18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Precz z państwem policyjnym

Hauer88 • 2013-03-12, 09:27


W sobotę 9 marca w Poznaniu odbyła się antysystemowa demonstracja pod hasłem “Precz z państwem policyjnym”, będąca nacjonalistyczną odpowiedzią na zapowiedziane przez władze zmiany w ustawie o służbach porządkowych. Rząd Platformy Obywatelskiej postanowił się bowiem “wspomóc” zagranicznymi służbami, pragnąc dać im na terenie Polski uprawienia dokładnie takie same, z jakich korzysta obecnie polska policja, ABW czy CBŚ.

Nieco ponad 120 osób zebrało się po godzinie 13 na poznańskim Placu Wolności, skąd miała wyruszyć manifestacja organizowana wspólnymi siłami przez lokalne środowisko narodowe – Młodzież Wszechpolską Poznań oraz wielkopolskich Autonomicznych Nacjonalistów. Uformowany blok z transparentów uświetniły liczne flagi na kijach – od “miejscowych” flag Powstania Wielkopolskiego, przez polskie, po szczerbce, czarne proporce, krzyże celtyckie oraz narodowo-rewolucyjne flagi z mieczem i młotem, oznaczające symbiozę nacjonalizmu z solidaryzmem społecznym.

Nacjonalistów w Poznaniu wsparły skromne delegacje aktywistów z Gdyni, Torunia oraz Warszawy, na marszu byli również widoczni zaprzyjaźnieni z poznańskim Lechem kibice Arki, którzy kilka godzin później udali się na mecz swojej drużyny z Wartą. Wszyscy zgromadzeni wznosili tematyczne okrzyki jak: “Precz z państwem policyjnym”, “Narodowy Opór”, “Rząd na bruk, bruk na rząd”, “Policyjna prowokacja – to Donalda demokracja”, a także bardziej ogólne, wśród których znalazły się m.in. “Naszą drogą nacjonalizm! Uderz, uderz w kapitalizm”, “Nacjonalizm – teraz!” czy “Praca w Polsce dla Polaków”. Z powiewającymi flagami oraz z okrzykami na ustach uczestnicy organizowanej przez AN i MW demonstracji przemierzyli główne ulice Poznania, by zakończyć swój pochód pod Urzędem Wojewódzkim.

Przemówienie pod urzędem wygłosił działacz poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej, wyjaśniający dlaczego zdecydowano się zorganizować tę demonstrację oraz szczegółowo przedstawiający zaplanowaną przez rząd Donalda Tuska ustawę nr 1066, zakładającą swobodne działania zagranicznych służb porządkowych w Polsce. W swoim przemówieniu odniósł się on także do postępujących represji wobec narodowych aktywistów, wspominając między innymi o podtrzymanym w zeszły czwartek wyroku dla nacjonalistów z Wrocławia, których na podstawie w gruncie rzeczy wymuszonych, a nawet sfabrykowanych dowodów, oskarżono i skazano za rzekome “nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych” – czytaj: Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok dla nacjonalistów z Wrocławia.

Ustawa nr 1066 jest obecnie rozpatrywana przez Sejm RP. Konieczność jej wprowadzenia Platforma Obywatelska argumentuje wymaganiami przepisów Unii Europejskiej. Jednak sama ustawa wzbudza wiele kontrowersji, między innymi dlatego, że w ramach tzw. “wspólnej operacji” obce służby porządkowe mogą uczestniczyć w ochronie imprez masowych, wspólnych patrolach, obserwacjach (czyt. inwigilacja), ale także w tłumieniu ewentualnych wystąpień polskich obywateli.

wiesiors4

2013-03-12, 19:11
Archeolog napisał/a:

Zostawiając jednak już sarkazm na boku i zastanawiając się nad tą żałosną liczbą intelektualnych ameb i stadionowego bydła, która uczestniczyła w tym marszu, cieszy niezmiernie fakt, że mają oni tak małe poparcie wśród normalnej części społeczeństwa. :-)


Widzę że "kolega" po filmie już wie, że uczestnicy to kibice. Może jeszcze się dowiemy jakim klubom kibicują i na jakim meczu ostatnio byli?

