18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Powrót z sylwestra

ni...........na • 2014-01-03, 02:05
Przeglądając portal informacyjny rodzimego miasta natrafiłem na dosyć niecodzienne zdarzenie:

Cytat:

Pijany 19-latek skasował dziewięć samochodów osobowych na osiedlu Binków.

Dwie i pół godziny po powitaniu nowego roku bełchatowscy policjanci odnotowali kolizję na bełchatowskiej ulicy Budryka. 19-letni bełchatowianin, kierujący peugeotem 307, utracił panowanie nad samochodem, który zjechał z jezdni i zderzył się z ośmioma zaparkowanymi przy ulicy autami. Kierowca peugeota doznał urazów ciała i został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Nikt poza nim nie doznał obrażeń. Przeprowadzone badanie wykazało, że 19-latek w organizmie miał 0,54 promila alkoholu. Bełchatowianinowi grożą dwa lata pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz konsekwencje cywilnoprawne za wyrządzone szkody.





Wspaniale rozpoczęty nowy rok :samoboj:

LeniwyPunkt

2014-01-03, 19:34
0,54 promila... w sylwestra?! ciota

I_am_what_I_am

2014-01-03, 21:18
pech ale i głupota, jakby nie dał dmuchać drugi raz tylko pojechał na badanie krwi to miałby już poniżej 0.5 ;)

ianmoone

2014-01-04, 13:52
0,54 promila? ile to jest? 1 piwo? (zakładając że mało waży)
stracić panowanie nad samochodem po jednym piwie..
na pustej prostej oświetlonej drodze, kur*a..

no bez przesady

Ork.Fajny

2014-01-04, 15:58
Un_Nem napisał/a:

za to ze ktos jechal pijany powinni odrazu wpie**alac kare wiezienia i pozbawienie prawa do prowadzenia jakichkolwiek pojazdow.


Ja tylko pragnę dodać że bycie pijanym oznacza całkowity brak kontroli nad swoim zachowaniem. Takie fajne receptory które normalnie hamują wybryki mózgu same są hamowane i mózg rzuca poleceniami "zrób to, będzie fajnie!".
To że ktoś ustanowi nawet czapę za prowadzenie po pijaku nie zmieni faktu że pijany człowiek nagle zacznie się zastanawiać nad czym co robi.

LeniwyPunkt napisał/a:

0,54 promila... w sylwestra?! ciota


Jeśli by się tak trzymać Biblii to żaden chrześcijanin nie powinien obchodzić wcale sylwestra, bo to jakieś przypisywanie "magicznych" znaczeń do cyfr czy coś. Ich też nazywać będziesz ciotami...?

zbigniewwodecki

2014-01-04, 15:59
Bo wódka jest dla mądrych ludzi i piwo :wodka:

MrYeni

2014-01-04, 16:07
0,54? To on nawet lekko wstawiony nie był... Ja o 10 jak się chciałem przebadać czy można jechać miałem 1,1 :D

WolF

2014-01-04, 16:14
Ork.Fajny napisał/a:


Ja tylko pragnę dodać że bycie pijanym oznacza całkowity brak kontroli nad swoim zachowaniem. Takie fajne receptory które normalnie hamują wybryki mózgu same są hamowane i mózg rzuca poleceniami "zrób to, będzie fajnie!".
To że ktoś ustanowi nawet czapę za prowadzenie po pijaku nie zmieni faktu że pijany człowiek nagle zacznie się zastanawiać nad czym co robi.



W pewnym sensie masz rację. Można określić, że ten przypadek, był pod wpływem alkoholu, a nie pijany.
Może i "czapa" nie zmieni tego, że pijany człowiek zacznie się zastanawiać nad tym co robi, ale trzeźwy zastanowi się nad tym, czy warto zaczynać pić, jeżeli ma choćby przy sobie kluczyki od samochodu."

