18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie pieszej Lubin (Dolnośląskie)

Septhai • 2023-07-17, 21:26
Na materiale widzimy kobietę, która wtargnęła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Szpital znajduje się około 150m od miejsca zdarzenia ( na lewo od skrzyżowania w tle). Ofiara wypadku w ciężkim stanie.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2023-07-26, 11:33 ]

bartek10893

2023-07-17, 22:30
Dlaczego wy k***a piszecie że miała pierwszeństwo jak tam jest przejście z sygnalizacją świetlną. Poj***ło Was wsioki? Baba wj***la się na czerwonym, a Wy powrdolicie że chłop pójdzie siedzieć?

Siriuz

2023-07-17, 22:43
bartek10893 napisał/a:

Dlaczego wy k***a piszecie że miała pierwszeństwo jak tam jest przejście z sygnalizacją świetlną. Poj***ło Was wsioki? Baba wj***la się na czerwonym, a Wy powrdolicie że chłop pójdzie siedzieć?



Jeden przytomny! :D

slo1q

2023-07-17, 22:44
Już k***a dyskusja na temat przepisu, który nie ma tam zastosowania.
To skrzyżowanie i przejście sterowane jest sygnalizacją, ślepi k***a eksperci. Czarny samochód na lewym pasie hamuje gwałtownie, a zielony na prawym w ogóle, co daje nam prawo podejrzewać, że to kierowcy mieli zielone, a głupia gruba c**a miała czerwone.
I teraz bidny gościu będzie musiał naprawić auto za swoje, bo raczej wątpię, by pozwał grubą, ślepą kwokę, o ile przeżyje.

Siriuz

2023-07-17, 22:46
slo1q napisał/a:

Już k***a dyskusja na temat przepisu, który nie ma tam zastosowania.
To skrzyżowanie i przejście sterowane jest sygnalizacją, ślepi k***a eksperci. Czarny samochód na lewym pasie hamuje gwałtownie, a zielony na prawym w ogóle, co daje nam prawo podejrzewać, że to kierowcy mieli zielone, a głupia gruba c**a miała czerwone.
I teraz bidny gościu będzie musiał naprawić auto za swoje, bo raczej wątpię, by pozwał grubą, ślepą kwokę, o ile przeżyje.



No i baba z lewej mizia guziczek, żeby zapaliło się zielone dla niej :)

Geraldinio

2023-07-17, 22:47
Insaner napisał/a:

Nie chodzi o to czym im zwróci czy nie, tylko nie mają prawa na dyżurze oficjalnie opuścić murów szpitala.
Gdyby ich ktoś za to podpie**olił to ponieśliby konsekwencje. Pomijam sytuację w której lekarz dyżurny wyszedłby z budynku a coś by się zaczęło dziać z hospitalizowanym pacjentem i np. by umarł.
Nawet jeśli pacjent znajduje się w zasięgu wzroku 50 metrów dalej to musi go oficjalnie przekazać zespół ratownictwa medycznego. Od biedy mogliby ją próbować przenieść na SOR, ale to duża szansa na to że zabiją ją w trakcie takiego transportu lub zrobią z poszkodowanego kalekę. Już kiedyś była taka sytuacja w której ktoś miał chyba zawał dosłownie po drugiej stronie ulicy od szpitala i jechała po niego karetka z jakiegoś punktu oddalonego o kilkanaście kilometrów.
(...)



Zaraz zaraz.... czyli zgodnie z przepisami, taki ratownik widząc przez drzwi gościa dogorywającego na schodach szpitala, musiałby zadzwonić na dyspozytornię, ci dają mu zielone światełko, on się szybko przebiera, wybiega na parking na zapleczu, wsiada do karetki i podjeżdża pod te drzwi, bo jakby k***a wyszedł przez nie bez pytania pokonując kilka metrów i wciągnął go w sekundy do środka, to by go wyj***li z roboty??? :shock:

darek1234

2023-07-17, 22:52
Siriuz napisał/a:

No i baba z lewej mizia guziczek, żeby zapaliło się zielone dla niej



Fakt, przegapiłem. W swoim mieście widzę notoryczne wchodzenie na czerwonym i - niestety - są to obywatele Ukrainy. Dawna zasada, że na Ukrainie jedzie się na czerwonym, a stoi na zielonym widać obowiązuje

smc

2023-07-17, 22:59
W skrócie: tak.


Albo się doczłapiesz do szpitala, albo przywozi cię karetka. Innej drogi nie ma. Bo co, do ilu metrów ratownik miałby obowiązek przyjść? 5, 50, 500, a może 1,5 kilometra? Tu nie ma miejsca na sentymenty, wszystkich obowiązują procedury.

Oraz: pieszy po drugiej stronie przejścia w tym samym momencie wciska przycisk, czyli było światło czerwone dla pieszych.

Busiarz dostanie zawiasy i straci prawko.

ritu4l

2023-07-17, 23:18
smc napisał/a:

W skrócie: tak.
Albo się doczłapiesz do szpitala, albo przywozi cię karetka. Innej drogi nie ma. Bo co, do ilu metrów ratownik miałby obowiązek przyjść? 5, 50, 500, a może 1,5 kilometra? Tu nie ma miejsca na sentymenty, wszystkich obowiązują procedury.
Oraz: pieszy po drugiej stronie przejścia w tym samym momencie wciska przycisk, czyli było światło czerwone dla pieszych.
Busiarz dostanie zawiasy i straci prawko.



