18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawda o płacy minimalnej.

Nhandu • 2014-06-02, 19:50
Witam! Mam przyjemność przedstawić Wam krótki filmik z Youtube, w którym Pan Kamil Grzebyta w prosty lecz skuteczny sposób opowiada o płacy minimalnej i o konsekwencjach jej ustanowienia.



Podaję również link do kanału na Youtube jest tam jeszcze kilka filmików, jak na razie niedużo, lecz może kolejne również się pojawią.
Miłego oglądania ;-)

SzwagierPL

2014-06-02, 20:09
I tak właśnie powinny wyglądać spoty wyborcze, do k***y nędzy, o co również postuluje. Genialnie podana wiedza podstawowa, o której większość nie ma pojęcia.

SummonNecro

2014-06-02, 20:15
pie**oli jak potłuczony. Gdzie są usługi? Może wyj***ć płacę minimalną i podatki, służbę zdrowia, straż pożarną i policję, oraz zobaczyć co się stanie? Jak przyjdzie rumun lub ukrainiec i będzie zapie**alał za 400 pln na miesiąc co wy zrobicie? Zdychajcie z głodu - KRUL wyżywi się sam.

ps. tytuł powinien wyglądać tak: Prawda Korwina o płacy minimalnej.

el...........wy

2014-06-02, 20:21
SummonNecro,czyli według ciebie prymitywie Hazlitt czy Rothbard to też byli korwiniści? Niedouczona sp***olino.

mu...........aj

2014-06-02, 20:21
@SummonNecro a czy chociaż spróbowałeś zrozumieć to co ten gościu mówi czy może wydaje ci się to zbyt trudne ? hmm

el...........wy

2014-06-02, 20:22
Niestety dla niektórych popyt-podaż to wciąż zagadka wszechświata.

SummonNecro

2014-06-02, 20:24
elBiaauawy napisał/a:

SummonNecro,czyli według ciebie prymitywie Hazlitt czy Rothbard to też byli korwiniści? Niedouczona sp***olino.



Dorośnij mały ku*asku.

el...........wy

2014-06-02, 20:29
No są czy nie są? Bo pie**olisz głupoty, nie potrafiłbyś nawet odczytać prostego diagramu i nie wiem na co ty liczysz. Do tego uważasz, że takie rzeczy to wymysł korwina więc po ch*j w ogóle się wypowiadasz?

Yoshka

2014-06-02, 20:35
Niech ktoś w sejmie im to puszcza na okrągło, aż do nich dotrze.

PS. Nhandu Ty to zawsze coś wykopiesz :-P


Nhandu

2014-06-02, 20:42
SummonNecro, Nie rozumiem ataku z Twojej strony. Nie zgadzasz się z poglądami z filmu to wytłumacz dlaczego i zaproponuj lepsze zamiast rzucać przekleństwami :-/

oneshott

2014-06-02, 21:05
SummonNecro to prowokator, zlejcie go cieplym moczem to pojdzie dokonczyc ogladac fakty po faktach.

Najbardziej mnie boli wlasnie to, ze jak ktos zna sie na ekonomi i chce sie ta wiedza podzielic to zaraz znajdzie sie takich dwoch co oskarzy go o korwinizm i wysmieje. Jestem przygnebiony takim stanem rzeczy i pytam dokad Polsko zmierzasz?

SummonNecro

2014-06-02, 21:05
elBiaauawy napisał/a:

No są czy nie są? Bo pie**olisz głupoty, nie potrafiłbyś nawet odczytać prostego diagramu i nie wiem na co ty liczysz. Do tego uważasz, że takie rzeczy to wymysł korwina więc po ch*j w ogóle się wypowiadasz?




Brak regulacji Państwa w obszarze płacy minimalnej, zaowocuje jedynie tym, ze pracownik będzie pracował za 200 pln lub za mniej, gdyż to pracodawca będzie ustalał ile ma ochotę zapłacić za prace. Ilość sprzedanych usług lub towarów jest tutaj obojętna gdyż pracodawca uzależnia wynagrodzenie pracownika od własnego widzimisię, własnej chciwości i własnych potrzeb a nie jakiegoś magicznego popytu. Niestety "magiczna ręka rynku" tego nie załatwi, ceny za prace dyktuje ten, kto ma kapitał a nie ten, kto dostarcza usługę i staje do nierównej walki z kapitalistą.
Wielu liberałów wycofuje się ze swoich pomysłów i poglądów widząc jak zderegulowane państwa nie radzą sobie z dyktatem korporacji, należny jednak pamiętać i to jako memento dla kapitalistów: sprzedacie mniej towarów i usług jeżeli najubożsi będą mieli mniej w portfelu. W ten sposób kapitalizm zjada własny ogon.
Jeżeli natomiast cytujecie swoich żałosnych idoli ze szkoły chicagowskiej, których nędznych wypocin i tak nie przeczytaliście, bo nie czytujecie niczego co ma więcej niż 3 strony... proponuje wam starą, ale jakże na czasie lekturę "Kapitał' nieocenionego Karola Marksa, z niej dowiecie się min że: BYT KSZTAŁTUJE ŚWIADOMOŚĆ i dlaczego wasza świadomość jest mniejsza niż żaby.

