18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bankierzy i politycy na ławie oskarżonych

szponiasty • 2012-04-14, 12:24
Zaczyna się rewolucja. Islandia pokazuje reszcie świata jak to się robi :)

- wszystkie kredyty hipoteczne obywateli Islandii ANULOWANE
- bankierzy i politycy na ławie oskarżonych

Brawo :)


kmieciuz

2012-04-14, 21:57
Mnie uczono, że umów się dotrzymuje. Anulowanie długów jest pomysłem populistycznym, ponieważ robi frajerów z a) tych, którzy grzecznie spłacali b) tych, którzy pożyczali.

Nikt nikomu nie przystawiał pistoletu do głowy aby podpisał umowę kredytową zabezpieczoną hipoteką (mortage).

Poza tym fajnie jest przenosić rozwiązania z kraju położonego na obrzeżach Europy, zamieszkanego przez ~300 tysięcy osób na Polskę. Tu przypomina mi się pewna anegdota opowiadana dawno temu na prawie międzynarodowym. W skrócie - nawet najbardziej populistyczny rząd (za moich czasów straszono Lepperem) nawet nie śmie kombinować przy obsłudze długu publicznego (czyli odmowie spłat). Dla przykładu, że tego typu zobowiązania to nie kwestia dekady a wieków - Wielka Brytania nadal spłaca raty za wojny napoleońskie a ostatnią ratę pożyczki za II WŚ spłaciła, o ile pamiętam, kilka lat temu.

Islandia wypięła się na światowy system bankowy. Cóż, może sobie na to pozwolić. A może dopiero zobaczymy kto ostatecznie wygra? Rosja radziecka, a następnie ZSRR odmawiały uznania długu Rosji carskiej. Dług został jednak grzecznie spłacony przez Federację RosyjskąNie zdziwcie się zatem, ja za np 50 lat Islandia będzie zmuszona przynieść w zębach "anulowane" kredyty. Łącznie z odsetkami.


DrGreen

2012-04-14, 22:03
@GustaV
A ty co? Dalej wierzysz w niskie podatki, paliwo za 3zł i tysiące kilometrów autostrad wybudowanych za Dolana Tuska?

Ludzie na filmiku wyglądają na szczęśliwszych niż ci demonstrujący pod cyrkiem na wiejskiej.

ostatni

2012-04-14, 22:04
Nie miejcie nadziei na zmiany, u nas jest tak dobry rząd, że nie da rady go obalić. Jego innowacyjne działania w dziedzinie gospodarki i finansów:
-podwyższenie wszystkich podatków,
-wprowadzenie podatków od kopalin i katastralnego,
-wzrost cen paliw o 50%,
-podpisanie z rosją umowy na najdroższy gaz na świecie na 30 lat,
-gigantyczna inflacja,
-3-krotne zwiększenie deficytu budżetowego,
-z uwagi na nasz dobrobyt i bycie zieloną wyspą umorzenie gazpromowi 1mld 200mln złotych długów,
-budowanie znikomej ilości autostrad po najwyższych kosztach za km w europie,
-oddanie lotosu, jednej z największych spółek paliwowych w kraju w obce ręce,
-zdławienie przyrostu naturalnego i podwyższenie wieku emerytalnego,
-najwyższe bezrobocie od 2004 roku
-niezależne media, które nie pozwalają ludziom wpaść w szok na wieść o wyżej wymienionych poczynaniach i sukcesach rządu płemieła donalda

Extraordinary_Gentleman

2012-04-14, 22:26
Cytat:

A ty co? Dalej wierzysz w niskie podatki, paliwo za 3zł i tysiące kilometrów autostrad wybudowanych za Dolana Tuska?

Ludzie na filmiku wyglądają na szczęśliwszych niż ci demonstrujący pod cyrkiem na wiejskiej.



Nie ma czegoś takiego jak niskie podatki, dla polaczka ile by nie było jeżeli chodzi o płacenie zawsze jest za dużo.

A kto Ci obiecywał benzynę za 3 zł? Zresztą ciekawe za co wtedy byłyby łożone te 15% wkłady do budowy i modernizacji dróg z dotacji unijnych.

Konferencja Prasowa PiS pt."Benzyna może być tańsza"


Masz poczytaj sobie http://www.nawalony.com/?p=blog&entry=79 dokształć się.