Cytat:

P.S. Wyprzedzając inteligentne komentarze oświadczam- tak, jestem lewakiem, żydem, cyklistą, masonem, arabem etc.


Przede wszystkim idiotą.

ponuryowczarz

2013-03-12, 19:23
naiwny01 napisał/a:


Nasza arystokracja to chyba żart. To arystokracja sprzedała ten kraj w XVIIIw. Nawet jeden z naszych najwybitniejszych wodzów w historii Jan Sobieski (dopiero później Jan III Sobieski) w trakcie potopu walczył po stronie Szwecji. Prawdziwy POLSKI Naród niestety ale powstał dopiero w trakcie rozbiorów. Dużo w tym zasługi miał Jakub Szela


Są owszem czarne owce,które zapisały się niechlubnie,ale nie czarujmy się wnieśli dłuży wkład w zachowanie naszej narodowości, czy to obejmując mecenas nad sztuką czy po prostu pielęgnując polską tradycje. długo by mówić. Dla mnie arystokracja to symbol,że kiedyś wszyscy srali w gacie przed Polską. Ale do rządów lepiej ich nie dopuszczać. niech grają swój teatr jak w Anglii czy w małej Holandii,która mimo śmiesznie krótkiego bytu i łatwości z jaką się poddawała najeźdżcy ma swoją monarchie

kreet napisał/a:



Ma jaja? Znam inne ambitniejsze czyny aby pokazać że ma się jaja. A dzieje się w kraju źle właśnie, że takie "wspaniałe" i wielkie manifestacje wychodzą na ulicę. W sumie to nawet cieszy, że nawet z przyjezdnym wsparciem w prawie 1.5 milionowej konglomeracji miejskiej uzbieraliście aż 120 osób.
Nic tylko pogratulować. W sumie to powinniście zająć się nauką bo tego wam w tym momencie trzeba !


do nauki to ty się weź,bo braki straszne. a jak żal czasu na książki to zdradź mi ten sekret jakie inne ambitniejsze czyny znasz by pokazać 'jaja'

Archeolog

2013-03-12, 19:44
wiesiors4 napisał/a:


Widzę że "kolega" po filmie już wie, że uczestnicy to kibice. Może jeszcze się dowiemy jakim klubom kibicują i na jakim meczu ostatnio byli?



Przeczytaj sobie intelektualna amebo tekst, który znajduje się pod filmikiem a potem komentuj. Widzę, że pie**olić bez sensu potrafisz świetnie, ale z czytaniem już gorzej. Zresztą chyba jednak zbyt dużo wymagam, więc może od razu zacytuję fragment rzeczonego tekstu i oszczędzę ci kilku dobrych godzin wytężonego wysiłku umysłowego. Nie musisz dziękować.

Cytat:

na marszu byli również widoczni zaprzyjaźnieni z poznańskim Lechem kibice Arki, którzy kilka godzin później udali się na mecz swojej drużyny z Wartą.


wiesiors4

2013-03-12, 20:03
Archeolog napisał/a:

Przeczytaj sobie intelektualna amebo tekst, który znajduje się pod filmikiem a potem komentuj. Widzę, że pie**olić bez sensu potrafisz świetnie, ale z czytaniem już gorzej. Zresztą chyba jednak zbyt dużo wymagam, więc może od razu zacytuję fragment rzeczonego tekstu i oszczędzę ci kilku dobrych godzin wytężonego wysiłku umysłowego. Nie musisz dziękować.


Widzę, że świetnie Ci wychodzi kozaczenie przez Internet, może spotkanie w realu? Powiedz gdzie mieszkasz to się może ustawimy. Tylko nie przyprowadzaj swoich kolegów z antify, bo nie jestem pedałem.

