18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Precz z państwem policyjnym

Hauer88 • 2013-03-12, 09:27


W sobotę 9 marca w Poznaniu odbyła się antysystemowa demonstracja pod hasłem “Precz z państwem policyjnym”, będąca nacjonalistyczną odpowiedzią na zapowiedziane przez władze zmiany w ustawie o służbach porządkowych. Rząd Platformy Obywatelskiej postanowił się bowiem “wspomóc” zagranicznymi służbami, pragnąc dać im na terenie Polski uprawienia dokładnie takie same, z jakich korzysta obecnie polska policja, ABW czy CBŚ.

Nieco ponad 120 osób zebrało się po godzinie 13 na poznańskim Placu Wolności, skąd miała wyruszyć manifestacja organizowana wspólnymi siłami przez lokalne środowisko narodowe – Młodzież Wszechpolską Poznań oraz wielkopolskich Autonomicznych Nacjonalistów. Uformowany blok z transparentów uświetniły liczne flagi na kijach – od “miejscowych” flag Powstania Wielkopolskiego, przez polskie, po szczerbce, czarne proporce, krzyże celtyckie oraz narodowo-rewolucyjne flagi z mieczem i młotem, oznaczające symbiozę nacjonalizmu z solidaryzmem społecznym.

Nacjonalistów w Poznaniu wsparły skromne delegacje aktywistów z Gdyni, Torunia oraz Warszawy, na marszu byli również widoczni zaprzyjaźnieni z poznańskim Lechem kibice Arki, którzy kilka godzin później udali się na mecz swojej drużyny z Wartą. Wszyscy zgromadzeni wznosili tematyczne okrzyki jak: “Precz z państwem policyjnym”, “Narodowy Opór”, “Rząd na bruk, bruk na rząd”, “Policyjna prowokacja – to Donalda demokracja”, a także bardziej ogólne, wśród których znalazły się m.in. “Naszą drogą nacjonalizm! Uderz, uderz w kapitalizm”, “Nacjonalizm – teraz!” czy “Praca w Polsce dla Polaków”. Z powiewającymi flagami oraz z okrzykami na ustach uczestnicy organizowanej przez AN i MW demonstracji przemierzyli główne ulice Poznania, by zakończyć swój pochód pod Urzędem Wojewódzkim.

Przemówienie pod urzędem wygłosił działacz poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej, wyjaśniający dlaczego zdecydowano się zorganizować tę demonstrację oraz szczegółowo przedstawiający zaplanowaną przez rząd Donalda Tuska ustawę nr 1066, zakładającą swobodne działania zagranicznych służb porządkowych w Polsce. W swoim przemówieniu odniósł się on także do postępujących represji wobec narodowych aktywistów, wspominając między innymi o podtrzymanym w zeszły czwartek wyroku dla nacjonalistów z Wrocławia, których na podstawie w gruncie rzeczy wymuszonych, a nawet sfabrykowanych dowodów, oskarżono i skazano za rzekome “nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych” – czytaj: Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok dla nacjonalistów z Wrocławia.

Ustawa nr 1066 jest obecnie rozpatrywana przez Sejm RP. Konieczność jej wprowadzenia Platforma Obywatelska argumentuje wymaganiami przepisów Unii Europejskiej. Jednak sama ustawa wzbudza wiele kontrowersji, między innymi dlatego, że w ramach tzw. “wspólnej operacji” obce służby porządkowe mogą uczestniczyć w ochronie imprez masowych, wspólnych patrolach, obserwacjach (czyt. inwigilacja), ale także w tłumieniu ewentualnych wystąpień polskich obywateli.

polslav

2013-03-12, 09:34
Sprzedana Polska!!! Już tak było przy zamieszkach w Niemczech, gdzie Polscy funkcjonariusze wraz z francuskimi w mundurach niemieckiej policji pacyfikowali zajścia młodych anarchistów. Ten dobór nie jest przypadkowy - wykorzystuje się historyczne zaszłości, by taki funkcjonariusz chętniej bił obywtaeli innego kraju. Sprytne k***a EU-ZOMO :!:

czorny88

2013-03-12, 09:50
dawać zezwolenie na broń obywatelą nie karanym i zdrowym umysłowo i moze nie być policji przestepczosć by spadła o liczbe zabitych :-)

Borys_

2013-03-12, 10:01
Zabić TUSKA !

djoshin

2013-03-12, 10:03
@czorny88 obywatelą powiadasz zdrowy umysłowo ty nie jesteś

McMenel

2013-03-12, 10:17
Pięknie robicie. Wprost cudownie nawet nie obaliliście rządu a już nie potraficie znieść organizacji które mają ten sam cel ( zmiana rządów i JOW) a inne cele poboczne. Banda debili która już się żre między sobą i nie potrafi ustalić jednego planu działania. Ciekawe co by było gdybym przyszedł na taką demonstrację i skandowałbym hasła antyklerykalne?? Pewnie zostałbym skopany przez prawdziwych polaków mimo iż mam pewien wspólny cel z nimi. Cóż banda durniów.