Ktokolwiek obiecuje obniżenie ceny czegoś na co cena ta jest regulowana popytem i podażą na rynku światowym jest totalnym młotkiem ekonomicznym.

Tysiące kilometrów autostrad? Ja widzę że suma wszystkich autostrad w PL ma wynosić 2000km z czego oddanych jest już 1100, więc nie wiem skąd wziąłeś te tysiące? Zresztą nie wiem jak tobie, mi od czasu wejścia do unii jeździ się coraz lepiej, szczególnie jak unia bezzwrotnie wypie**ala na to 70-85% wartości inwestycji.

Nie twierdzę że obecna ekipa jest zajebista, jest co najmniej 5 rzeczy ostro sp***olonych które były przez ostatni rok na tapecie. I sam nie jestem z nich jako obywatel tego kraju zadowolony. Ale na pewno lepsze to niż "Katastrofa jest najważniejsza" albo JKM i jego "Christiania" i "nowa pawica"

stery_srh

2012-04-14, 22:26
Pomijając już co kto o tym sądzi, to interesujący jest fakt, że dziwnym trafem, w mediach praktycznie nic o tym nie było słychać. Media poprostu nabrały wody w usta. Żadnych zdjęć, reportaży z miejsca tych wydarzeń. Dziwne, prawda? Zwłaszcza, że na codzień robią afery i sensacje z byle czego, a w tym przypadku, praktycznie cisza...
Pewnie sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby media były niezależne. Niestety tak nie jest - są orężem w rękach ugrupowań politycznych, a ci z kolei siedzą w kieszeniach korporacji, świata finansjery. Media to w obecnych czasach groźna i niebywale skuteczna broń. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do karabinów i bomb, nie sieje trwogi i paniki wśród ludzi, nie budzi podejrzeń. Jednak po cichu robi swoje - ogłupia ludzi, odzwyczaja od samodzielnego myślenia, w konsekwencji usypia czujność na to, co się wokół nas dzieje.
Krótko mówiąc - media zasypują nas bzdurami i odwracają uwagę od tego co istotne. Dzięki temu, po cichu, bez naszej wiedzy są wprowadzane różne niekorzystne dla nas ustawy.
Na szczęście jest jeszcze internet - ostatni bastion wolności słowa (choć nie wiadomo jeszcze jak długo - nie udało się z ACTA, to pewnie będą próbowali aż do skutku).

Kirkor

2012-04-14, 22:47
pie**ole!

sp***alam do Islandii !

Pi...........is

2012-04-14, 23:23
Wszystko się da. Obalić rząd się da, zmniejszyć podatki się da, żyć w godnych warunkach się da, rozwijać się intelektualnie mając pełen dostęp do wiedzy się da... ale po co? przecież taniec z gwiazdami leci i Jointa trzeba jeszcze zapalić. Głupi naród =.=

theolympah

2012-04-14, 23:35
Haha smiesza mnie zawsze komenty w necie. Powiem wam jedno pie**olICIE. Rewolucje chcecie? TO wlasnie przez to jestesmy gdzie jestesmy, bo co chwile jak komus cos nie pasuje to k***a bunt i ch*j. W Chinach (2 gospodarka na swiecie) nie odpie**alaja jarmarku co pol roku pod budynkiem wladzy tylko pracuja grzecznie i sa coraz potezniejsci jako narod, Polsce zycze tego samego.

szponiasty

2012-04-14, 23:44
Boszz... A wy nadal żyjecie w świecie mikro-euro-zone-ekonomii...

USA tonie w długu zapożyczonym w Banku Światowym, czy Bank of America, czy FED. Jak zwał tak zwał. Idzie kolejny kryzys ekonomiczny zwany "kredyty studenckie w UK i USA"... Do tego dochodzą przekręty na 15 trylionów (czy jak to po polskiemu) dolarów. Czy widząc Włochy, Grecję, Irlandię, Portugalię, Hiszpanię i Islandię - myślicie że Polskę czeka coś innego? Nie widzicie prawdziwej przyczyny kryzysu, siedzącej na Wall Street (m.in.)??? Jak tam żarcie? Potaniało? A paliwa? Ile macie kredytów na głowie?

