18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PRL na zachodzie

mariusz3pl • 2020-03-10, 22:26
W Barcelonie, prawie jak u nas przed 89-tym ;-)




stefanwtiorturiowanyprzez

2020-03-11, 11:48
W Polsce będzie prawdziwa komuna.bo kaczyński będzie rozdawał pieniądze,a za nie nic nie można będzie kupic

MindBodyLightSound

2020-03-11, 13:27
bleblebator1 napisał/a:

Niech się przyzwyczajają, tak kończy się socjalizm.



Oho, zapewne magister nauk politycznych skwitował.

ddss

2020-03-11, 13:57
tak się kończy debilizm...

Wiewór

2020-03-11, 14:33
MindBodyLightSound napisał/a:

Oho, zapewne magister nauk politycznych skwitował.



Nie trzeba być magistrem. Wystarczy wiedzieć jak skończył PRL, jak skończyło ZSRR i Wenezuela.
Socjalizm nie działa.

Nert

2020-03-11, 15:40
Najlepiej to zadziałał teraz socjalizm w Polsce. Rząd chce rękami przedsiębiorców ratować usługi medyczne i na ich koszt ściągać sprzęt itd. No to nikt już sprzętu nie sprowadza, szpital w Krakowie dostał zapas maseczek... sztuk dwie :D Planowane zabiegi są odwoływane, nie ma podstawowych środków, socjalizm zadziałał jak zawsze.

M00nSpeLL

2020-03-11, 16:16
bleblebator1 napisał/a:

Niech się przyzwyczajają, tak kończy się socjalizm.



Co ty pie**olisz xD Gdzie socjalizm?

Wiewór napisał/a:

Nie trzeba być magistrem. Wystarczy wiedzieć jak skończył PRL, jak skończyło ZSRR i Wenezuela.
Socjalizm nie działa.



Kryzys w Wenezueli to kwestia spadku cen ropy, czyli uzależnienia funkcjonowania państwa od ceny ropy, i złego dysponowania pieniędzmi, zamiast ich inwestowania w kraju. To nie jest socjalizm. Socjalizm definiuje posiadanie środków produkcji, a te w Wenezueli zawsze były w posiadaniu kapitału. Wenezuela to osobny przykład, a rozdawnictwo, wbrew temu co korwinistyczne tumany z sadistica mogą sądzić, nie jest socjalizmem i z socjalizmem nie ma nic wspólnego. Podobne "rozdawnictwo" postulują konserwatyści, którzy opierają się na społecznej nauce kościoła katolickiego.

vippero

2020-03-11, 16:39
Arathnmor napisał/a:

Podobne sceny za 2-3 tygodnie u nas, jeśli się drastycznie nie ociepli. Pacjenci 0 z różnych kierunków i +1 rozpierzchli się po kraju, ch*j wie ile osób jest rzeczywiście w fazie utajonej lub łagodnie przechodzi infekcję. Jednak bym wolał zachować płuca bez tego zbędnego uszczerbku.



Nie za 2 tygodnie, dzisiaj byłem w 2 biedrach i już pułki w połowie puste, na serio. To się robi mało śmieszne.

Aleo

2020-03-11, 17:38
@up nie zesraj się ze strachu

aaaaaaaaaaaaaa

2020-03-11, 18:12
vippero napisał/a:

Nie za 2 tygodnie, dzisiaj byłem w 2 biedrach i już pułki w połowie puste, na serio. To się robi mało śmieszne.



Są inne sklepy. Dziś w ABC, pełne półki, jeden klient... No i jak tu się zarazić??

pve11

2020-03-11, 18:56
M00nSpeLL napisał/a:

Kryzys w Wenezueli to kwestia spadku cen ropy, czyli uzależnienia funkcjonowania państwa od ceny ropy, i złego dysponowania pieniędzmi, zamiast ich inwestowania w kraju.



To bardziej złożone zagadnienie, Maduro solidnie zapracował na ten kryzys.


M00nSpeLL napisał/a:

a rozdawnictwo, wbrew temu co korwinistyczne tumany z sadistica mogą sądzić, nie jest socjalizmem i z socjalizmem nie ma nic wspólnego.



A więc rozdawnictwo jest sposobem redystrybucji popieranym przez kapitalistów? Nie wiem nawet czy poważnie traktować wpis osoby, która twierdzi że rozdawnictwo nie ma NIC wspólnego z socjalizmem.


M00nSpeLL napisał/a:

Podobne "rozdawnictwo" postulują konserwatyści, którzy opierają się na społecznej nauce kościoła katolickiego.



Takie rozdawnictwo jest całkowicie SPRZECZNE z nauką KK.

bleblebator1

2020-03-11, 20:39
MindBodyLightSound napisał/a:

Oho, zapewne magister nauk politycznych skwitował.



Wychowałem się w socjaliźmie, wiem jak to wygląda

ZaSwojePiję

2020-03-11, 23:39
Wiewór napisał/a:

No zwłaszcza zwiększą jak połowa pracowników będzie na kwarantannie, 2/3 w szpitalu pod respiratorem a 1/3 w krainie wiecznych łowów.



Debil jestes zmanipulowany. Pierwszego cie zaczipuja, a na sasiadow bedziesz donosy pisal.

M00nSpeLL

2020-03-12, 01:41
pve11 napisał/a:

To bardziej złożone zagadnienie, Maduro solidnie zapracował na ten kryzys.
A więc rozdawnictwo jest sposobem redystrybucji popieranym przez kapitalistów? Nie wiem nawet czy poważnie traktować wpis osoby, która twierdzi że rozdawnictwo nie ma NIC wspólnego z socjalizmem.
Takie rozdawnictwo jest całkowicie SPRZECZNE z nauką KK.



Tak. Jest to wina Maduro, ale Chavez wcześniej podłożył podstawy pod kryzys.

A skąd pomysł, że kapitalistów? Nie ma podziału socjaliści - kapitaliści, bo kapitaliści to posiadacze kapitału. Tak. Socjalizm określa stosunek do własności środków produkcji. Nie mówi kompletnie nic o wysokości podatków itp. O tym mówi socjaldemokracja, bo chce w ten sposób niwelować szkodliwe skutki kapitalizmu, ale socjaldemokracja to nie jest socjalizm.

Kościół postuluje solidaryzm i pomocniczość, czyli te idee, które wprost przeczą liberalizmowi. Tymi zasadami właśnie kieruje się pis, który nie jest ani socjaldemokratyczne, bo nie postuluje podwyżek podatków, ani socjalistyczne, bo wspiera wielki kapitał amerykański.

dominator76

2020-03-14, 20:49
dlatego na czarna godzine mam zawsze wojskowe fanty. Kiedyś sie ze mnie śmiali. Dziś sie pytaja skad mam...A jedzonko smaczne, na pare tygodni starczy termin długi a jak zawier*cha przejdzie to i na grilla bedzie.

Atlasss

2020-03-21, 08:06
U nas przynajmniej był ocet i musztarda :D