18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Powódź

Kobra45 • 2020-08-18, 23:56
Co zrobić gdy woda wlewa ci się do domu? Otwórz drzwi!
Główna akcja od 2:45


Arachnid

2020-08-21, 00:25
PsikutaBezS napisał/a:

Z elektryką miała racje, ale po co te drzwi otwierać...?



Drzwi otwiera się by zredukować staraty. Przy zamknientych drzwiach i oknach, woda wtargnie do budynku wyrywając je. Na zalany dom napierają tysiące ton wody, co może nawet doprowadzic do uszkodzenia konstrukcji budynku. Zwłaszcza jeśli woda napiera tylko z jednej strony. Jeśli budynej jest już zalany to ciężar wody znajdującej się w środku, w pewnym sensie podpiera sciany od wewnatrz i zmniejasza ryzyko powaznych uszkodzeń.

mop

2020-08-21, 13:55
Arachnid napisał/a:

Drzwi otwiera się by zredukować staraty. Przy zamknientych drzwiach i oknach, woda wtargnie do budynku wyrywając je. Na zalany dom napierają tysiące ton wody, co może nawet doprowadzic do uszkodzenia konstrukcji budynku.



Z ręką na sercu muszę przyznać, że myślałem jak inni. Dopiero Twój komentarz dał mi do myślenia, że rzeczywiście tak może być. Żona pokazała mi zdjęcia od jakiejś jej znajomej, gdzie powyrywało im właśnie okna i drzwi.
Poczytałem i podobno jest tak, że gdy napierająca woda ma do 1m wysokości to osłania się dom żeby nie wdzierała się do środka. Przy wyższym stanie wody powinno się jej dać możliwość swobodnego przepływu, czyli tak jak zrobili bohaterzy filmiku. Choć i tak sądzę że nie zrobili tego świadomie, tylko pod wpływem emocji. Widząc napierającą wodę przez drzwi w swojej "głupocie" myśleli że ona przebiegnie przez korytarz i wyjdzie przeciwnymi drzwiami tak jak w bajkach taran przebiega przez dom gdy mu otworzą drzwi. Tym bardziej że chcieli je później zamknąć :lol:

Po co ja to piszę i tak już nikt tego nie przeczyta ;-)

LordVIP

2020-08-21, 14:10
Woda jest pod oknem. Radek otwórz drzwi i powiedz, żeby sobie poszła :-D

aaaaaaaaaaaaaa

2020-08-22, 11:16
Teraz wiedzą, jak wyglądałaby terakota w kolorze gówna. Może przy okazji zmienią płytki.

dominator76

2020-08-22, 17:57
no i spuścili całą wodę z wioski...

m.statystyka

2020-08-23, 12:33
szczotka od kibla najważniejsza, dobrze że ją odstawił...

Tuco

2020-09-01, 05:32
sciagaszmajtkidlaruskich napisał/a:

ale ładne ubezpieczenie dostaną, btw. co innego mogli zrobić wy zjeby ?



Z emocji wynika, że ubezpieczenia od zalania raczej nie mieli.

mop napisał/a:

Z ręką na sercu muszę przyznać, że myślałem jak inni. Dopiero Twój komentarz dał mi do myślenia, że rzeczywiście tak może być. Żona pokazała mi zdjęcia od jakiejś jej znajomej, gdzie powyrywało im właśnie okna i drzwi.
Poczytałem i podobno jest tak, że gdy napierająca woda ma do 1m wysokości to osłania się dom żeby nie wdzierała się do środka. Przy wyższym stanie wody powinno się jej dać możliwość swobodnego przepływu, czyli tak jak zrobili bohaterzy filmiku. Choć i tak sądzę że nie zrobili tego świadomie, tylko pod wpływem emocji. Widząc napierającą wodę przez drzwi w swojej "głupocie" myśleli że ona przebiegnie przez korytarz i wyjdzie przeciwnymi drzwiami tak jak w bajkach taran przebiega przez dom gdy mu otworzą drzwi. Tym bardziej że chcieli je później zamknąć
Po co ja to piszę i tak już nikt tego nie przeczyta



Ja przeczytałem. Słusznie zauważyłeś, że pod wpływem emocji nie jest łatwo podejmować najlepszych i jedynie słusznych decyzji. Przeżyłem identyczne sceny w 2014, w niemieckim Tuttlingen i tak się obsrałem, że myślałem, że to mogą być ostatnie minuty życia. Polecam wszystkim takie rzeczy przeżyć.