18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawda o sztuce nowoczesnej

OpenStreetMaps • 2022-01-29, 14:51
BaldTV, na któremu YouTub skasował ten film.
Mówi jak jest, obnażając bylejakość tego, co współcześnie pretenduje do miana sztuki.

Sam często miewam podobne odczucia, ale z powodu obaw, aby nie być uznany za ignoranta, który się nie zna, nie krytykuję czarno-białych zdjęć, których nie cierpię, a powszechne panuje przekonanie, że bezbarwne nieciekawe „gówno” jest bardziej artystyczne. Przez co ciągle znajduje nowych naśladowców nawet wśród fotoamatorów chcących zabłysnąć pseudo-artyzmem. Daltonistyczny punkt widzenia i idioci naśladowcy fotografujący w B&W wszystko jak popadnie nawet kwiaty.

No i jeszcze taki mały mój epizod z życia. Słynne wyrzucenie pieniędzy w błoto przy okazji wizyty w Oslo w przereklamowanym muzeum Muncha, gdzie musiałem oglądać bazgroły tak wstrętne, że bazgroły miejskich graficiarzy już są lepsze i nie mam wcale na myśli wysokiej klasy murali tylko takie tam pospolite graffiti.
Jeśli będziecie w Oslo nie dajcie się zaciągnąć do tego muzeum pod żadnym pozorem.



Źródło https://www.cda.pl/video/201009925/vfilm
Polecam cały kanał na You Tube "BaldTV"

OpenStreetMaps

2022-01-31, 11:38
pablohasan napisał/a:

ch*jowa wrzutka. a bald jest zjebem. Ma ból dupy że inni robią coś czego nie rozumie.
BTW czy to materiał na Sadola?
W hallu budynku w którym pracuję stoją 2 prace Abakanowicz i obraz Georgesa Mthieu. Jak wchodzą robole, ubery czy inne przypadkowe Mietki to zawsze: hehe tez moge taki namalować. To k***a namalujcie!



Polecam film Nietykalni z 2011roku Naprawdę jest dobry A scena z obrazem jest po prostu genialna . Pokazuje co tak naprawdę są warci ci wszyscy snobistyczni znawcy sztuki. Dali się nabrać na obraz nikomu nie znanego nowicjusza jak dzieci. Trzymaj nawet link może moderacja nie usunie https://m.cda.pl/video/83003528f

PieronJasnySzlag

2022-02-01, 21:14
Panowie to nie jest nic nowego. Poczytajcie sobie o marksizmie kulturowym, antykulturze...
Każdy z takich "artystów" to komunista.

suborg

2022-02-01, 21:52
Munch, pikasso czy reszta matejkow. Moge się na nich co najwyżej sp***ziec.

OpenStreetMaps

2022-02-02, 10:09
PieronJasnySzlag napisał/a:

Panowie to nie jest nic nowego. Poczytajcie sobie o marksizmie kulturowym, antykulturze...
Każdy z takich "artystów" to komunista.



Faktycznie sami panowie komentują . Gratuluję spostrzegawczości. Ja nie czytałem ale za to znam te pojęcia z ust Krzysztofa Karonia.
A do ciebie miły człowieku mam jedno pytanko
Czy potrafisz czytać z ruchu warg?

dadar123

2022-02-09, 00:05
OpenStreetMaps napisał/a:

To sobie sprawdź w jakich latach żył. Kolorowa fotografia dopiero raczkowała.
Po za tym w czasach fotografii analogowej kolorowe odbitki nie wytrzymywały dość długo. Wystawione na światło szybko się odbarwiały. W tym tkwiła przewaga zdjęć czarnobiałych. Nie po to natura stworzyła kolory żeby zachwycać się sztucznymi szarymi zdjęciami. jak chcesz poznać prawdziwą i szczerą opinię na temat tego czy szare przedstawia jakąkolwiek wartość to pokaż do oceny zdjęcia dzieciom w przedszkolu szare i kolorowe, następnie sprawdź które wybiorą. Albo pomaluj kwiaty na szaro i sprawdź czy pszczoły do nich przylecą. To jest sztucznie wykreowana moda. Nigdy mi się szare badziwie nie podobało i przy tym pozostanę. Jestem sobą nie wieżę w autorytety. Krytycy i jacyś pseudo znawcy mogą się szarym sztucznym obrazem zachwycać lecz nie sprawią że zacznę tańczyć jak mi zagrają. Zresztą gdyby szare było takie atrakcyjne to w reklamach a zwłaszcza w reklamach żarcia też mielibyśmy szare nienaturalne zdjęcia.
Co za debile ci producenci żywności chcą sprzedać jak najwięcej a nie potrafią zrobić pożądanej artystycznej fotki żarcia B&W lub SEPIA



Anselm Adams jest moim mistrzem od dawna i szkoda strzępić słów na głupie dyskusje. Pokaż dzieciom obraz kolorowy i czarno-biały wieczorem, zobaczymy, który wybiorą

kamil75

2022-02-09, 21:14
Myślę że akademię sztuki po 1945 roku na wszelki wypadek zdecydowały się przyjmować każdego chętnego.

dadar123

2022-02-13, 23:01
kamil75 napisał/a:

Myślę że akademię sztuki po 1945 roku na wszelki wypadek zdecydowały się przyjmować każdego chętnego.



Myślę, że po 1945 inteligencja w narodzie zniknęła, zwłaszcza wiedza czym jest sztuka. Pojawiło się natomiast socjalistyczne krytykanctwo, które lubi prosty lud