18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postęp po szwedzku

toka • 2012-09-28, 23:45
Natknąłem się na pewien dokument, który pokazuje jak Szwecja zatraciła się w postępie wolności źle rozumianej.
Osobiście uważałem, że kraj ten jest rajem, ale szczerze wolę Polską biedę niż pedała za ojca :ok***a:
Poruszony jest też wątek księży homoseksualistów, więc będzie pożywka dla hejterów.
cz.1

cz.2

cz.3


Mój pierwszy artykuł, proszę o wyrozumiałość :)

mr wiesz kto

2012-10-01, 08:54
Ci ludzie narzekają na dzisiejszą Szwecję zżartą nie przez liberałów a zatwardziałych lewaków.
Ten kraj był jednym z najbardziej liberalnych krajów na świecie jeszcze do lat 30tych XX wieku. Po wojnie w której nie uczestniczyli i mogli sobie spokojnie zarabiać pieniądze oraz w połączeniu z modelem państwa opartym na zaufaniu społecznym pomiędzy obywatelem i urzędnikiem wypracowali tak duży majątek państwa że pozwoliło im to na stworzenie państwa opiekuńczego. Komunistyczny twór który zżera idee wolnościowe, które ludzie oddają państwu żeby nie musieć się tym przejmować. Świetny przykład jak ludzie wolny oddają się "pięknej" tylko z zewnątrz idei komunizmu. Idealnie opisane w "Ucieczce od wolności" Ericha Fromm'a.

Ps. Mimo że tam mamy do czynienia z ostrymi komuchami i jednymi z najwyższych podatków, Szwecja skutecznie walczy z kryzysem skutecznie tnąc podatki i znowu powolutku wracając do idei które dały im wolność. Dla przykładu, zmniejszenie ostatnio akcyzy na paliwo o ok. 30% poruszyło gospodarkę Szwedzką na tyle żeby nie musieć się martwić o wzrost cen żywności i wszystkiego z tym związanego

miszcz310

2012-10-01, 10:31
@masabitumiczna
Tylko to co napisałeś nie bardzo mnie przekonuje. Jak ktoś nie chce podjąć kroków prawnych, to nie powinien mieć pretensji, że np. w szpitalu przestrzegają prawa. Prawo mamy takie jakie mamy. Nie bardzo wiem jakie mogą być sytuacje życiowe, które OBIEKTYWNIE nie pozwalałyby na zawarcie małżeństwa.
Z tymi statystykami to różnie bywa. Ogólnie znam przypadki, że ludzie brali rozwody z biedy. Bo jak im się urodziło dziecko, to bardziej się opłacało, żeby matka figurowała jako samotna bo dostawała lokal socjalny szybciej i zasiłek itp.
Poza tym statystyki często są na czyjeś zlecenie, a danymi można w sumie w jakimś tam stopniu manipulować. Ogólnie spis powszechny dałby moim zdaniem miarodajne wyniki, no ale co roku nie będziemy go robić.
Poza tym jak się wprowadzi u nas coś takiego to jak każda nawet najmniejsza komplikacja prawa pociągnie za sobą ogromne koszty, np. zatrudnienie samych urzędników do obsługi. Dodatkowo to przysporzy samych problemów. No bo np. jak taki współ-partrnero-związkowiec nie ma polskiego obywatelstwa, to powinien dostać stały pobyt, czy już obywatelstwo, czy możne odnawialną wizę, czy może coś jeszcze innego. I siedziałoby "szanowne" grono i debatowało ze 2 lata za 10k zł / mies. każdy.

Co do Szwecji to moim zdaniem to oni się już sami podtapiają i widzą, gdzie to wszystko idzie. Moim zdaniem to się niedługo u nich zacznie cofać, bo będą ogłaszać mobilizację przeciwko arabom. Tak jak w innym dokumencie było, że w pewnej szkole na 1000 dzieciaków 2 jest urodzonych w Szwecji, a reszta to jakiś Liban, Algieria, Irak i inne.

gbn71

2012-10-01, 15:00
Mój brat tam od dawna pracuje i jakoś niczego takiego nie opowiadał, łapiecie się chyba na jakiś propagandowy film. Kolega tam spędził 2 lata i był zadowolony. Ja tam nie byłem to nie wypowiadam się za to byłem parę miesięcy w USA i też mógł bym taki reportaż nakręcić i pokazać jak tam jest strasznie, jakie bagno moralne itd, tyle że nie wszędzie jest źle. Zajrzyjcie na artykuł o manipulacji.

bz...........ue

2012-10-01, 17:18
jolmen13 napisał/a:

Stary, jakby dało radę, dałbym Ci 10 piw :) Świetny dokument...

Nie jestem homofobem, nie jestem nawet katolikiem, ale...
Jedną rzeczą jest uznawanie praw mniejszości, inną gloryfikacja nienormalnego zachowania.
Homoseksualizm; jakkolwiek uważany przez poprawnie politycznych kretynów NIE JEST rzeczą normalną. I nie ma tu znaczenia kolor skóry, przekonania, czy religia. Mam znajomych gejów, ale nie obnoszą się ze swoją innością, nie gloryfikują jej; tak samo jak nie robią tego chorzy na np. epilepsję. Ksiądz, który musi borykać się z sądami za głoszenie własnego zdania? To jest nie poważne, to już nawet nie jest poprawność polityczna; to czysty szowinizm w wykonaniu homoseksualistów... Wysyłanie faceta do obozu koncentracyjnego??? to jest k***A CHORE!!! Pomijam fakt istnienia "demokracji" (najprostsza definicja: Rządy większości przy uznawaniu praw mniejszości [nie na odwrót!]). Teoretycznie temat homoseksualizmy po uznaniu go przez WHO jako nie chorobę, a inną orientację seksualną powinien być zamknięty, ale jest jeden fakt, z którym NIKT nie może dyskutować, jeśli chodzi o uznanie homo za normę.

To akt prokreacji. Najbardziej prymitywny, najczystszy akt przekazywania swoich genów następnemu pokoleniu. Jakakolwiek grupa homoseksualistów bez dostępu do innej płci wyginęłaby po jednym pokoleniu. Dlatego moja propozycja:

Niech homosie, którzy są tak bardzo przewrażliwieni na swoim punkcie i wierzą w to, że wszyscy dookoła chcą ich wymordować stworzą własne państwa, jedne dla gejów, a drugie dla lesbijek. Jedno pokolenie i mamy problem z głowy.



Masz browara u mnie, brachu ale o jednym nie pomyślałeś. Gejostwo nie powstaje w z rodzin homoseksualnych tylko z hetero więc nie wyginęliby niestety.