18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Prawda o sztuce nowoczesnej

OpenStreetMaps • 2022-01-29, 14:51
BaldTV, na któremu YouTub skasował ten film.
Mówi jak jest, obnażając bylejakość tego, co współcześnie pretenduje do miana sztuki.

Sam często miewam podobne odczucia, ale z powodu obaw, aby nie być uznany za ignoranta, który się nie zna, nie krytykuję czarno-białych zdjęć, których nie cierpię, a powszechne panuje przekonanie, że bezbarwne nieciekawe „gówno” jest bardziej artystyczne. Przez co ciągle znajduje nowych naśladowców nawet wśród fotoamatorów chcących zabłysnąć pseudo-artyzmem. Daltonistyczny punkt widzenia i idioci naśladowcy fotografujący w B&W wszystko jak popadnie nawet kwiaty.

No i jeszcze taki mały mój epizod z życia. Słynne wyrzucenie pieniędzy w błoto przy okazji wizyty w Oslo w przereklamowanym muzeum Muncha, gdzie musiałem oglądać bazgroły tak wstrętne, że bazgroły miejskich graficiarzy już są lepsze i nie mam wcale na myśli wysokiej klasy murali tylko takie tam pospolite graffiti.
Jeśli będziecie w Oslo nie dajcie się zaciągnąć do tego muzeum pod żadnym pozorem.



Źródło https://www.cda.pl/video/201009925/vfilm
Polecam cały kanał na You Tube "BaldTV"

Halman

2022-01-29, 15:03
ty chcesz świat naprawiać? a sam masz coś z głową...

khaman

2022-01-29, 15:10
Wg mnie jakieś gówno i spam

pazuzu

2022-01-29, 15:17
Czyli co według Ciebie np "normalne" malarstwo to styl renesansowy Piero della Francesca albo realizm i Józef Chełmoński? A ekspresjonizm muncha czy van Gogh to już syf? Idąc tym tropem rozumowania to w muzyce też powinniśmy zatrzymać się na muzyce klasycznej a nie kombinować i wymyślać rock, dane, techno czy hip hop, nie uważasz że trochę świat był by monotonny i kurewsko nudny?

Krak

2022-01-29, 15:27
[quote="OpenStreetMaps"]
Jeśli będziecie w Oslo nie dajcie się zaciągnąć do tego muzeum pod żadnym pozorem.
/quote]

bo trza było iść na tego Mnicha ;) a nie jakąś pseudowystawę w tym muzeum

Jerzy_Owsik

2022-01-29, 15:28
sztuką to jest mieć na to wyj***ne,i ja ją osiągnąłem.

OpenStreetMaps

2022-01-29, 15:30
pazuzu napisał/a:

Czyli co według Ciebie np "normalne" malarstwo to styl renesansowy Piero della Francesca albo realizm i Józef Chełmoński? A ekspresjonizm muncha czy van Gogh to już syf? Idąc tym tropem rozumowania to w muzyce też powinniśmy zatrzymać się na muzyce klasycznej a nie kombinować i wymyślać rock, dane, techno czy hip hop, nie uważasz że trochę świat był by monotonny i kurewsko nudny?



Nie. Według minie mam prawo do własnego gustu i mam prawo powiedzieć że coś mi się nie podoba. To jest właśnie problem to co robisz atakując mnie za wyrażenie prywatnej opinii o Munchu uznajesz że nie znam się na malarstwie. Ciekaw jestem jak na temat jego wypocin wypowiedziały by się małe dzieci nie skarżone konformizmem i nie zahamowane obawą że nie wolno krytykować "świetosci" Dzieciaki są szczere.

A swój argument muzyczny zachowaj dla kogoś kto ośmieli się skrytykować nowoczesne Disco Polo


Ps. Ciekawa playlista ale Muncha w niej nie znajdziesz https://youtube.com/playlist?list=PLq1tLgHzBc8nGJ4RU4KfSBqtNPwMoz8fh

pazuzu

2022-01-29, 15:46
OpenStreetMaps napisał/a:

Nie. Według minie mam prawo do własnego gustu i mam prawo powiedzieć że coś mi się nie podoba.



Ok...ale kogo obchodzi twój gust i co ci się podoba czy nie? To sadistic a nie kącik zwierzeń. Mi też się wiele rzeczy nie podoba ale nie biegnę z tym na sadola

witekkk

2022-01-29, 16:40
Czyli Ansel Adams to "fotoamator" i "daltonista"?
No to masz nieźle zryte w bani.

notak

2022-01-29, 16:40
dobry materiał, piwko

pitteroo

2022-01-29, 17:03
Gówno zawsze będzie gównem niezależnie od tego na jak mocno ktoś będzie to reklamował, a zachwycać się gównem mogą się tak od nikąd madki małych bombelków po ich nakarmieniu, ciekawe czy za kilkadziesiąt czy kilkaset lat dalej będą tacy kretyni którzy zachwycają się kolorowymi wydzielinami z czyjejś p*zdy czy dupy?

OpenStreetMaps

2022-01-29, 17:39
witekkk napisał/a:

Czyli Ansel Adams to "fotoamator" i "daltonista"?
No to masz nieźle zryte w bani.



Czegoś nie rozumiesz. W jego czasach nie było jeszcze fotografii kolorowej. I naprawdę nawet mi czasem podobają się zdjęcia czarnobiałe. Tak są takie, ale dostrzegam wobec tego typu zdjęć kreowanie pewnego elitaryzmu takiego jak omówionego w tym filmie. Niech nikt się nie waży powiedzieć że jakieś zdjęcie jest szare i brzydkie bo to zdjęcie artystyczne i choćby to kolorowe obok było 1000 razy piękniejsze to szare badziewie wygra w konkursie bo Sepia lub B&W są takie artystyczne. To tylko sztucznie wykreowana moda. Wystarczy wejść na Fotoblogię są tam zdjęcia na naprawdę wysokim poziomie ale nie brak też takich przeciętnych i przewartościowanych przez towarzystwo wzajemnej adoracji tylko dlatego że ktoś podążał za trendem i wstawił fotkę jako B&W .

dEstabil_ napisał/a:

sp***alaj stąd z tym dziadostwem.



O tęczowy nietolerancyjny.
Czemu mnie to wcale nie dziwi

:lol:

Tuco

2022-01-29, 17:52
Leci piwko za promkę tego kanału. Mało jest takich, co robią tak skrupulatny research.

Halman napisał/a:

ty chcesz świat naprawiać? a sam masz coś z głową...



Ech... "Nie ma radości dla głupiego, jak znaleźć głupszego od siebie". Cały sadol w jednym zdaniu.

Halman

2022-01-29, 18:01
Tuco napisał/a:


Ech... "Nie ma radości dla głupiego, jak znaleźć głupszego od siebie". Cały sadol w jednym zdaniu.



typ napisał do mnie na PW i się przedstawił jako ewelina... co można pomyśleć normalnego o transwestycie?

baronturbina

2022-01-29, 18:18
Halman napisał/a:

typ napisał do mnie na PW i się przedstawił jako ewelina... co można pomyśleć normalnego o transwestycie?


HahhahhhH może ma fajne cycki jak na faceta?