Jakby była sytuacja kiedy ratownik, pracownik szpitala czy nawet żul spod Biedronki zobaczy, tak jak kolega wczesniej napisał, poszkodowanego za drzwiami to nie ważne gdzie jest i co robi, zgodnie z art. 162 KK ma obowiązek udzielić pomocy. Z półtora km pewnie go widzieć nie będzie.

Geraldinio

2023-07-17, 23:29
smc napisał/a:

W skrócie: tak.
Albo się doczłapiesz do szpitala, albo przywozi cię karetka. Innej drogi nie ma. Bo co, do ilu metrów ratownik miałby obowiązek przyjść? 5, 50, 500, a może 1,5 kilometra? Tu nie ma miejsca na sentymenty, wszystkich obowiązują procedury.



A do ilu metrów ja, jako zwykły obywatel mam obowiązek udzielić pomocy, widząc kogoś, kto jej ewidentnie potrzebuje?? służba zdrowia jest poważnie chora i musi się uleczyć, tam panuje totalna patologia.
Kiedyś byłem się zapisać do rodzinnego, godzina 7:00, recepcjonistka już na dzień dobry wk***iona, nie wiem, może konkubent jej nie dor*chał albo ma depresję poporodową, nieważne. Mówi, że osobiste zapisy od godz. 8:00. a od 7:00 to tylko telefoniczne. No to k***a wyciągnąłem przy niej telefon i dzwonię. Na recepcji słyszę dzyń dzyń stacjonarnego, gdybyście widzieli jej ściekłość w oczach gdy musiała odebrać! Po raz pierwszy ucieszyłem sie z covida, bo plexa nas dzieliła :D

Staliśmy pół metra od siebie i gadaliśmy przez telefon, bo taki przepis.

Rozumiecie to k***a??? :D

barniak

2023-07-17, 23:30
mygyry napisał/a:

No i gość ma przej***ne teraz.



Gosc? Przej***ne to ma piesza, która przechodziła na czerwonym świetle. Mam nadzieje ze kierowca jej nie odpuści i skieruje sprawę ja drogę cywilna aby odzyskać pieniądze za naprawdę auta.

75th

2023-07-17, 23:47
Geraldinio napisał/a:

A do ilu metrów ja, jako zwykły obywatel mam obowiązek udzielić pomocy, widząc kogoś, kto jej ewidentnie potrzebuje?? służba zdrowia jest poważnie chora i musi się uleczyć, tam panuje totalna patologia.
Kiedyś byłem się zapisać do rodzinnego, godzina 7:00, recepcjonistka już na dzień dobry wk***iona, nie wiem, może konkubent jej nie dor*chał albo ma depresję poporodową, nieważne. Mówi, że osobiste zapisy od godz. 8:00. a od 7:00 to tylko telefoniczne. No to k***a wyciągnąłem przy niej telefon i dzwonię. Na recepcji słyszę dzyń dzyń stacjonarnego, gdybyście widzieli jej ściekłość w oczach gdy musiała odebrać! Po raz pierwszy ucieszyłem sie z covida, bo plexa nas dzieliła
Staliśmy pół metra od siebie i gadaliśmy przez telefon, bo taki przepis.
Rozumiecie to k***a???



Podobnie jak w skeczu kmn - rezerwacja telefoniczna.

Insaner

2023-07-17, 23:50
bartek10893 napisał/a:

Dlaczego wy k***a piszecie że miała pierwszeństwo jak tam jest przejście z sygnalizacją świetlną. Poj***ło Was wsioki? Baba wj***la się na czerwonym, a Wy powrdolicie że chłop pójdzie siedzieć?



Z przyzwyczajenia. 99% filmików z takich sytuacji jest na przejściach bez świateł lub na strzałce / zielonym dla pieszych. Faktycznie babsko wlazło na czerwonym, nawet nie zwróciłem na to uwagi. Prokuratura i tak winnego będzie szukać, wiec dowiodą że busiarz jechał o 10km/h za szybko, powiedzą że jakby jechał wolniej to babiszon miałby większe szanse, a dodatkowo może miał brudne szyby, albo coś niesprawnego w aucie i zrobią z niego bandytę.

Geraldinio napisał/a:

A do ilu metrów ja, jako zwykły obywatel mam obowiązek udzielić pomocy, widząc kogoś, kto jej ewidentnie potrzebuje?? służba zdrowia jest poważnie chora i musi się uleczyć, tam panuje totalna patologia.



Nie masz żadnego obowiązku udzielania pomocy, masz obowiązek zawiadomić pomoc (służby).

lesku73

2023-07-17, 23:56
Na bank ukrainka , te zacofańce ciągle wchodzą na czerwonym a potem płacz

Mirek19850509

2023-07-17, 23:59
Jaka ofiara wypadku , kuzwa nazywajcie sprawy jak dane real , sprawca wypadku , w ciężkim stanie , ofiara jest kierowca kuzwa lewackie teksty jakieś

Antypolak666

2023-07-18, 00:10
I dożywocie ch*jowi, droga to nie tor wyścigowy.
Jeszcze sp***olił nie udzielając pomocy, typowy polacki zjeb w gównowozie.
Ciekawe co zrobiłby z tymi zaoszczędzonymi sekundami nie zwalniając, ale w sumie teraz będzie miał bardzo dużo czasu dla siebie :)