18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Porozumienie ws. wymiany danych pasażerów linii lotniczych

dymion • 2015-12-04, 22:33
Wklejam co ciekawe, całość macie tu.

Cytat:

Dane, które udostępniamy kupując bilet na samolot, będą gromadzone i w razie potrzeby przekazywane organom bezpieczeństwa. Będą one przechowywane przez 5 lat. Wymiana takich informacji pomiędzy krajami Unii ma umożliwić wyłapywanie potencjalnych terrorystów. Zawarte właśnie porozumienie dotyczy wszystkich lotów poza granice UE, lotów wewnętrznych i czarterów. Negocjacje w tej sprawie trwały 5 lat i dopiero zamachy w Paryżu wymusiły zgodę w UE.
(...)
Po politycznym porozumieniu zatwierdzić je musi jeszcze cały Parlament Europejski. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że ma to zrobić na początku przyszłego roku. Później państwa unijne będą miały maksymalnie dwa lata na implementację tych regulacji do prawa krajowego.



Wnioski wyciągnijcie sami :roll:

mydlo_sceptyk

2015-12-06, 15:42
stacu5 napisał/a:

"Wymiana takich informacji pomiędzy krajami Unii ma umożliwić wyłapywanie potencjalnych terrorystów."
No i po co jak terrorysta wchodzi do samolotu a potem albo nogami do przodu albo zbierają jego szczątki?



Okazuje się że duzo przyszłych terrorystów zamieszkałych w UE jest urabiana przez internet. Jadą się szkolić i wracaja dokonywac zamachów, wspierać jihad czy inne gówno włącznie z prostytucją.

Jeden ciapak sie wysadzi, a obwinią o to wszystkich. Potem takim pokrzywdzonym przez los latwiej wyprać mózgi i nastawić przeciwko reszcie swiata.

Insaner

2015-12-06, 15:57
jerry280 napisał/a:

Up Glupi jestes czy tylko udajesz. Zyj sobie w takim przeswiadczeniu ale pozwol innym na prawo do decydowania o swoim zyciu. Jak chcesz byc niewolnikiem i nie masz nic do ukrycia od razu zglos sie na ochotnika do dobrowolnego oczipowania i monitorowania Twojej nedznej egzystencji. A potem bedzie placz i bol dupy ze Ci kare nalozyli za zrobienie kupy niezgodnej z wytycznymi unii europejskiej.



I co zabiorą - moje imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i trasę podróży? Kogo to obchodzi? Ja mogę sam w internecie napisać dokąd i skąd lecę.

Myślisz, że i tak wszystkiego o Tobie nie wiadomo? Używasz komputera? Internetu? Na kogoś jest podpisana umowa. Operator wie na jakie strony wchodzisz, o której godzinie i co ściągasz. Policja może takie informacje uzyskać w każdej chwili. Używasz chrome'a? Google również przechowuje informacje o Tobie jako o użytkowniku nr 930390109, "dzięki" temu potem masz na facebooku reklamy firm, których adresów kiedyś szukałeś.. oraz reklamy ich produktów. Gdy rozmawiasz przez telefon to zostawiasz ślad po swoim połączeniu. Można wytropić też Twoje logowania do sieci komórkowej - czyli krótko mówiąc namierzać Cię non stop, a komórki na pewno używasz ;) Płacisz za zakupy kartą? Przechodzisz obok kamer przemysłowych? Zabezpieczałeś kiedyś coś w telefonie, albo na innym urządzeniu odciskiem palca? Wychodziłeś na dwór? Być może masz zdjęcie na street view.

Musiałbyś upozorować samobójstwo i ukryć się 2 kilometry pod ziemią w jakiejś dżungli, aby nie dało się Ciebie znaleźć i pobrać dowolnych danych (które nieświadomie podajesz każdego dnia dziesiątkom instytucji).

Akurat ta "zmiana" gówno daje. Jedyne co mnie zdziwiło to to, że niby tego nie robią (chociaż kto wie, może po prostu teraz oficjalnie podają do wiadomości, że dane podróżnych są zapisywane). Przy okazji - nawet jeśli nie były, to zrobiła to Twoja przeglądarka internetowa i bank w momencie, gdy dokonywałeś zakupu biletu lotniczego ;)

marcin1414

2015-12-06, 16:22
WujekMajkel napisał/a:

@up Ty chory pojebie, za dużo Zeitgeistów się naoglądałeś. Myślisz, że kogokolwiek obchodzi Twoja nędzna i nic nie reprezentująca dupa ? Jeśli nie masz nic wspólnego ze sk***iałymi bojownikami ISIS to tylko przepłyniesz przez filtr. A każdy z nas już przez taki przepłynął. Obudź się baranie. Na dzikim zachodzie bydło miało swoich Cowboy'ów, te 7 miliardów bydła też potrzebuje kontroli.