McMenel

2013-03-12, 20:07
Hauer88 napisał/a:




Pomijając wcześniejsze niezrozumiałe treści odniosę się do końcówki.

Sam się nie uważam za katolika, jednak nie skłaniam się ku temu by komuś wmawiać iż jego wierzenia są błędne i wśród moich znajomych panuje podobne przekonanie. Mimo że nie akceptuję religii to mam poszanowanie do osób wierzących i nie mam misji odrywania ich od swoich wierzeń - oczywiście działać to musi w dwie strony, nikt mnie nie będzie nawracał.

Sporo tego co tak chaotycznie poruszyłeś można przeczytać w poniższym wywiadzie:

http://www.prawy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2476:adam-gmurczyk-nie-chcemy-panstwa-proletow&catid=53:wywiady


Widzisz to co większość z was rozumie pod pojęciem "ateizacja" jest tak naprawdę chęcią przestrzegania prawa. Co powiesz o takich tematach jak aborcja czy in-vitro ?? Pewnie że złe że są niemoralne itp. frazesy. Widzisz ja nie trawię ruchu "narodowego" właśnie z powodu chęci wciskania na chama haseł "wielka Polska katolicka" czy zrównywanie prawa kościelnego ze świeckim. Jak własnie aborcja ,in-vitro czy antykoncepcja. Wielce krzyczycie o tym iż aborcja jest zła lecz nie za bardzo chcecie dopuścić do swoich umysłów tego iż nikt nie będzie nikogo zmuszał do takiej czy innej rzeczy. Dla mnie państwo musi być rozdzielone z kościołem i nie podlegać doktrynie jakiejkolwiek religii. Ma szanować prawo i stanowić je w imię zasady chcącemu nie dzieje się krzywda. Chcesz aborcji nie ma sprawy. Chcesz zawrzeć związek partnerski ok. Chcesz adoptować dziecko. Jak najbardziej. Lecz jak słyszę pomysły prawej strony politycznej rzygać mi się chce. Próba siłowego wciśnięcia własnej moralności i przekonań społeczeństwu. Krzyczycie NIE lewicowej tolerancji i wciskaniu etyki lewicowej na siłę kiedy żądacie prawnego wciśnięcia osobą o odmiennej etyce swej moralności. Wbrew pozorom nie różnicie się od "lewaków". Stosujecie te same metody. Chcecie jednej wykładni moralnej i etycznej która ma być obowiązującym prawem.

Archeolog

2013-03-12, 20:54
wiesiors4 napisał/a:

Widzę, że świetnie Ci wychodzi kozaczenie przez Internet, może spotkanie w realu? Powiedz gdzie mieszkasz to się może ustawimy. Tylko nie przyprowadzaj swoich kolegów z antify, bo nie jestem pedałem.



Raczysz żartować, że poważny człowiek będzie tracił czas na spotkania z intelektualną amebą, która przysłowiowe gówno by zrobiła i świetnie o tym wie? Takie "ustawki" były fajne 15 lat temu po lekcjach w szkole podstawowej, więc miej litość człowieku. Ale może faktycznie w czymś jednak jesteś dobry i mordobicia wychodzą ci nie najgorzej w przeciwieństwie do myślenia? Nie zastanawiając się jednak dłużej nad twoją godną pożałowania osobą pozdrawiam życząc jednocześnie spokojnej nocy!

Hauer88

2013-03-12, 22:03
McMenel napisał/a:


