18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdopodobnie największa afera korupcyjna za rządów PIS

sumka • 2017-04-21, 11:27
Wacław Berczyński członek PZPR do 1981 a od 1985 do 2007 inżynier oprogramowania w Boeingu mianowany na szefa podkomisji smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza przyznał się w wywiadzie dla Dziennik Gazeta Prawna do "Wykończenia Caracali" czyli wojskowego przetargu na śmigłowce bojowe Francuskiego koncernu Airbus na kwotę 13 miliardów złotych. Tutaj należy zwrócić uwagę że w żargonie biznesowym "wykończyć przetarg" oznacza nielegalny lobbing na rzecz konkurencji. Smaczku dodaje fakt ze kilka miesięcy po "Wykończeniu Caracali" przez Berczyńskiego, MON z naruszeniem przepisów, co zostało stwierdzone przez Krajową Izbę Odwoławczą, z wolnej ręki zakupiło od Boeinga 3 samoloty na kwotę 2,5 miliarda złotych. Po wyjściu sprawy na jaw Wacław Berczyński podał się do dymisji i uciekł do Stanów Zjednoczonych. Sprawą powinna zająć się prokuratura ponieważ wszystkie fakty świadczą że mieliśmy do czynienia z nielegalnym lobbingiem i możliwą sytuacją korupcyjną.

PS Tak to jest sadystyczne r*chanie Cebulaków w dupę bo teraz upartyjniona prokuratura nawet k***a palcem nie ruszy, pomijając już poziom debilizmu że gościu sam się do tego przyznał.

Źródła:
Wywiad Berczyńskiego
Zakup 3 samolotów Boeinga

Misiek_KRK

2017-04-21, 11:36
i to jest temat na Sadistica?
Nie chcę dostać punkcików, ale wy..jdź daleko i nie wracaj

Szczam_na_Zakrystii

2017-04-21, 11:51
Misiek_KRK napisał/a:

i to jest temat na Sadistica?
Nie chcę dostać punkcików, ale wy..jdź daleko i nie wracaj



Wiesz gdzie zaczyna się Sadistic.pl? W dziale hard! A tu jest poczekalnia a dalej główna, więc trafia tu wszystko od polityki i religii po wypadki.
A co do tematu to co za różnica kto wali w ch*ja? Kradli, kradną i będą kraść.

Ni...........ny

2017-04-21, 11:57
Szajba_Man napisał/a:

...co za różnica kto wali w ch*ja? Kradli, kradną i będą kraść.



Różnica jest taka że tamci kradli budując a ci kradną rozpie**alając ;-)
A śmigłowców jak nie było tak nie ma i długo jeszcze nie będzie

sumka

2017-04-21, 11:58
Szajba_Man, Niewątpliwe ze kradli, kradną i będą kraść to prawda ale nie oznacza że nie mamy ch*jów ścigać i stawiać opór no chyba że mamy skończyć jak Korea Północna i będziemy zdychać z głodu a oni będą srać do złotych nocników.

mazin, Durni bo durni ale swoi wiec trochę szacunku się należy.

mazin

2017-04-21, 12:07
Za "Cebulaków" wielką literą prawie postawiłem piwo.

Szczam_na_Zakrystii

2017-04-21, 12:09
sumka napisał/a:

Szajba_Man, Niewątpliwe ze kradli, kradną i będą kraść to prawda ale nie oznacza że nie mamy ch*jów ścigać i stawiać opór no chyba że mamy skończyć jak Korea Północna i będziemy zdychać z głodu a oni będą srać do złotych nocników.



OD 60 lat żadnego ch*ja nikt nie ścigał, ale co by nie patrzyć na stare dzieje to od 1989 roku żadnemu ch*jowi włos z głowy nie spadł więc o czym my tu mówimy? Rozkradli co się dało, wyprzedali co się dało, nachapali się ile się dało a impreza dalej trwa. I trwać będzie. Wpływu na to nie masz.

janlew

2017-04-21, 12:19
I to jest różnica, zrezygnował i sp***olił. A nie dostał awans na wicepremiera czy ministra.
Inna kwestia że Brazylijczycy kupili 50 śmigłowców H225M Caracal za kwotę 1 mld 847 mln euro (7,7 mld zł).
Rząd koalicji PO-PSL wynegocjował za 50 śmigłowców Caracal kwotę około 3 mld euro (13 mld zł).
Ile zostaje do podziału pod stołem chyba widać. Dopie**alać się do PIS-iorów na prawdę jest za co. Nie trzeba wymyślać FAKE NEWSów i głupot.