Hauer88

2013-03-12, 10:49
McMenel napisał/a:

Ciekawe co by było gdybym przyszedł na taką demonstrację i skandowałbym hasła antyklerykalne?? Pewnie zostałbym skopany przez prawdziwych polaków mimo iż mam pewien wspólny cel z nimi. Cóż banda durniów.




Pomijając wcześniejsze niezrozumiałe treści odniosę się do końcówki.

Sam się nie uważam za katolika, jednak nie skłaniam się ku temu by komuś wmawiać iż jego wierzenia są błędne i wśród moich znajomych panuje podobne przekonanie. Mimo że nie akceptuję religii to mam poszanowanie do osób wierzących i nie mam misji odrywania ich od swoich wierzeń - oczywiście działać to musi w dwie strony, nikt mnie nie będzie nawracał.

Sporo tego co tak chaotycznie poruszyłeś można przeczytać w poniższym wywiadzie:

http://www.prawy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2476:adam-gmurczyk-nie-chcemy-panstwa-proletow&catid=53:wywiady

Siwy5

2013-03-12, 10:58
Jeszcze trochę to będą nas hodować jak prosiaki. Wstyd mi za nasz kraj - druga konstytucja na świecie powinna ukształtować nas na wolne i demokratyczne społeczeństwo a tu... szkoda gadać :-x

Stygmat

2013-03-12, 13:01
Ach jacy CI nacjonaliści dobrzy i opiekuńczy, pewnie jeszcze w trakcie demonstracji przeprowadzali przez ulice staruszki. Banda tępych bezmózgów, potrafiąca jedynie jak barany powtarzać hasła, którego sensu nawet nie rozumieją. Genetycznie są dla mnie na tym samym poziomie co anarchiści- tyle że po drugiej stronie muru który sami wznieśli.

virdem

2013-03-12, 14:14
Ten sam narod, te same cele ale ciagle podzialy i walki miedzy soba... NIGDY nie bedzie rewolucji w polsce, mimo ze kazdy sie wypiera to polactwo siedzi w naszej podswiadomosci i nie pozwala nam pojsc do przodu.

Hauer88

2013-03-12, 14:18
Stygmat napisał/a:

Ach jacy CI nacjonaliści dobrzy i opiekuńczy, pewnie jeszcze w trakcie demonstracji przeprowadzali przez ulice staruszki. Banda tępych bezmózgów, potrafiąca jedynie jak barany powtarzać hasła, którego sensu nawet nie rozumieją. Genetycznie są dla mnie na tym samym poziomie co anarchiści- tyle że po drugiej stronie muru który sami wznieśli.



Także tęgi umyśle zacznij mówić konkrety. Bo wyzywać od baranów każdy potrafi :) Czego i kto nie rozumie. Proszę wytłumacz.

ponuryowczarz

2013-03-12, 14:19
@stygmat
to,że ktoś ma jaja i głośno mówi iż w naszej Ojczyźnie dzieje się źle,nie jest bezmózgiem.

kolosialdo

2013-03-12, 14:28
Nosz k***a mać w końcu coś się dzieje w Poznaniu a ja nawet o tym nie wiedziałem .. :/

vajron

2013-03-12, 14:33
Hauer88 napisał/a:




Pomijając wcześniejsze niezrozumiałe treści odniosę się do końcówki.

Sam się nie uważam za katolika, jednak nie skłaniam się ku temu by komuś wmawiać iż jego wierzenia są błędne i wśród moich znajomych panuje podobne przekonanie. Mimo że nie akceptuję religii to mam poszanowanie do osób wierzących i nie mam misji odrywania ich od swoich wierzeń - oczywiście działać to musi w dwie strony, nikt mnie nie będzie nawracał.



Ty masz poszanowanie wobec wierzeń innych? Nie masz misji odrywania ich od ich wierzeń? Przecież to jest dokładnie to co nacjonaliści i im podobni robią. Swoje prawdy i wierzenie uważają za jedyne prawidłowe, a każdego o innych poglądach by najchętniej wysłali w p*zdu na syberię...

Więc mi tu nie pie**ol hipokryto...