ps. 20 letni ekonomiści, którzy nigdy nie pracowali i dostają kieszonkowe od rodziców.

ps2. ten "pan" był w knp i jest ultra liberałem.

el...........wy

2014-06-02, 21:11
Cytat:

Brak regulacji Państwa w obszarze płacy minimalnej, zaowocuje jedynie tym, ze pracownik będzie pracował za 200 pln lub za mniej, gdyż to pracodawca będzie ustalał ile ma ochotę zapłacić za prace.



Płace minimalną zarabia legalnie pracując jakieś 4-5%. Co do reszty nie ma regulacji dotyczących płac, a mimo to ludzie zarabiają 2000, 3000 czy 5000. Jak to się k***a dzieje?

SummonNecro napisał/a:

Ilość sprzedanych usług lub towarów jest tutaj obojętna gdyż pracodawca uzależnia wynagrodzenie pracownika od własnego widzimisię, własnej chciwości i własnych potrzeb a nie jakiegoś magicznego popytu.



A kto niby, troglodyto, opłaca pracowników i samego pracodawce? Konsument, więc co ty pie**olisz, że popyt nie ma znaczenia xD To produkuj sobie gówno, którego nikt nie będzie chciał kupować i spróbuj dyktować ceny pracownikom, powodzenia.


Reszty nawet nie komentuje, bo to tak skrajny bełkot, że nie ma co czasu tracić.


Hazlitt czy Rothbard to szkoła chicagowska? A to ciekawe :D D:DD

Kapitał właśnie czytam, ciężka lektura, bo i sam autor pióro miał ciężkie, ale jakoś idzie powoli.

SummonNecro napisał/a:

ps2. ten "pan" był w knp i jest ultra liberałem.



Debilne określenie "ultra liberał". A może super-hiper-mega liberałem? Jest po prostu libertarianinem.

lizardhino

2014-06-02, 21:16
spłakał jak dzieciak, ale się wybronił podając konkretne ,sensowne argumenty.Ludzie są po prostu chciwi a summnonecro jest realistą i jest tego świadom.
Ale jak to mawiał KRÓL - nie ma rozwiązań idealnych,są lepsze bądz gorsze

SummonNecro

2014-06-02, 21:26
elBiaauawy napisał/a:



Płace minimalną zarabia legalnie pracując jakieś 4-5%. Co do reszty nie ma regulacji dotyczących płac, a mimo to ludzie zarabiają 2000, 3000 czy 5000. Jak to się k***a dzieje?



A kto niby, troglodyto, opłaca pracowników i samego pracodawce? Konsument, więc co ty pie**olisz, że popyt nie ma znaczenia xD To produkuj sobie gówno, którego nikt nie będzie chciał kupować i spróbuj dyktować ceny pracownikom, powodzenia.


Reszty nawet nie komentuje, bo to tak skrajny bełkot, że nie ma co czasu tracić.


Hazlitt czy Rothbard to szkoła chicagowska? A to ciekawe :D D:DD

Kapitał właśnie czytam, ciężka lektura, bo i sam autor pióro miał ciężkie, ale jakoś idzie powoli.



Debilne określenie "ultra liberał". A może super-hiper-mega liberałem? Jest po prostu libertarianinem.




Dzięki k***a, lekturę przeczytaj jak najszybciej reptilionie. Coś słabo z logika u ciebie, skoro konsument opłaca pracodawce i pracownika - a często odbiorcą usług jest pracownik to ?
To im mniej pracownik zarobi tym mniej usług lub towarów kupi od pracodawcy. Tak pracodawca z chciwości sam obniży swoje dochody. Pracodawca woli sobie kopić nowy samochód, niż podwyższyć pensje pracownikowi.