Ni...........ny

2017-04-21, 12:27
janlew napisał/a:

...Swoją drogą trzeba było coś zrobić bo Caracale to był przewał....



Uzasadnij, bo ja trochę się tematem lotnictwa interesuje, znam parametry maszyn wystawionych do przetargu i stwierdzam ze jesteś j***nym debilem powtarzającym brednie.

Ale ok, mogę się mylić, przekonaj mnie że wybranie największej maszyny w przetargu, najbardziej zbliżonej do Mi 8 z wystawionych, o najlepszych parametrach było przewałem
Dawaj k***a, udowodnij że w tym pustym łbie czasem pojawi się jakaś autorska myśl


janlew napisał/a:

Inna kwestia że Brazylijczycy kupili 50 śmigłowców H225M Caracal za kwotę 1 mld 847 mln euro (7,7 mld zł).
Rząd koalicji PO-PSL wynegocjował za 50 śmigłowców Caracal kwotę około 3 mld euro (13 mld zł).


Cytat:

Koncern Airbus Helicopters i jego brazylijski partner spółka Helibras zaprezentowały wspólnie pierwszy śmigłowiec H225M Caracal


W przypadku polski, na cenę duży wpływ miały wersje specjalistyczne ( poszukiwawczo ratunkowe i zwalczania okrętów podwodnych ) Brazylia kupowała gołe platformy a modernizację do wersji specjalistycznych wykonywała Brazylijska firma Helibras

Nie udawaj wsioku że się znasz, cytując kwoty z dupy znalezione na niezależnej

sumka

2017-04-21, 12:44
janlew napisał/a:

I to jest różnica, zrezygnował i sp***olił. A nie dostał awans na wicepremiera czy ministra.

Jaka różnica?, każdy prawdziwy złodziej jak coś ukradnie i to wypłynie to ucieka i się ukrywa by go nie złapali. Twoje wyimaginowane afery korupcyjne nikogo nie interesują, tutaj sytuacja jest prosta bo sprawca bez nacisków przyznał się do przestępstwa zostało tylko ustalić ile na tym zarobił.

Ork.Fajny

2017-04-22, 09:02
Cytując Vegetę, poziom logiki pierwszego postu it's over 9000!
Karaczany były przetargiem na wojskowe śmigłowce do celów wojskowych - bojowych. Boingi są samolotami cywilnymi do przewożenia cywilnych władz, którym okazjonalnie będzie jakiś generał czy inny żołdak towarzyszył. Łączenie tych dwóch rzeczy to szukanie problemów na siłę.
Poza tym od kiedy afera to oszczędność na poziomie 11,5mld PLN? :mrgreen: Zamiast kupić śmigłowce za 13mld kupili samoloty za 2,5mld złotych. Matematyka mi mówi że ta "afera" zaoszczędziła nam sporo kasy.


sumka napisał/a:

PS Tak to jest sadystyczne r*chanie Cebulaków w dupę bo teraz upartyjniona prokuratura nawet k***a palcem nie ruszy, pomijając już poziom debilizmu że gościu sam się do tego przyznał.


Ja pie**ole... TERAZ?
Prokuratura jest elementem państwa a państwo jest rządzone poprzez Sejm. Sądownictwo ZAWSZE jest zależne od władzy, bo ta nawet jeśli nie może im wydać bezpośredniego rozkazu, to może zmienić prawo, które zmusi prokuraturę do odpowiedniego zachowania... Gadanie że teraz pisiory podporządkowały sobie prokuraturę jest oznaką wybitnej głupoty albo wybitnego braku edukacji.


Niezwyciężony napisał/a:

Różnica jest taka że tamci kradli budując a ci kradną rozpie**alając ;-)


No tak. W kij dużo zbudowali :mrgreen:

sezamkowyRozpierdol

2017-04-22, 09:42
Ork.Fajny napisał/a:

Poza tym od kiedy afera to oszczędność na poziomie 11,5mld PLN? Zamiast kupić śmigłowce za 13mld kupili samoloty za 2,5mld złotych. Matematyka mi mówi że ta "afera" zaoszczędziła nam sporo kasy.





