18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie matki z dziećmi

Salieri16000 • 2019-04-06, 22:43
Nawet tego nie skomentuję:

[/center]

McQurwa

2019-04-06, 22:56
ale na zebre dla pieszych , to... to nie wygląda

atlik

2019-04-06, 23:06
McQurwa napisał/a:

ale na zebre dla pieszych , to... to nie wygląda



Co nie zmienia faktu, że kierowca samochodu jechał za szybko ;]. Czy są pasy, czy ich nie ma potrącenie przechodnia (w Polsce) jest na pierwszym miejscu, no chyba że mamy świadka lub kamerkę, która potwierdzi wbiegnięcie pieszego na jezdnię i niemożność zareagowania.

impressa88

2019-04-06, 23:16
Gowno prawda. Wiele razy udowadnia policja że to wina pieszego. Wystarczy że sprawdzą po której stronie sa wgniecenia i ślady hamowania

aradd

2019-04-06, 23:36
Ewidentna wina pieszego. O ironio, w Polsce najwięcej wypadków z udziałem pieszych jest na pasach, kolejne są skrzyżowania - nagłe wtargnięcie na jezdnię.
Odnośnie kierowców, za wyprzedzanie na pasach (zarówno drogi jedno jak i dwu i wielopasmowe) i potrącenie pieszego, powinny być kary dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych (silnikowych) wraz z karą grzywny i więzienia.

r061071

2019-04-07, 01:33
miala 2 sekundy dac na wsteczny a tu przyspieszenie pod fure zgrali sie idealnie

jastrzab1810

2019-04-07, 08:46
atlik napisał/a:

Co nie zmienia faktu, że kierowca samochodu jechał za szybko ;]. Czy są pasy, czy ich nie ma potrącenie przechodnia (w Polsce) jest na pierwszym miejscu, no chyba że mamy świadka lub kamerkę, która potwierdzi wbiegnięcie pieszego na jezdnię i niemożność zareagowania.



Gówna prawda, mam kolegę któremu żul wszedł w ostatniej chwili na ulice. Śmierć na miejscu, policja od razu stwierdziła winę pieszego bo nie było pasów.

PieronJasnySzlag

2019-04-07, 09:42
aradd napisał/a:


Odnośnie kierowców, za wyprzedzanie na pasach (zarówno drogi jedno jak i dwu i wielopasmowe) i potrącenie pieszego, powinny być kary dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych (silnikowych) wraz z karą grzywny i więzienia.


O widze że kolega chyba jeździ tylko rowerem z trzema pedałami.


Baba z dziećmi przechodzi w niedozwolonym miejscu. 3 razy patrzy czy coś nie jedzie by w ostatnim momencie wbiec pod samochód. Nagroda darwina jak nic.


Problem polega na tym że w obecnym nowoczesnym świecie gloryfikuje się słabość kosztem tych silniejszych. Jak masz uprawnienia na wózek widłowy i coś się stanie to ty odpowiadasz, jak seba bez uprawnień coś rozpie**oli to nie jego wina bo niemiał uprawnień i mógł niewiedziec... Na uczelniach zeby było po równo to przyjmuje się murzynów i kobiety kosztem mądrzejszych białych i żółtych, żeby była równość. I tak też jest w przypadku komunikacji, piętnuje się kierowce który musi zapłacić z własnej kieszeni na prawo jazdy, potem kupuje samochód, ubezpiecza go, pilnuje przeglądów, płaci horrendalne podatki w paliwie ... By na samym końcu jakiś głupi pedał dał większe przywileje poruszania się na drogach pieszemu i pedalarzowi którzy generalnie nic nie muszą, ale ckolowiek zrobią to jest wina kierowcy.

kolosasz

2019-04-07, 10:20
wina pieszej jest ewidentna, bo kierowcy się spieszyło

poszukajcie w internecie

aradd

2019-04-07, 10:37
Spiderowski napisał/a:

O widze że kolega chyba jeździ tylko rowerem z trzema pedałami.
Baba z dziećmi przechodzi w niedozwolonym miejscu. 3 razy patrzy czy coś nie jedzie by w ostatnim momencie wbiec pod samochód. Nagroda darwina jak nic.
Problem polega na tym że w obecnym nowoczesnym świecie gloryfikuje się słabość kosztem tych silniejszych. Jak masz uprawnienia na wózek widłowy i coś się stanie to ty odpowiadasz, jak seba bez uprawnień coś rozpie**oli to nie jego wina bo niemiał uprawnień i mógł niewiedziec... Na uczelniach zeby było po równo to przyjmuje się murzynów i kobiety kosztem mądrzejszych białych i żółtych, żeby była równość. I tak też jest w przypadku komunikacji, piętnuje się kierowce który musi zapłacić z własnej kieszeni na prawo jazdy, potem kupuje samochód, ubezpiecza go, pilnuje przeglądów, płaci horrendalne podatki w paliwie ... By na samym końcu jakiś głupi pedał dał większe przywileje poruszania się na drogach pieszemu i pedalarzowi którzy generalnie nic nie muszą, ale ckolowiek zrobią to jest wina kierowcy.



Kolego, po primo uważaj na słowa, piwa razem nie piliśmy.
Po secondo posiadam "kilka" uprawnień, od prawa jazdy, operatora wózków widłowych, suwnic, żurawi, konserwację urządzeń dźwignicowych, sepy etc. - więc jestem "zmotoryzowany" i trochę obeznany w tematach.
Po trio pisałem kilka prac n/t bezpieczeństwa pieszych, wypadków, rzeczoznawstwa powypadkowego etc. w Polsce i krajach europejskich, przeprowadzałem szereg analiz, badań - więc wiem o czym piszę.
Po quarto - jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - cyt. "Odnośnie kierowców, za wyprzedzanie na pasach (zarówno drogi jedno jak i dwu i wielopasmowe) i potrącenie pieszego, powinny być kary dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych (silnikowych) wraz z karą grzywny i więzienia." - chodzi o konkretne przypadki wyprzedzania na pasach na drogach jedno-wielopasmowych nie piszę tu o niczym innym.

Dziękuję za uwagę.

pioterro

2019-04-07, 11:45
do bycia matką czy babą wystarczy mieć tylko p*zdę, do bycia mamą czy kobietą trzeba mieć jednak rozum i serce

Kamil3l

2019-04-07, 12:13
z tego co czytałem w internetach, to ja37 ma autyzm złośliwy, ze skupiskiem w okolicy łona