18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

poślizgi skandynawskie

DoubleBorger • 2021-01-21, 21:45
13.01.2021 wpdanęło mi do rowu, 50/60kmh, wystarczy za mocno hamulec depnąć i nieszczęście gotowe, chyba żyję










RadosnyRabarbar

2021-01-22, 09:10
DoubleBorger napisał/a:

W skandynawii mandaciki są takie, że nie warto zapie**alać. w zimę można jechać 50 i 60 i nikt nie trąbi, bo ludzie są bardziej świadomi warunków. Auto ważyło 47-48 ton, świeżyśnieg i wystarczy hamulec wcisnąć za mocno i naczepa wypchnie na wprost. Zdradziecki zakręt,za wzniesieniem opadający w lewo. Oczywiście mój błąd, nie będę się usprawiedliwiał, może nawet wystarczyło nie hamować a tylko skręcić koła w Szwecji i Norwegii drogi wyglądają całkiem inaczej, sznury ciężarówek to tylko jak troga zablokowana, nie to co w europie, że na zderzaku jeżdżą cały dzień. Polecam sprawdzić kiedyś



Polecam sprawdzić ile moze ważyć taki zestaw bo jebnąłeś się o jakies 20 ton ekspercie .

Ci...........la

2021-01-22, 09:32
Mam nadzieje ze zapłacisz z własnej kasy za uszkodzenia !!!

Zembowy Wruzek

2021-01-22, 09:40
RadosnyRabarbar napisał/a:

Polecam sprawdzić ile moze ważyć taki zestaw bo jebnąłeś się o jakies 20 ton ekspercie .



Panie ekspert, raz że 40 ton, a dwa to może mieć więcej bo ma jedną os więcej na ciagniku, o ile prawo w Skandynawii na to zezwala.

jeremi325i

2021-01-22, 16:35
Pozdrowienia z poludniowego wybrzeza Norwegii, 2 dni temu tak wygladaly drogi




Ziomee22

2021-01-22, 18:05
Gdzie łańcuchy do h*ja Pana so ?

biedron1

2021-01-23, 09:59
Ziomee22 napisał/a:

Gdzie łańcuchy do h*ja Pana so ?



Rozj***ne po 1km na drodze zostały.

PeteN88

2021-01-23, 21:43
Oooo następna ciężarówkop*zdeczka ;-) spieszył się do sklepu spożywczego bo usłyszał z 287km że pani narzeka że wędliny zabrakło

RadosnyRabarbar

2021-01-23, 22:18
Zembowy Wruzek napisał/a:

Panie ekspert, raz że 40 ton, a dwa to może mieć więcej bo ma jedną os więcej na ciagniku, o ile prawo w Skandynawii na to zezwala.



Możesz mieć nawet 50 osi, ale jak nie jest to ponadnormatywny to i tak tych magicznych 40t nie może przekroczyć ekspercie.

PryszczatyJeż

2021-01-24, 15:03
PeteN88 napisał/a:

Oooo następna ciężarówkop*zdeczka spieszył się do sklepu spożywczego bo usłyszał z 287km że pani narzeka że wędliny zabrakło



p*zdeczką to z pewnością ty jesteś ;)

pirek

2021-01-24, 19:49


Pozdro ;-)

Seiferr

2021-01-25, 08:44
A jak Norgi jechały? Jak zakładali łańcuchy to się zakłada łańcuchy a nie zapier... na europejskiej gumie. Każdy wie ze na Skandynawię zakłada się inne opony.

pirek

2021-01-25, 08:47


Pozdro ;-)

DoubleBorger

2021-01-25, 22:45
Mariusz napisał/a:

Przy sprawnym układzie hamulcowym naczepa nie "wypchnie" ciągnika ponieważ hamulce naczepy powinny reagować z minimalnym wyprzedzeniem. Podejrzewam że po prostu droga była oblodzona i trochę za szybko. Ale to już wiesz tylko Ty. Komu się nie zdarzyło wpaść za szybko w jakieś h*jowe oblodzone miejsce niech pierwszy rzuci kamieniem. Szerokiej drogi wszystkim z dużych i z małych.





właśnie przy tej masie wystarczy, że odrobinę przegniesz z siłą hamowania, a jak widać na pierwszych zdjęciach świeży śnieg, spokojnie kilka cm było, opony nówki jak do offroadu, naprawdę grube mięcho, finalnie było za szybko, ale jak już poczułem, że było za szybko to już leciałem na wprost, koła nie skręcały. Największego farta miałem wpadając w błotniste bagienko a nie na drzewa/skały

RadosnyRabarbar napisał/a:

Polecam sprawdzić ile moze ważyć taki zestaw bo jebnąłeś się o jakies 20 ton ekspercie .



podobno w norwegii nawet 50, ale to szef mówi

:roll:

11.5t na napędowej 6.5 na podwieszonej i 24 na 3 osiach naczepy razem. w Polsce obowiązuje 40

Ciula napisał/a:

Mam nadzieje ze zapłacisz z własnej kasy za uszkodzenia !!!



a ty wredny ch*jkuuuu, słyszał kiedyś o ubezpieczeniach?

RadosnyRabarbar napisał/a:

Możesz mieć nawet 50 osi, ale jak nie jest to ponadnormatywny to i tak tych magicznych 40t nie może przekroczyć ekspercie.



w Polsce jak najbardziej, w Szwecji niekoniecznie





Seiferr napisał/a:

A jak Norgi jechały? Jak zakładali łańcuchy to się zakłada łańcuchy a nie zapier... na europejskiej gumie. Każdy wie ze na Skandynawię zakłada się inne opony.







wiem, że to zdjęcie nie pokazuje ile bieżnika jest, ale naprawdę nowa opona nie pomogła abieżnik nie najgorszy. na podjazdach często wystarczy ośkę podnieść podwieszaną i leci jak przecinak, oczywiście volvo bo mercedes to ekhm ekhm, chyba że sterownik skrzyni w nowszych już naprawili, to nie wiem. Na innych autach nie mam doświadczenia.