Widzisz to co większość z was rozumie pod pojęciem "ateizacja" jest tak naprawdę chęcią przestrzegania prawa. Co powiesz o takich tematach jak aborcja czy in-vitro ?? Pewnie że złe że są niemoralne itp. frazesy. Widzisz ja nie trawię ruchu "narodowego" właśnie z powodu chęci wciskania na chama haseł "wielka Polska katolicka" czy zrównywanie prawa kościelnego ze świeckim. Jak własnie aborcja ,in-vitro czy antykoncepcja. Wielce krzyczycie o tym iż aborcja jest zła lecz nie za bardzo chcecie dopuścić do swoich umysłów tego iż nikt nie będzie nikogo zmuszał do takiej czy innej rzeczy. Dla mnie państwo musi być rozdzielone z kościołem i nie podlegać doktrynie jakiejkolwiek religii. Ma szanować prawo i stanowić je w imię zasady chcącemu nie dzieje się krzywda. Chcesz aborcji nie ma sprawy. Chcesz zawrzeć związek partnerski ok. Chcesz adoptować dziecko. Jak najbardziej. Lecz jak słyszę pomysły prawej strony politycznej rzygać mi się chce. Próba siłowego wciśnięcia własnej moralności i przekonań społeczeństwu. Krzyczycie NIE lewicowej tolerancji i wciskaniu etyki lewicowej na siłę kiedy żądacie prawnego wciśnięcia osobą o odmiennej etyce swej moralności. Wbrew pozorom nie różnicie się od "lewaków". Stosujecie te same metody. Chcecie jednej wykładni moralnej i etycznej która ma być obowiązującym prawem.




Wszystko co jest sprzeczne z prawami natury jest z założenia błędne. Praw natury nie zmienisz nigdy - wszystko co odbiega od naturalnego stanu rzeczy jest chorobą choćby nie wiadomo jak wzniosłą ideologię temu przypisać.


http://lists.ceti.pl/pipermail/wiec/20070602/010513.html

McMenel

2013-03-13, 10:36
Hauer88 napisał/a:




Wszystko co jest sprzeczne z prawami natury jest z założenia błędne. Praw natury nie zmienisz nigdy - wszystko co odbiega od naturalnego stanu rzeczy jest chorobą choćby nie wiadomo jak wzniosłą ideologię temu przypisać.


http://lists.ceti.pl/pipermail/wiec/20070602/010513.html


Mówisz o prawach natury. Są przypadki homoseksualizmu wśród innych gatunków zwierząt. Tak damo jak natura sama z siebie potrafi doprowadzić do poronienia zagrożonej ciąży. Zresztą nie widzę jakoś narodowców żyjących w domach z naturalnych materiałów, ubierających się w ubrania z naturalnych włókien. Jakoś nie bronicie się przed nowoczesną medycyną która jest nienaturalna. Powoływanie się na naturę to obosieczna broń. Po prostu nie potraficie przyjąć do świadomości naukowych faktów.

EdmundKemper

2013-03-13, 11:30
McMenel napisał/a:


Mówisz o prawach natury. Są przypadki homoseksualizmu wśród innych gatunków zwierząt. Tak damo jak natura sama z siebie potrafi doprowadzić do poronienia zagrożonej ciąży. Zresztą nie widzę jakoś narodowców żyjących w domach z naturalnych materiałów, ubierających się w ubrania z naturalnych włókien. Jakoś nie bronicie się przed nowoczesną medycyną która jest nienaturalna. Powoływanie się na naturę to obosieczna broń. Po prostu nie potraficie przyjąć do świadomości naukowych faktów.



Wśród zwierząt obserwujemy też wiele innych "naturalnych" zachowań. Czy wszystkie muszą powielać ludzie? Może wróćmy do czasów starożytnych? Nie wszystko co dała natura jest dobre. Homoseksualizm to błąd genetyczny. Trzeba go zrozumieć, ale nie gloryfikować i uprzywilejować.

McMenel

2013-03-14, 09:44
EdmundKemper napisał/a:



Wśród zwierząt obserwujemy też wiele innych "naturalnych" zachowań. Czy wszystkie muszą powielać ludzie? Może wróćmy do czasów starożytnych? Nie wszystko co dała natura jest dobre. Homoseksualizm to błąd genetyczny. Trzeba go zrozumieć, ale nie gloryfikować i uprzywilejować.


Ale nie twierdzę iż należy je powielać. Twierdzę iż stara zasada chcącemu nie dzieje się krzywda powinna mieć zawsze zastosowanie. Jeżeli ktoś chce być homoseksualistą to czemu mu tego zabraniać jeżeli znajdzie chętnego partnera.