...
ehhh

http://www.15trillionfraud.co.uk/

chetek

2012-04-14, 23:45
@theolympah
Po pierwsze, to inna kultura - azjatycki kolektywizm vs europejski indywidualizm. Tam mają zakorzenione stawianie dobra narodu ponad dobro jednostki, więc łatwo wyciągać od nich ostatni grosz i skazywać na katorżniczą pracę w imię rozwoju chińskiej gospodarki. Rzekłbym nawet, że Chiny stają się potężniejsze nie jako naród, ale jako państwo. Bo przeciętny reprezentant narodu chińskiego gówno z tego ma.

szponiasty

2012-04-14, 23:57
theolympah napisał/a:

Haha smiesza mnie zawsze komenty w necie. Powiem wam jedno pie**olICIE. Rewolucje chcecie? TO wlasnie przez to jestesmy gdzie jestesmy, bo co chwile jak komus cos nie pasuje to k***a bunt i ch*j. W Chinach (2 gospodarka na swiecie) nie odpie**alaja jarmarku co pol roku pod budynkiem wladzy tylko pracuja grzecznie i sa coraz potezniejsci jako narod, Polsce zycze tego samego.



Prosz. Chiny 2011:


Nie wierz w to co Ci mówią politycy. Ani mass media. Masz jeszcze wolny internet. Skorzystaj z niego. Rozejrzyj się.

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Nie miejcie nadziei na zmiany, u nas jest tak dobry rząd, że nie da rady go obalić. Jego innowacyjne działania w dziedzinie gospodarki i finansów:
-podwyższenie wszystkich podatków,
-wprowadzenie podatków od kopalin i katastralnego,
-wzrost cen paliw o 50%,
-podpisanie z rosją umowy na najdroższy gaz na świecie na 30 lat,
-gigantyczna inflacja,
-3-krotne zwiększenie deficytu budżetowego,
-z uwagi na nasz dobrobyt i bycie zieloną wyspą umorzenie gazpromowi 1mld 200mln złotych długów,
-budowanie znikomej ilości autostrad po najwyższych kosztach za km w europie,
-oddanie lotosu, jednej z największych spółek paliwowych w kraju w obce ręce,
-zdławienie przyrostu naturalnego i podwyższenie wieku emerytalnego,
-najwyższe bezrobocie od 2004 roku
-niezależne media, które nie pozwalają ludziom wpaść w szok na wieść o wyżej wymienionych poczynaniach i sukcesach rządu płemieła donalda



Ale dlaczego to wszystko się stało? O tym przecież mówię. Coraz większe odsetki i tzw. "kryzys" (czyli największy scam naszego wieku).

tofur

2012-04-15, 00:01
@GustaV

Nie rozumiem... Wstawiasz cytat z tekstu Króla, a sam kopiesz się z koniem... Po co? Przecież ci, którzy przynajmniej w podstawowym stopniu potrafią zrozumieć zasady makro, mikroekonomii, geopolityki itd i którzy sięgają w to co się dzieje trochę głębiej, niż serwowana medialna papka, wiedzą o co chodzi i tak. A ty dyskutujesz z ludźmi (najczęściej dziećmi), dla których własne zdanie, wyrobione na wątpliwej merytorycznie propagandzie, jest niezaprzeczalnym faktem... Daj sobie siana, chłopie;)

szponiasty

2012-04-15, 00:04
tofur napisał/a:

@GustaV

Nie rozumiem... Wstawiasz cytat z tekstu Króla, a sam kopiesz się z koniem... Po co? Przecież ci, którzy przynajmniej w podstawowym stopniu potrafią zrozumieć zasady makro, mikroekonomii, geopolityki itd i którzy sięgają w to co się dzieje trochę głębiej, niż serwowana medialna papka, wiedzą o co chodzi i tak. A ty dyskutujesz z ludźmi (najczęściej dziećmi), dla których własne zdanie, wyrobione na wątpliwej merytorycznie propagandzie, jest niezaprzeczalnym faktem... Daj sobie siana, chłopie;)



Może jakieś argumenty poza prywatnymi wycieczkami?

http://wyborcza.biz/Gieldy/1,122116,11494493,Bankier_JP_Morgan_moze_zatrzasc_rynkiem_wartym_10.html

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,11517570,Polacy_coraz_bardziej_zadluzeni__Zalegle_platnosci.html

"JP Morgan Chase podał wyniki. W pierwszym kwartale 2012 roku zysk netto amerykańskiego banku wyniósł 5,4 miliarda dolarów. Przychody wzrosły zaś o 24 proc. " (czyli ci co wywołali, mimo postępującego kryzysu, zarabiają coraz więcej!)


http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114509,11528441,Inwestorzy_beda_dalej_kupowac_akcje_.html

"W nocy pojawił się odczyt o wysokości PKB w Chinach. W pierwszym kwartale tamtejsza gospodarka urosła o 8,1 proc. w stosunku do ubiegłego roku. To najgorszy wynik od 3 lat. "

Linki akurat do gazety.pl ale macie google, znajdziecie nawet na portalach korporacyjnych podobne info. A to jest ładnie ubrane w słowa to co dzieje się rzeczywiście.

