18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Profesor Miodek o przecinkach

Pater patriae • 2012-09-12, 21:06
Kolejna odsłona mojej "walki" z ciemnotą lub lenistwem w internecie :oops: .



Sam nie jestem święty i popełniam błędy, ale krew mnie zalewa, gdy ktoś pisze jakby nigdy nie chodził na język polski...

Plecionkarz

2012-09-13, 00:25
Wstawianie Miodka to jakiś nowy sposób na zarabianie piw?

siwens84

2012-09-13, 01:32
mozz87 napisał/a:

mówi tak jakby na gramatyce znał się. kim wogóle jest ten starczy pierdzioch?
pSZszość naleRZy dO futurystuw.

był taki jeden co śę chciał pozbyć zasad interpunkcji jestem za

nikt mi nie będzie mówił jak mam pisać

język i jego zasady są kwestiami umownymi, tak rze panie psorze : wal sie na łeb na szyje


Mozna pisac "ch*j" przez "h" ale jest różnica między "stara piła leży w piwnicy" a "stara piła , leży w piwnicy"

endriu5517

2012-09-13, 02:14
O ja pie**olę! Się, że tak powiem, "gimbaza" swoją elokwencją popisała.
A do użytkownika o nicku mozz87: Jan Miodek to obok profesora Gralczyka jeden z autorytetów w kwestii polskiego słownictwa. Weź człowieku lepiej łopatę i dalej kop rowy a nie swoją ignorancją i brakiem wykształcenia próbujesz zrobić to co każdy debil robi z wrogiem: zniżyć do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem.

integer2006

2012-09-13, 07:45

MaestroRCS

2012-09-13, 10:43
@wciazszukam

Piwko za komenta, doskonale to ująłeś. Dodam nawet, że nie liczy sie wykształcenie, bo to tylko papier- normalny człowiek, od czasu do czasu czytający książki, wie mniej więcej jak pisać, no i dzięki temu można poznać z kim ma sie do czynienia- nie tylko po tym, jak ktoś pisze, ale również po stylu w jakim mówi.

A co do Miodka, to autentycznie, trzeciej formułki, z tym "rusycyzmem" w "a" nie wiedziałem, i dzięki takim wstawkom człowiek zawsze się czegoś nowego nauczy. Piwko :)

omgwtflol

2012-09-13, 12:15
sweetbrokacik.pl - i tyle w temacie.

T-Will

2012-09-13, 13:10
mozz87 napisał/a:

mówi tak jakby na gramatyce znał się. kim wogóle jest ten starczy pierdzioch?
pSZszość naleRZy dO futurystuw.

był taki jeden co śę chciał pozbyć zasad interpunkcji jestem za

nikt mi nie będzie mówił jak mam pisać

język i jego zasady są kwestiami umownymi, tak rze panie psorze : wal sie na łeb na szyje


Żryj kał śledziu.

Fisz_

2012-09-13, 14:21
W kwestii pisania na komunikatorach - pewnie, dość często pomijam te wszystkie przecinki przed 'że', duże litery i inne tego typu, jednak pisać poprawnie w pełni umiem, zaś te wszystkie kwiatki w języku pisanym wypowiedzi na forach.. bolą, po prostu bolą :P

Jakąś szkołę każdy skończył, nie wiem, jak bardzo trzeba upaść w swojej ignorancji, by walić byka za bykiem drąc się po ludziach, że się czepiają pisowni.. Patrioci pie**oleni.. :/

Jeszcze jedna istotna sprawa - ciągle się powtarza, że najlepszym sposobem na wyuczenie poprawnego pisania jest.. czytanie. Przy czytaniu już wzrokowo da się wyłapać pisownię poprawną i niepoprawną. Skoro ludzie mają takie problemy z pisaniem, sami sobie odpowiedzcie, gdzie w ich życiu, edukacji i rozrywce zajmują miejsce książki.. :D

Mew1

2012-09-13, 21:56
Jak dla mnie to im więcej idiotów na rynku pracy tym większe szanse na to, że dostanę lepszą ofertę pracy. Także szczerze z całego serca zachęcam do olewania polskiej gramatyki, a nawet polskiego słownictwa!
A co do przecinków to powiedzmy, że Twoja dziewczyna pisze Ci na gg:

"Nie zrobie ci loda"

a mysli

"Nie, zrobie ci loda"

takie gówienko, a taaka różnica.

pocominick

2012-09-27, 22:48


Zaczynam prosić o koniec świata w 2012...