18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pranie mózgu in progress - Katole atakuja.

mzuch.wirtuoz • 2013-06-30, 23:47


Prawidłowa reakcja po przeczytaniu jest jedna :

necroorcen

2013-07-01, 22:14
In vitro ma rozwiązać problem niskiej dzietności?
Wyście się z kozami na łby pozamieniali ? ....

donRafael

2013-07-01, 22:22
In vitro to jak najbardziej fajna sprawa, ale racja- na ch*j to refundować?? Wychowanie dziecka to gigantyczny koszt, to zabieg zapłodnienia jest kroplą w morzu tych wydatków. Zastanawiałem się przez chwilę, że może chociaż uboższym dać szansę, ale nie- ja mam dość oglądania na slumsach wybiedzonych dzieciaków, bo starych nie stać na jakieś w miarę dostanie życie. Niech k***a łatają dziurą budżetową w inny sposób, niż stymulując wzrost liczby urodzeń osób, które potem mają utrzymywać j***nych nierobów, żyjących na zasiłkach.

prof. Matolewicz

2013-07-01, 22:34
Dofinansowanie in vitro to kompletna bzdura. Przecież bezpłodność nie zagraża życiu, ani nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania. Poza tym to nie jest leczenie tylko sztuczne zapładnianie. Od in vitro kobieta wcale nie staje się płodna, następnego dziecka rodzice nie spłodzą w naturalny sposób. A jak komuś urwie nogę w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę to trzeba zbiórki robić, żeby ogarnąć poszkodowanej osobie jakąś protezę, bo na to nie ma kasy...

La...........vo

2013-07-01, 22:39
Wilkow napisał/a:

Jednak można się w-rwić, że refundują to w kraju, gdzie jest problem z podstawową opieką medyczną, gdzie na przykład wykrycie raka jest prawie wyrokiem.


W taki sposób można każde dofinansowanie odrzucić, bo "są ważniejsze" ;)





Wilkow napisał/a:

Ch** mnie to obchodzi, że są pary, które na to nie stać. Jakoś potrafię znieść to, że nie stać mnie na Ferrari Enzo i nie żądam od Tuska, żeby mi to auto kupił.


Porównywanie dziecka do samochodu... Życzę ci z całego serca - miej swoje Ferrari. Ale nie miej dzieci. Nie rozmnażaj się.


Nie rozumiem tutaj postawy Kościoła:
Aborcja fe - bo zabija się zarodki (równie dobrze mogę się strzepać na dywan - taka sama "zbrodnia"). No ale ok.

Ale dlaczego do ch*ja pana In Vitro - czyli jedyna szansa dla niektórych na to, żeby urodziło im się zdrowe dziecko?

!Timon

2013-07-01, 22:53
@Lavo

Co ma kościół do tego? Rozmowa jest o in vitro więc po co rzucać jakieś niemerytoryczne argumenty? Jeśli nie stać Cię na in vitro [koszt paru tysięcy więc nie mało] to uważasz, że stać Cię na dziecko? No k***a właśnie takich nam trzeba! Kolejnych ludzi na zasiłku.
Kiedyś się mówiło Bóg dał Bóg da to teraz państwo dało państwo da?

Odnośnie odrzucania dofinansowań - tak. Dokładnie tak można robić - odrzucać każde dofinansowanie, obciąć podatki i ku*asa pod zastaw kładę, że ludzie chorzy na białaczki czy inne masakryczne ch*jostwa nie będą gorzej leczeni niż teraz. Pieniądze będą ze składek ludzi dobrej woli którzy będą w końcu mieli z czego dawać. Podejrzewam, że prywatne fundacje w ch*j lepiej to wszystko ogarną niż biurokratyczna machina państwowa do przepie**alania pieniędzy.
Już teraz są cyrki - myślisz sobie państwo płaci za leczenie a tutaj taki ch*j. Refundacja się skończyła wypie**alać. W tym czasie pan minister k***a zdrowia daje liczone w setkach tysięcy premie dla swoich przydupasów.