Extraordinary_Gentleman

2012-04-15, 00:29
Cytat:


Nie rozumiem... Wstawiasz cytat z tekstu Króla, a sam kopiesz się z koniem... Po co? Przecież ci, którzy przynajmniej w podstawowym stopniu potrafią zrozumieć zasady makro, mikroekonomii, geopolityki itd i którzy sięgają w to co się dzieje trochę głębiej, niż serwowana medialna papka, wiedzą o co chodzi i tak. A ty dyskutujesz z ludźmi (najczęściej dziećmi), dla których własne zdanie, wyrobione na wątpliwej merytorycznie propagandzie, jest niezaprzeczalnym faktem... Daj sobie siana, chłopie;)



Wk***ia mnie głupota ludzka i brak obiektywizmu. A przy okazji kopiowanie schematów zamiast samodzielne myślenie. A gdzieś w głębi duszy wierze że może 1/1000 osób spojrzy na to i zacznie samodzielnie myśleć.


Cytat:

Może jakieś argumenty poza prywatnymi wywodami?



Cytat:


-wprowadzenie podatków od kopalin i katastralnego,
-wzrost cen paliw o 50%,



W Polsce nie obowiązuje podatek kastralny.

Wzrost cen paliw o 50% nie jest podyktowany ekipą rządzącą.
Cytat:

Masz poczytaj sobie http://www.nawalony.com/?p=blog&entry=79 dokształć się.

Ktokolwiek obiecuje obniżenie ceny czegoś na co cena ta jest regulowana popytem i podażą na rynku światowym jest totalnym młotkiem ekonomicznym.



Na resztę nawet nie chce mi się odpisywać.

Jak żądasz argumentów to sam podawaj fakty zamiast wypisywać w rządku pierdoły bez żadnego pokrycia. A nie rzucaj swoją teorią spiskową dając linki do wyników firm notowanych na giełdzie. Apple też zarobił 24% w ostatnim roku i? Też jest manipulatorem i zapalnikiem kryzysu? Czy może Twoja teoria przewiduje że wszyscy mają być tak samo biedni jak Ty? Bo jak zarabiają to złe kołchozy?

szponiasty

2012-04-15, 00:33
GustaV napisał/a:



Wk***ia mnie głupota ludzka i brak obiektywizmu. A przy okazji kopiowanie schematów zamiast samodzielne myślenie. A gdzieś w głębi duszy wierze że może 1/1000 osób spojrzy na to i zacznie samodzielnie myśleć.






W Polsce nie obowiązuje podatek kastralny.

Wzrost cen paliw o 50% nie jest podyktowany ekipą rządzącą.


Na resztę nawet nie chce mi się odpisywać.

Jak żądasz argumentów to sam podawaj fakty zamiast wypisywać w rządku pierdoły bez żadnego pokrycia. A nie rzucaj swoją teorią spiskową dając linki do wyników firm notowanych na giełdzie. Apple też zarobił 24% w ostatnim roku i? Też jest manipulatorem i zapalnikiem kryzysu? Czy może Twoja teoria przewiduje że wszyscy mają być tak samo biedni jak Ty? Bo jak zarabiają to złe kołchozy?



Ok. Mi to i tak rybka, bo nie zatrzymasz tego. Ale za kilka miesięcy max jak i Ciebie kopnie po dupie - pamiętaj. I to nie będzie wina tuska, ani kaczynskiego. To są tylko marionetki w spektaklu (wspomniany apple ma większy przychód niż PKB polski. pomyśl jakie pieniądze wchodzą w grę przy instytucji finansowej sponsorującej np. inwazję na irak. sorry źle mówię: POŻYCZKI na inwazję na Irak, Libię itd.). Bo zamówienia np na nową broń skąd się biorą? Z pożyczek na inwestycje.