Odszczekasz to jeszcze, jak już zabiorą nam wszystkie prawa i będziesz inwigilowany nawet w kiblu, czy przypadkiem za dużego klocka nie stawiasz. Więc skończ pie**olić, bo na bojowników isis jest jeden k***a uniwersalny sposób: nie wpuszczać ścierwa do kraju i po problemie! A wolność jak już zabiorą to nie odzyskasz, a muslimy to tylko pretekst do zniewolenia totalnego, moim skromnym zdaniem to wszystko oczywiście.

p0lybius

2015-12-06, 17:45
Tak samo przepychali w USA prawo do kontrolowania obywateli. Wystarczył taki 9/11 i każdy się zgodził na kontrolę przez rząd.

Ciekawe, że dokładnie z tego samego powodu chcieli wprowadzić ACTA, wtedy każdy się pluł jak poj***ny. Dzisiaj te same osoby rzucają tekstami "ja się zgadzam jeżeli ma być dzięki temu bezpiecznie". Problem w tym, że wchodzą nam w prywatność coraz bardziej, to jest tylko kolejny etap. Tak będziecie się zgadzać a potem będziecie pod pełną kontrolą, jak w big brotherze albo jak w więzieniu, a żadnej poprawy bezpieczeństwa z tego nie będzie.

Jak to powiedział Benjamin Franklin "Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność."

To nie jest dbanie o bezpieczeństwo, to jest inwigilacja która nie przyniesie poprawy bezpieczeństwa. Zawsze w ten sam sposób to działa, chcą wprowadzić większą kontrolę ale ludzie się nie zgadzają. Potem dochodzi do tragedii i ludzie sami przychodzą do rządów z tekstami "ja się poświęcę w imię bezpieczeństwa, zgadzam się na większą kontrolę!", podobnie jak użytkownicy powyżej.

Poj***ni ludzie.

Serio wierzycie w koniec zamachów? Otóż Unia jedyne co potrafi, to ograniczenie wolności a zamachy jak były tak są. Podobnie jak po zamachach wpadli na to, żeby jeszcze bardziej ograniczyć prawo do broni. Tak jakby taki Abdullah z ISIS chodził na policję po pozwolenia na broń, rejestrował się, podawał dane i kupował kałasznikowy w sklepie za rogiem.

thoruus

2015-12-06, 18:31
Szanowni Sadole. Taka zmiana jest nam zupełnie obojętna, ponieważ żyjemy jako beznadziejnie szara masa społeczna. Dla nas jest już za późno i żadne dyskusje o wolności, kagańcach - niczego nie zmienią.

Celem takich zapisów jest wyszukanie potencjalnego zagrożenia dla interesów ustalających - bo kiedyś urodzi się człowiek, który powie "dość". I wszystko zmieni. Taki John Connor. A takich ludzi boi się każda organizacja.

Niestety, nie boją się nas.

vil

2015-12-06, 19:33
Specom od "mentalności niewolników" - na rozluźnienie - murzyński ku*as w dupę za każdym razem, gdy posłusznie: zakreślają "wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych...", korzystają z cyfrowych mediów, transakcji bezgotówkowych, załatwiają sprawy w urzędach... :D

Nie widzę różnicy. Latasz samolotem, więc musisz zostawić p*zdylion swoich danych osobowych, finansowych i jeszcze parę tak z dupy. Służby, gdy miały taka potrzebę, i tak mogły w tym grzebać ile dusza zapragnie.
Teraz się tylko pochwalili, i tyle.

jerry280

2015-12-06, 20:47
Do wszystkich trzepiacych ku*asami nad moim postem. W gownie zyjecie ze takie bzdury piszecie. Szkoda zuzywac klawiatury ale obudzicie sie za pare lat w zaplanowanym i poukladanym dla niewolnikow swiecie i bedziecie wstawac, zrec i srac na komende kontrolowani przez 1000 czujnikow i kamer. Wystarczy przesledzic rozwoj pc - jeszcze 10 lat temu bez specjalnych zdolnosci miales debilu jeden z drugim mozliwosc prawie autonomicznego system i dowolnosc dzialania. Dzisiaj wszedzie logowanie, aktualizacja, koniecznosc polaczenia - trzeba sporo sie nameczyc zeby ominac cale to gowno, a i tak to niewiele daje bo jak chca to i tak namierza. Kolega wyzej od Johna Connora swietny post ale nawet gdyby sie pojawil to to bydlo i tak by sie nie zainteresowalo bo szlo by na rzez wrzucajac na fejsa zdjecia z tego marszu.

BrunerOvned

2015-12-08, 01:46
jerry280 napisał/a:

Do wszystkich trzepiacych ku*asami nad moim postem. W gownie zyjecie ze takie bzdury piszecie. Szkoda zuzywac klawiatury ale obudzicie sie za pare lat w zaplanowanym i poukladanym dla niewolnikow swiecie i bedziecie wstawac, zrec i srac na komende kontrolowani przez 1000 czujnikow i kamer. Wystarczy przesledzic rozwoj pc - jeszcze 10 lat temu bez specjalnych zdolnosci miales debilu jeden z drugim mozliwosc prawie autonomicznego system i dowolnosc dzialania. Dzisiaj wszedzie logowanie, aktualizacja, koniecznosc polaczenia - trzeba sporo sie nameczyc zeby ominac cale to gowno, a i tak to niewiele daje bo jak chca to i tak namierza. Kolega wyzej od Johna Connora swietny post ale nawet gdyby sie pojawil to to bydlo i tak by sie nie zainteresowalo bo szlo by na rzez wrzucajac na fejsa zdjecia z tego marszu.