EdmundKemper

2013-03-14, 13:49
McMenel napisał/a:


Ale nie twierdzę iż należy je powielać. Twierdzę iż stara zasada chcącemu nie dzieje się krzywda powinna mieć zawsze zastosowanie. Jeżeli ktoś chce być homoseksualistą to czemu mu tego zabraniać jeżeli znajdzie chętnego partnera.



Problem w tym, że zabraniać chce się jedynie jak mówiłem gloryfikowania tych zachowań. Czy takie pary nie mogą żyć normalnie jak heteroseksualiści? Muszą od razu robić parady i cyrk na ulicach?

McMenel

2013-03-14, 20:08
EdmundKemper napisał/a:



Problem w tym, że zabraniać chce się jedynie jak mówiłem gloryfikowania tych zachowań. Czy takie pary nie mogą żyć normalnie jak heteroseksualiści? Muszą od razu robić parady i cyrk na ulicach?


Co to znaczy gloryfikowanie ?? To że mogą sobie wyjść na ulice ?? Wiesz w takim razie ty ze swą lubą nie okazuj uczuć w miejscach publicznych. To co środowiska homoseksualne robią nie jest ani niezgodne z prawem ani złe. Sam możesz organizować podobne akcje. Gdyby nie było takiej możliwości sam bym protestował. Ale na szczęście masz równe prawa co para homoseksualna ( a nawet i większe).

wiesiors4

2013-03-15, 01:28
Archeolog napisał/a:



Raczysz żartować, że poważny człowiek będzie tracił czas na spotkania z intelektualną amebą, która przysłowiowe gówno by zrobiła i świetnie o tym wie? Takie "ustawki" były fajne 15 lat temu po lekcjach w szkole podstawowej, więc miej litość człowieku. Ale może faktycznie w czymś jednak jesteś dobry i mordobicia wychodzą ci nie najgorzej w przeciwieństwie do myślenia? Nie zastanawiając się jednak dłużej nad twoją godną pożałowania osobą pozdrawiam życząc jednocześnie spokojnej nocy!


Twój lewacki honor kończy się tam, gdzie się kończy łącze internetowe.

EdmundKemper

2013-03-15, 15:12
McMenel napisał/a:


Co to znaczy gloryfikowanie ?? To że mogą sobie wyjść na ulice ?? Wiesz w takim razie ty ze swą lubą nie okazuj uczuć w miejscach publicznych. To co środowiska homoseksualne robią nie jest ani niezgodne z prawem ani złe. Sam możesz organizować podobne akcje. Gdyby nie było takiej możliwości sam bym protestował. Ale na szczęście masz równe prawa co para homoseksualna ( a nawet i większe).



Nie. Chodzi mi o to, że dąży się do dania im na początek takich praw jak parom heteroseksualnym, a nie wiadomo co dalej się stanie. Nie zawsze postęp jest konieczny. Czasem powinniśmy się zatrzymać. Jakoś jeszcze kilka lat temu nie słyszałem żeby były aż takie naciskania na społeczeństwo żeby akceptowało homoseksualistów. Czy to znaczy, że to tylko chwilowa moda? Póki działa UE? Tak, sam mogę i każdy może. Tylko jak myślisz, dlaczego tego nie robimy? Dlatego, że nie musimy się wpieprzać w sprawy innych, którzy uważają, że heteroseksualność to coś normalnego.

Koniec Świata

2013-03-17, 10:36
Hauer88 napisał/a:

Wszystko co jest sprzeczne z prawami natury jest z założenia błędne. Praw natury nie zmienisz nigdy - wszystko co odbiega od naturalnego stanu rzeczy jest chorobą choćby nie wiadomo jak wzniosłą ideologię temu przypisać.



:facepalm:
Weź saię wyprowadź do jakiejś pustelni i żyj w zgodzie z naturą.