Żyjesz w fikcji państwa opiekuńczego - zabieramy bogatym, dajemy biednym i pobieramy 30% prowizji.

Black Snake

2013-07-01, 23:05
Ktoś jest chory i płaci NFZ - państwo szybko i za darmo powinno wyleczyć. Ktoś nie jest chory, ale ma jakiś wymysł (aborcja, in vitro, zmiana płci - błeeee itp.) i płaci NFZ - powinien sam sobie zapłacić za coś takiego bo to nie jest konieczne by uratować mu życie lub zdrowie i to tylko jego wymysł, że tak musi być.

elda1987

2013-07-01, 23:22
ale wy wszyscy mądrzy jesteście póki taki temat was nie dotyczy - ale gdyby jednak okazało się, ze kuśka niesprawna albo żonka jałowa to idzie taki w pierwszym szeregu, aby takie dofinansowanie dostać. Właściwie po co pisać o in vitro - każde wcześniejsze badanie określające szanse na zajście w ciążę jest płatne, leki hormonalne kosztują krocie, a przed in vitro lekarz poleca najpierw kilka inseminacji - każda oczywiście również płatna. Uwierzcie, że para, która się stara o własne dziecko, wyda wcześniej już kupe kasy zanim dotrze do momentu "in vitro". Może gdyby te wszystkie wcześniejsze etapy były odpowiednio dofinansowywane to samo sztuczne zapłodnienie nie byłoby aż tak dużym kosztem dla pragnącej własnego potomka pary. Nie każdy odnajdzie się jako rodzic adopcyjny, a procedury, wymagania i koszta adopcji są również dość ciężkie.


hogg

2013-07-01, 23:34
erythnul napisał/a:

Kolejny gówniany pomysł, dobijający finansowo NFZ, kontrowersyjny dla części społeczeństwa. Nie mam nic przeciwko in vitro jeśli ktoś zainteresowany nim, płaci z własnej kasy. Tak samo ludzie przeciwni karze śmierci powinni jako jedyni płacić na utrzymanie takich skazańców, a nie część społeczeństwa która chce ich widzieć tylko na sznurku, a nie sytych i w ogrzewanych celach.
.



Ty chcesz tak a ja chcę srak i jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Tak działa demokracja, system ch*jowy jak barszcz ale podobno nikt nic lepszego nie wymyślił do tej pory. Robi się jak chce 51% a nie 49%.

Równie dobrze, mogę powiedzieć, że palacze chorujący na raka płuc niech się leczą za swoje...

erythnul

2013-07-01, 23:47
hogg napisał/a:

Ty chcesz tak a ja chcę srak i jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Tak działa demokracja, system ch*jowy jak barszcz ale podobno nikt nic lepszego nie wymyślił do tej pory. Robi się jak chce 51% a nie 49%.

Równie dobrze, mogę powiedzieć, że palacze chorujący na raka płuc niech się leczą za swoje...



Dokładnie niech każdy płaci sam za siebie we wszytskich możliwych dziedzinach życia to będzie tak jak każdy chce bo nikt najlepiej nie spożytkuje Twoich zarobionych pieniędzy lepiej niż Ty sam.

Polacy nie cierpią na bezpłodność z powodu stresu, konserwantów czy innych pierdół tylko z powodu BIEDY, a bieda jest bo od lat dokręcają nam śrube ile się tylko da, UE drugie tyle plus jeszcze drogie zagrania pod publiczke typu in vitro (patrzcie jak dbamy od rozwój polskiej rodziny).

In vitro nie rozwiąże kryzysu demograficznego. Mogło by się wydawać żę taka polityka rządu w sytuacji gdy nie ma pieniędzy by leczyć nowotwory to czysty absurd ale..