Cytat:

No tak. W kij dużo zbudowali :mrgreen:



Na ch*j co kolwiek budować skoro nasz kraj jest dystrybutorem taniej siły roboczej zaraz po Ukrainie oraz malutkim pieskiem do szarpania nogawki Putinowi :gmoch:

Ork.Fajny

2017-04-22, 17:54
Po ch*j odpisujesz jakimiś "memami" i tekstami o Ukrainie mającymi się nijak do mojej odpowiedzi na treść wiadomości innej osoby? Daruj sobie.

lesiot

2017-04-23, 08:37
Ork.Fajny napisał/a:

Karaczany były przetargiem na wojskowe śmigłowce do celów wojskowych - bojowych. Boingi są samolotami cywilnymi do przewożenia cywilnych władz, którym okazjonalnie będzie jakiś generał czy inny żołdak towarzyszył. Łączenie tych dwóch rzeczy to szukanie problemów na siłę.
Poza tym od kiedy afera to oszczędność na poziomie 11,5mld PLN? :mrgreen: Zamiast kupić śmigłowce za 13mld kupili samoloty za 2,5mld złotych. Matematyka mi mówi że ta "afera" zaoszczędziła nam sporo kasy.


Albo jesteś wybitnie tępym czł-owiekiem, albo jesteś tępym PiSiorem... bo tylko takie osoby nie dostrzegają (lub starają się nie dostrzegać), że jednak Airbus i Boeing to firmy konkurencyjne. A także że zachodzi konflikt interesów, kiedy o kontrakcie (jego uwaleniu) z Airbusem decyduje osoba związana z Boeingiem.

Kolejna rzecz... że zakupy u Boinga odbyły się poza przetargiem (co nawet KIO uzanało za niezgodne z prawem).
Kolejny smaczek w całej sprawie, to to, że zakupy u Boinga można było zrobić, właśnie dlatego, że uwalono kontrakt z Airbusem i przesunięto właśnie te pieniądze.

Jeżeli wwedług Ciebie jest wszytko cacy (pomimo, że nawet KIO twierdzi inaczej), to naprawdę jesteś niebywałemy kretynem, albo opłaca Cię PiS i jesteś "pożytecznym idiotom".

Ork.Fajny napisał/a:

Prokuratura jest elementem państwa a państwo jest rządzone poprzez Sejm. Sądownictwo ZAWSZE jest zależne od władzy


Pewnie pojęcie "trójpodział władzy" jest Ci obce... albo nie uznajesz go, bo nie po drodze mu poglądami Twioimi i Twojej partii.

Ork.Fajny napisał/a:

Sądownictwo ZAWSZE jest zależne od władzy, bo ta nawet jeśli nie może im wydać bezpośredniego rozkazu, to może zmienić prawo, które zmusi prokuraturę do odpowiedniego zachowania.


Jakoóś do tej pory partie tak bardzo jednak nie upolityczniały władzy sądowniczej (jakoś żadna inna partia nie zabiegała tak o połączenie funkcji posła, ministra i prokuratora generalnego) i nie generowały przepiów podporządkowujących sądownictwo osobie posła czy ministra.

Do tej pory myślałem, że może jednak nie jesteś pisiorkiem... ale teraz odsłoniłeś się, przy tak wybitnie biegunowej sytuacjach, kiedy wyraźnie widać, że partia rządząca przekroczyła przepisy i wyraźnie widać konflikt interesów (który może mieć podłożone korupcyjne), Ty jak mierny ale wierny wciąż bronisz PiSu, który w normalnym państwie prawa byłby już na szafocie (wyrok KIO jest już faktem).

Ork.Fajny

2017-04-23, 14:57
lesiot napisał/a:

Albo jesteś wybitnie tępym czł-owiekiem, albo jesteś tępym PiSiorem... bo tylko takie osoby nie dostrzegają (lub starają się nie dostrzegać), że jednak Airbus i Boeing to firmy konkurencyjne. A także że zachodzi konflikt interesów, kiedy o kontrakcie (jego uwaleniu) z Airbusem decyduje osoba związana z Boeingiem.


