18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie 92 letniej łukowianki.

fantastico • 2017-02-25, 11:54
Do wypadku doszło w piątek przed godzina 13 w Łukowie na ul. 11 Listopada. Kierująca oplem 29-latka, podczas cofania potrąciła przechodzącą przez jezdnię 92-letnią mieszkankę Łukowa.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierująca autem nie zachowała szczególnej ostrożności, gdy cofając włączała się do ruchu i potrąciła pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Mundurowi ustalili, że piesza przechodziła przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem. Kierująca oplem tłumaczyła się, że nie zauważyła kobiety, która weszła z chodnika na jezdnię. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Jak się okazało doznała ona niegroźnych obrażeń.


Dixxi

2017-02-25, 23:37
Łuków miasto tłuków - jak to mawiają.

sosikhehe

2017-02-25, 23:38
Wk***iają mnie ludzie którzy w ogóle nie patrzą gdy wchodzą na pasy a co dopiero na jezdnię w niedozwolonym do tego miejscu/ nie upewniając się że jest to bezpieczne. Święte krowy k***a jego mać.
Z drugiej strony jak można cofać tak gwałtownie przyspieszając, nie wiem jak inni ale jak ja cofam to ze stałą umiarkowaną prędkością i mam oczy dookoła głowy.

korinogaro

2017-02-25, 23:46
@Velture no nie da się patrzyć wszędzie w tym samym czasie. Laska zapewne spojrzała czy nic za nią nie ma, nie było, a potem skupiła się na tym żeby nikt nie wyj***ł jej od boków. Fakt że nie wiem po cholerę aż tak daleko wyjeżdżała no ale wszystkiego na raz nie ogarniesz.

LordGuciol

2017-02-25, 23:54
staruszka sie wj***ła pod samochód wtf

abominacja

2017-02-26, 00:33
Typowa babcia - pasy k***a 50 metrów dalej, ale nie - zapie**alam na przełaj, na pewno sie zatrzymają.

KUKA1

2017-02-26, 00:34
gotowe czaszkę poddać trepanacji, bo podobno łeb otwarty sprzyja edukacji

ho...........zo

2017-02-26, 00:50
Nie chcę być niemiły, ale w tym wieku to babunia powinna już dawno leżeć zimna w ziemi, a nie wchodzić ludziom pod koła.

BombardierPL

2017-02-26, 06:58
Przepraszam bardzo ale czytająć komentarze to większość z was to debile...
I pewnie prawo jazdy widzieliście na kompie albo jak sobie wydrukowaliście...
Osoba widocznie upośledzona ruchowo ma prawo przejść w miejscu innym niż wyznaczone (pasy ect), a kierowca ma obowiązek się zatrzymać i poczekać aż taka osoba przejdzie....
Dalej co za baran jedzie i nie patrzy gdzie? Niema czegoś takiego że raz spojrzałem to jade... sytuacja na drodze sie zmienia... tutaj idealny przykład kierowcy totalnie bez wyobrazni... a jakby dziecko przebiegało? to tez starczy raz spojrzeć?? Sytuacja wymagała szczególnej ostrożności której kierowca niezachował...
Ewidentna wina kierowcy...

ellsworth

2017-02-26, 08:37
Abraxus napisał/a:

W takim wypadku wina jest zawsze kierowcy bo polskie prawo jest popie**olone. Nawet jakby babcia położyła głowę pod tylne koło to będzie wina kierowcy.


No i bardzo słusznie. Jak on do cholery cofał, że nie widział poruszającej się z oszałamiającą prędkością 92 letniej staruszki?? Skąd on ma w ogóle prawo jazdy? W ogóle to w takie miejsca wjeżdża się tyłem, wtedy nie ma takich problemów, a nie wbija jak ch*jem w cipę i potem wyjąć nie umie!

maniutekxxxx

2017-02-26, 08:47
k***a nie na tego opla patrzyłem!!!

TurboDown

2017-02-26, 08:57
Uszanowanko dla kierującego corsą za przyblokowanie drogi, pewnie laska pojechałaby jak gdyby nigdy nic :mrgreen:

wilkoala

2017-02-26, 09:01
Wina kierowcy, ktory cofal na lusterka.
Na lusterka cofa sie kiedy nie mozna nic zobaczyc przez tylnia szybe, czyli w dostawczakach i tirach.

exfon

2017-02-26, 10:08
A ja będę bronił kierowcy. Pieszy też ma k***a oczy. Widać że samochód cofa, a mimo to zapie**ala wprost na niego. Nie po pasach, bez jakiegoś ogarnięcia. Brakuje jakiejś kampanii, która by uczyła ludzi, że jak wchodzą na ulicę, to mają się k***a rozglądać i na pasach, a tym bardziej poza nimi. Niby starsza osoba, a głupia jak but.

kapsiu

2017-02-26, 10:47
Cytat:

Wk***iają mnie ludzie którzy w ogóle nie patrzą gdy wchodzą na pasy a co dopiero na jezdnię w niedozwolonym do tego miejscu/ nie upewniając się że jest to bezpieczne. Święte krowy k***a jego mać..

mamy tak sp***olone prawo, tak samo jeśli ktoś zaparkować samochód na ulicy , nieprawidłowo. Uderzysz w nie jadąc przepisowo (np. Uniakajc kolizji z durniem jakimś) to jest twoja wina bo nie ominales przeszkody , on ewentualnie dostanie mandat za złe parkowanie. Chociaż gdyby go nie było to by nic nie było jak za Kononowicz a.

zbfazuvfuai

2017-02-26, 19:26
Akurat babcia mogła się nie spodziewać, że nagle samochód stojący na parkingu w nią wjedzie (nie musi zwracać uwagi na światła cofania). Pasy niby ma 50 metrów dalej ale, trzeba uczciwie przyznać, że tylko debil zapie**alałby 50m na pasy i później cofał 50m żeby być dokładnie w tym samym miejscu tylko po drugiej stronie drogi. Tu na skróty 4m, a przez pasy 104m.
Babina z samochodu popatrzyła, że ma z tyłu puste kilka metrów, spokojnie sobie cofnie zostało tylko kukać czy z boku się w nią nic nie wjebie. A jednak okazało się, że coś tam się z tyłu pojawiło.
Jako, że obie baby mogły się nawzajem siebie nie spodziewać/nie widzieć a gdyby nie to, że się tam spotkały na środku tej drogi to nie możnaby było powiedzieć, że któraś zrobiła coś złego to wychodzi, że obydwie miały pecha