18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W Londynie spłonął meczet, podejrzewa się podpalenie

lp_qwerty • 2013-06-05, 18:59
Przyczyna pożaru, który zniszczył meczet w północnej części Londynu, nie jest na razie znana, ale śledztwo toczy się wokół podejrzenia, że było to podpalenie - poinformowała brytyjska policja

W dochodzeniu uczestniczą też specjaliści od zwalczania terroryzmu.

Pożar wybuchł w meczecie stanowiącym część ośrodka Somalijskiego Barawańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Przybyła wraz ze strażakami policja znalazła na budynku ośrodka napisy "EDL" - co jest skrótem nazwy antyimigranckiej Angielskiej Ligi Obrony. Obecnie bada się, czy napisy te mają związek z pożarem.

Nikt nie doznał obrażeń od ognia, ale dach piętrowego budynku częściowo się zawalił. Jak wskazuje policja, od czasu dokonanego trzy tygodnie temu w Londynie brutalnego zabójstwa żołnierza, za czym mogły stać motywy islamistyczne, zwiększyła się liczba pogróżek pod adresem muzułmańskich instytucji w Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy oburzeni i głęboko zasmuceni tym atakiem na spokojna społeczność - komentował wydarzenie rzecznik ośrodka, Abubakar Ali. - Londyńczycy odbiorą ten atak tak jak na to zasługuje, jako tchórzliwy, żałosny i całkowicie pozbawiony sensu - powiedział burmistrz Londynu, Boris Johnson. Jak podkreślił Johnson, w tak otwartym i tolerancyjnym mieście nie ma miejsca na nienawiść, przemoc i uprzedzenia.



Źródło:http://www.rp.pl/artykul/30,1016672-W-Londynie-splonal-meczet--podejrzewa-sie-podpalenie.html

PawełGM

2013-06-05, 20:53
isitsaturday napisał/a:

Pierwszy w historii zamach samobójczy dokonany przez budynek.


...okazał się niewypałem :amused:

Kris83

2013-06-05, 21:03
a po co tyle zachodu?
wystarczy tylko wrzucić przez okno świński łeb

Sauer

2013-06-05, 21:08
Imperium...kontratakuje... <3 <3 <3 zaczyna sie robic coraz ciekawiej :3

HitlerIsProudOfMe

2013-06-05, 21:10
Szkoda, że nie spłonęło kilka popie**olonych ciapatych debili.
Oby tak dalej Brytyjczycy, oby tak dalej.

Stoho

2013-06-05, 21:29
Uwielbiam tego typu materiały ech.... brawo angole!!

Matikens

2013-06-05, 21:30
Boję się tylko tego ze meczet podpaliły ciapuchy wrabiając EDL i teraz będą żądać jakiś reform albo ki ch*j :/

Refirrus

2013-06-05, 21:35
Mój wieczór stał się właśnie szczęśliwszy, czekamy na nowe wieści od Królowej.

hitman82

2013-06-05, 21:43
zamiast spalic,powinni poupychac bekonem. inczej w miejsce spalonego powstanie nowy ,dwa razy wiekszy... :/

grunge

2013-06-05, 21:44
ja rozumiem, że Angole sie wk***ili na muslimów, ale niestety nie wiem czy zauważyliście - właśnie dają im pretekst do dżihadu..

Domine_Mortis

2013-06-05, 22:16
@UP no to niech dają, niech muslimy zaczną nak***iać u nas jak u siebie, wtedy cywilizacja ich zgniecie na swoim własnym podwórku.

Srasłkasz

2013-06-05, 22:56
W końcu coś się dzieje.

dawid9400

2013-06-05, 22:56
Brawa dla Anglików, niech im dadzą do zrozumienia, że nikt ich tam nie chce i niech wypie**alają. Nie wyobrażam sobie nie dać piwka za ten materiał.

donRafael

2013-06-05, 23:10
to óczuczie, gdy Twój postawiony browarek ma nr 666! Na pal tych sk***ysyńskich kozojebców