Pomijając fakt, że nie używasz polskich liter i przecinków, muszę zapytać Ciebie: jesteś ponad tym, czy tkwisz w tym tak samo, jak każdy z nas? Obudź się, idealisto! :) Twoje IP, dane z przeglądarki w sieci, maile, komórka i twarz są ciągle obserwowane - chyba, że mieszkasz w popegeerowskiej wsi, w której o internecie wiedzą tyle, co z reklamy o funduszach unijnych... Jeśli jest nas - uczciwych ludzi - miliard, a między nami znajdzie się jeden poj***ny szmaciarz z pasem szahida, to jestem za monitorowaniem. Mnie jebie temat globalny. Robię swoje, mam swoją działalność, płacę ZUS-y i inne gówna, nie jestem ortodoksem i jestem uczciwym człowiekiem, szanującym swoją rodzinę i porządnych ludzi. Za swoje podatki mam prawo oczekiwać, że ktoś czuwa nade mną i nad moją rodziną. Nie chciałbym, żeby jakiś szmatogłowy pojeb rozwalił samolot, którym polecę z żoną i moimi dzieciakami do ciepłych krajów na wakacje czy ferie zimowe. Wolisz korzystać z tego, co Ty nazywasz wolnością, czy lepiej Ci będzie ze świadomością, że ktoś pilnuje bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich?

jerry280

2015-12-08, 05:34
Skoro jestes taki z miasta i "internetowy" to powinienes byc przyzwyczajony do tego, ze wielu ludzi pisze bez polskich znakow - uzywajac telefonu jest po prostu wygodnie, co do braku przecinkow to juz lenistwo. Oczywistym jest, ze naleze do systemu czemu nie zaprzeczalem przeciez wiec nie wiem o co zarzut. Rzecz rozbija sie o zupelnie cos innego. Jezeli obawiamy sie wybuchowych poj***ncow to dlaczego wladza i sluzby nie zajma sue wlasnie nimi tylko nakladaja kaganiec calemu spoleczenstwu? Prowadzisz wlasna firme - albo bzdury piszesz albo to firma Zdzisio klepie sobie uslugi jednoosobowe i jakos leci. Nie miales chyba jeszcze nigdy powazniejszej kontroli bo wiedzial bys wtedy, ze ilosc przepisow i paragrafow ktorym podlegasz jest porazajaca juz teraz. Ale ezadzacym i urzedasom ciagle jest malo, a system dazy do kontroli kazdegi aspektu zycia w najmniejszych szczegolach. Tu nie chodzi o bycie uczciwym, ale o to, ze albo bedziesz zyl tak jak Ci kaza, albo poniesiesz konsekwencje. Tak wiec jezdzij sobie na te egzotycznec wakacje i zyj w przeswiadczeniu, ze uczciwa praca zarobiles na komfort jakiegos muslimskiego all inclusiv raz do roku. Ja od kilku lat wole spedzac wakacje w naszym pieknym kraju i ani ja nie chce jezdzic do tego poludniowego brudu, jak i nie chce tego brudu u nas. I nie chce tez sluchac jak nakladaja mi kaganiec i kolczatke w imie poprawy mojego bezpieczenstwa.

Skoro jestes taki z miasta i "internetowy" to powinienes byc przyzwyczajony do tego, ze wielu ludzi pisze bez polskich znakow - uzywajac telefonu jest po prostu wygodnie, co do braku przecinkow to juz lenistwo. Oczywistym jest, ze naleze do systemu czemu nie zaprzeczalem przeciez wiec nie wiem o co zarzut. Rzecz rozbija sie o zupelnie cos innego. Jezeli obawiamy sie wybuchowych poj***ncow to dlaczego wladza i sluzby nie zajma sue wlasnie nimi tylko nakladaja kaganiec calemu spoleczenstwu? Prowadzisz wlasna firme - albo bzdury piszesz albo to firma Zdzisio klepie sobie uslugi jednoosobowe i jakos leci. Nie miales chyba jeszcze nigdy powazniejszej kontroli bo wiedzial bys wtedy, ze ilosc przepisow i paragrafow ktorym podlegasz jest porazajaca juz teraz. Ale ezadzacym i urzedasom ciagle jest malo, a system dazy do kontroli kazdegi aspektu zycia w najmniejszych szczegolach. Tu nie chodzi o bycie uczciwym, ale o to, ze albo bedziesz zyl tak jak Ci kaza, albo poniesiesz konsekwencje. Tak wiec jezdzij sobie na te egzotycznec wakacje i zyj w przeswiadczeniu, ze uczciwa praca zarobiles na komfort jakiegos muslimskiego all inclusiv raz do roku. Ja od kilku lat wole spedzac wakacje w naszym pieknym kraju i ani ja nie chce jezdzic do tego poludniowego brudu, jak i nie chce tego brudu u nas. I nie chce tez sluchac jak nakladaja mi kaganiec i kolczatke w imie poprawy mojego bezpieczenstwa.