KONKURENCJA polega na tym że dwie lub więcej firm/sprzedawców próbuje sprzedawać produkt z tej samej niszy ekonomicznej... Za dużo Pisiorów widzisz a za mało słownika...
Karaczany to wojskowe helikoptery do działań wojennych. Bojngi to samoloty cywilne do przewozu osób cywilnych. Gdyby nagle MON ogłosił że kupuje jakieś śmigłowce czy myśliwce od Bojnga, to wtedy można mówić o tym że ktoś coś zmajstrował...
Oba zakupy sięgają jeszcze poprzedniej władzy. Chcieli kupić Karakale i myśleli o tym aby wymienić ruskie Tu zanim sami niczym kaczor się rozbiją... Przyszła Kaczka, jeden przetarg skasowała a drugi przyśpieszyła. Tyle w temacie świrze.



lesiot napisał/a:

Kolejna rzecz... że zakupy u Boinga odbyły się poza przetargiem (co nawet KIO uzanało za niezgodne z prawem).
Kolejny smaczek w całej sprawie, to to, że zakupy u Boinga można było zrobić, właśnie dlatego, że uwalono kontrakt z Airbusem i przesunięto właśnie te pieniądze.


Straszne k***a... Zamiast pie**olić się z głupawymi biurokratycznymi przepisami rodem z post-komuny, pisiory sobie zdecydowały że wybiorą to co wydaje im się dobre i będzie skutecznie woziło ich dupy przez kolejne lata...



lesiot napisał/a:

Jeżeli wwedług Ciebie jest wszytko cacy (pomimo, że nawet KIO twierdzi inaczej), to naprawdę jesteś niebywałemy kretynem, albo opłaca Cię PiS i jesteś "pożytecznym idiotom".


Heh. Mówi to ktoś kto przez chyba rok jak wygrała Kaczka, co chwilę publikował kolejne wiadomości, skopiowane z Pikio.pl - politycznego odpowiednika pudelek.pl, o tym jaki to Kaczor jest zły i jak nas ciągnie na dno :mrgreen:



lesiot napisał/a:

Pewnie pojęcie "trójpodział władzy" jest Ci obce... albo nie uznajesz go, bo nie po drodze mu poglądami Twioimi i Twojej partii.


Trójpodział władzy to idiotyzm w który wierzą dzieci na WOSie i tępi studenci politologii czy innych takich kierunków.
Jeśli sędziowie operują na podstawie prawa stanowionego przez posłów, to w żadnym wypadku nie można mówić o ich niezawisłości.



lesiot napisał/a:

Jakoóś do tej pory partie tak bardzo jednak nie upolityczniały władzy sądowniczej (jakoś żadna inna partia nie zabiegała tak o połączenie funkcji posła, ministra i prokuratora generalnego) i nie generowały przepiów podporządkowujących sądownictwo osobie posła czy ministra.


No nie wiem... Jakoś nikt z tych rzekomo niezawisłych sędziów nie wziął się nigdy za komunistyczne typu major Bauman, ale z chęcią skazywali jakiś małolatów, co szli na jego wykłady i przypominali mu że należał do tej samej organizacji, która w tym samym czasie przygotowała proces bohaterów typu rotmistrz Pilecki czy generał "Nil"...
Taką niezawisłością to ja się podcieram co ranek w kibelku.



lesiot napisał/a:

Do tej pory myślałem, że może jednak nie jesteś pisiorkiem... ale teraz odsłoniłeś się, przy tak wybitnie biegunowej sytuacjach, kiedy wyraźnie widać, że partia rządząca przekroczyła przepisy i wyraźnie widać konflikt interesów (który może mieć podłożone korupcyjne), Ty jak mierny ale wierny wciąż bronisz PiSu, który w normalnym państwie prawa byłby już na szafocie (wyrok KIO jest już faktem).


Ja nikogo nie bronię. Ja tylko zwracam uwagę że kretyńska opozycja, poza Kukizem'15, jest kretyńska. Zero konkretów. Zero konkretnych własnych pomysłów. Nic k***a. Co chwilę jakaś szmata z Nowoczesnej czy PO siedzi w TVNie czy innej gadzinówce i mówi "PiS łamie demokrację" ale żadna nie jest na tyle konkretna aby przytoczyć konkretny cytat z tej pierdzielonej konstytucji, który rzekomo został złamany...
Trudno popierać idiotów z prawdopodobną psychozą, tylko dlatego że stoją w opozycji do innych idiotów.