Sam lubię zabalować i to grubo. Jeżdżę też dość dużo, ale jak idę w balet, to nigdy nie planuję nawet na drugi dzień wsiadać do samochodu przed 19:00, choć jak nie raz wskazał alkomat, mój organizm, szybko trawi alkohol. Wolę nie ryzykować, żeby później nie skończyć jak ten z Kamienia Pomorskiego.

meier

2014-01-04, 16:14
k***a po sylwestrze jak się badałem o 14 alkomatem to mialem 1,7 a nie pilem tak dużo,

tigerqaz

2014-01-04, 16:18
Dobrze że napisali skąd itp.
Ja jednak opisał bym to tak:

Pijany 19-latek skasował dziewięć samochodów osobowych na osiedlu Binków.

Dwie i pół godziny po powitaniu bełchatowskiego nowego roku bełchatowscy policjanci odnotowali kolizję na bełchatowskiej ulicy Budryka. 19-letni bełchatowianin, kierujący bełchatowskim peugeotem 307, utracił bełchatowskie panowanie nad samochodem, który zjechał z jezdni w Bełchatowie i zderzył się z ośmioma bełchatowskimi zaparkowanymi przy bełchatowskiej ulicy autami. Bełchatowski kierowca peugeota doznał bełchatowskich urazów ciała i został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Nikt poza nim nie doznał bełchatowskich obrażeń. Przeprowadzone bełchatowskie badanie wykazało, że 19-latek w organizmie miał 0,54 promila bełchatowskiego alkoholu. Bełchatowianinowi grożą dwa lata pozbawienia bełchatowskiej wolności, utrata bełchatowskiego prawa jazdy oraz konsekwencje cywilnoprawne za wyrządzone szkody... w Bełchatowie.

Za mało Bełchatowa w bełchatowskiej relacji z bełchatowskiego zdarzenia drogowego. ;-)

Eth

2014-01-04, 16:21
Ork.Fajny napisał/a:

Jeśli by się tak trzymać Biblii to żaden chrześcijanin nie powinien obchodzić wcale sylwestra, bo to jakieś przypisywanie "magicznych" znaczeń do cyfr czy coś. Ich też nazywać będziesz ciotami...?



Prowo?

Hipokrytami :)

adam89pl

2014-01-04, 16:31
Zdelegalizować alkohol natychmiast ! Przecież legalne zioło to najgorsza używka na ziemi która zniszczyłaby społeczeństwo...

Ork.Fajny

2014-01-04, 16:44
WolF napisał/a:

W pewnym sensie masz rację. Można określić, że ten przypadek, był pod wpływem alkoholu, a nie pijany.


Bez biopsji mózgu raczej nie...

WolF napisał/a:

Może i "czapa" nie zmieni tego, że pijany człowiek zacznie się zastanawiać nad tym co robi, ale trzeźwy zastanowi się nad tym, czy warto zaczynać pić, jeżeli ma choćby przy sobie kluczyki od samochodu."


Trudno się pozbyć kluczyków z mieszkania do którego zjechało się kilka osób...


Eth napisał/a:

Prowo?


Bardziej jego post jest prowokacją niż mój. Taka dziecinna postawa...

Eth napisał/a:

Hipokrytami :)


Wiem. Ale zakładałem w tym poście że chrześcijanie trzymają się zasad z własnej księgi. Więc to do nich w tym założeniu nie pasuje. Poza tym nie pasuje i bez założenia bo nie zakazują innym imprezowania.

Black Snake

2014-01-04, 16:54
k***a mać ludzie on pijany nie był. Bardziej stawiałbym, że coś się stało, a nie z powodu tego że był pijany. 0.54 to około 1 piwo. KTO k***A PO 1 PIWIE JEST PIJANY?! W Niemczech przekroczyłby tylko delikatnie zakres upojenia alkoholowego. W UK nawet by nie miał problemów z tytułu pijanego kierowcy bo tam można mieć 0.8%%

maccloy

2014-01-04, 16:58
Gdzie to miało miejsce? Bo nie mogę jakoś doczytać.