...dla mnie polityka rządu jest tutaj dość klarowna: po co leczeyć chorego na raka czy serce staruszka.. niech zdycha, odciąży ZUS będący piramidą finansową, a my dokoptujemy chociaż kilku nowych rodaków, wyślemy ich z resztą w 6 roku życia do szkoły, za 10-12 lat wejdą w wiek produkcyjny i będą dalej zasilać swoimi składkami ZUS by nie upadł, bo jak kipnie wcześniej to wyjdzie na jaw że to bankrut od lat i nas ludzie za jaja na latarniach powieszą, a my tym czasem ustawimy sobie stołki pod dupe w Brukseli.

!Timon

2013-07-01, 23:50
elda1987 napisał/a:

ale wy wszyscy mądrzy jesteście póki taki temat was nie dotyczy



Oczywiście, że tak. Tak jest skonstruowany człowiek, że będzie wszelkimi sposobami starał się poprawić swój komfort życia nawet kradnąc i zabijając.
Nie wiem co mnie czeka za 5 lat. Może też będę miał ten problem? Może nie? Może będę potrzebował zasiłku dla bezrobotnych? Może będę martwy.
Może tak będzie.

Wiem natomiast jak JEST - a jest ch*jowo bo państwo zdziera z obywatela zdecydowanie za dużo pieniędzy i co PODKREŚLAM marnuje mnóstwo środków w trakcie redystrybucji.

Guzik

2013-07-02, 00:07
Ehh...o "marnowaniu jego pieniędzy" pisze "katol". A z mojej kieszeni kasa leci na KK. Prosta kwestia: nie chcesz to nie korzystaj ale nie pie**ol o marnowaniu pieniędzy skoro o wiele więcej szmalu marnuje się rocznie na zaściankową i nic nie wnoszącą do życia religię. JA pie**olE.

PS. Jestem przeciwnikiem takiego interencjonizmu państwa (między innymi obowiązkowe ubezpieczenie etc) ale jak płacimy za KK to czemu mamy nie płacić za coś co NAPRAWDĘ POMAGA LUDZIOM?! Hipokryzja ludzka nie zna granic.

kasia978

2013-07-02, 00:12
Jeśli chcecie, by Polska wymarła, to krytykujcie to dofinansowanie. Czepiając się, weźcie pod uwagę, że w przyszłości ktoś będzie musiał robić na wasze emerytury. No chyba, że wolicie ciapatych.

WhyMe?

2013-07-02, 00:24
Kto ci pozwolił mój awatar użyczyć? :wtf:

erythnul

2013-07-02, 00:26
kasia978 napisał/a:

Jeśli chcecie, by Polska wymarła, to krytykujcie to dofinansowanie. Czepiając się, weźcie pod uwagę, że w przyszłości ktoś będzie musiał robić na wasze emerytury. No chyba, że wolicie ciapatych.



Ile jest par które skorzystają z in vitro? Rząd planuje by było to około 15 tys. Ile jest par które nie zdecycują się na posiadanie dziecka bo ich na to nie stać, albo zdecydują się na jednego po latach ciężkiej pracy? Przyjmując że każde nowe malżeństwo to taka własnie para to otrzymujemy liczbę 228 tys. czyli pół miliona ludzi. (rok 2010).

W latach 20 wskaźnik urodzeń w Polsce oscylował w obrębie 11,9 do 16,7 pod koniec lat 20. Wiesz czemu? Bo nie było CIT, PIT, podatku dochodowego, składki zdrowotnej, emerytalnej, in vitro.. robotnik dostawał wypłatę i stać go było by mieć 12 dzieci i je utrzymać, a umieralność nie była wcale stosunkowo wyższa niż obecnie. A gdy się zestarzał miał 12 dzieci które mogły się zająć nim i matką.

Prescot

2013-07-02, 02:06
bardziej mnie szokuje reakcja lewaków na odpowiedź katoli..