. Już wolę jak mnie pojadą od lewaków niż idawać, że wszystko jest ok. Mam w rodzienie jedno dziecko z zespołem Downa. I to już mocno dorosłe dziecko z przerażonymi rodzicami którzy dobijają 90tki (że wykitują to wiedzą, boją się co dalej z ich dzieckiem). Ktoś jest tu na tyle bogobojny i miłosierny, że przygarnie do siebie? Zaopiekuje 24/7? Jak tak to przyjmuję krytykę i chylę czoła...
*w Talmudzie a zarazem w Starym Testamencie jest dokładnie opisane kiedy płód otrzymuje dusze - w drugim trymestrze, przez pierwszych 12 tygodni Bóg pozwala skrobać do woli... tako rzecze Pismo Święte...



boga nie ma

~Beny

2021-12-15, 16:27
nowynick napisał/a:

Beny
no faktycznie nad tym co się odpiernicza z kobietami w tym kraju w imię jakiś pseufozasad religijnych* najlepiej milczeć czy zamiatać do działów gdzie nikt nie wchodzi. Już wolę jak mnie pojadą od lewaków niż idawać, że wszystko jest ok. Mam w rodzienie jedno dziecko z zespołem Downa. I to już mocno dorosłe dziecko z przerażonymi rodzicami którzy dobijają 90tki (że wykitują to wiedzą, boją się co dalej z ich dzieckiem). Ktoś jest tu na tyle bogobojny i miłosierny, że przygarnie do siebie? Zaopiekuje 24/7? Jak tak to przyjmuję krytykę i chylę czoła...
*w Talmudzie a zarazem w Starym Testamencie jest dokładnie opisane kiedy płód otrzymuje dusze - w drugim trymestrze, przez pierwszych 12 tygodni Bóg pozwala skrobać do woli... tako rzecze Pismo Święte...



Bez przesady, nie wywalamy wszystkiego do PiR jak leci. Zauważ w ilu tematach niezwiązanych z polityką czy religią rozwijają się wątki o których mówisz i ich też nie kasujemy pomimo punktu w netykiecie.
To co napisałeś o osobie chorej na zespół Downa- mi tego mówić nie musisz, bo ja zdaję sobie sprawę z tego jak wyglądają realia rodziców mających chore dzieci. Dla mnie zakaz aborcji w tym przypadku jest absurdem, bo ci co zakazują myślą tylko o tym co jest tu i teraz. To co będzie potem już się nie liczy i 'rodzicu, radź sobie sam'.
Dramat.

Szangti

2021-12-15, 17:34
Polityka sp***olonych lewaków tu?

Kriski

2021-12-15, 18:05
Szangti napisał/a:

Polityka sp***olonych lewaków tu?



sp***olony lewak jak rak, znajdziesz go nawet w dupie.

nowynick

2021-12-15, 18:11
Szanhri, MalcolmX

widzę mam 2 pierwszych chętnych do opieki nad ww. Dziecko ma prawie 60 lat, umysł 3latka (spada ostatnio w dramatycznym tempie, więc będzie gorzej ale jeszcze artykułuje pojedyńcze potrzeby), sprawność... no cóż jak będziecie mocno trzymać z obu stron to może się i Was nie wywali na prostej. Zostało wykluczone z zajęć dla takich dzieci bo "nie rokuje szans poprawy" (przy zespole Downa psychologowie nie widzą szans poprawy!!!), boi się wychodzić, więc niespecjalnie można wyjść z mieszkania. To kiedy możecie zacząć?

ququa

2021-12-15, 19:15
nowynick,


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój przekaz :

jeśli wziąć pod uwagę co piszesz pod wrzutką i i przyrównać to do grafiki to wychodzi,że ...

ten sęp przeprowadza aborcje ????