18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Porozumienie ws. wymiany danych pasażerów linii lotniczych

dymion • 2015-12-04, 22:33
Wklejam co ciekawe, całość macie tu.

Cytat:

Dane, które udostępniamy kupując bilet na samolot, będą gromadzone i w razie potrzeby przekazywane organom bezpieczeństwa. Będą one przechowywane przez 5 lat. Wymiana takich informacji pomiędzy krajami Unii ma umożliwić wyłapywanie potencjalnych terrorystów. Zawarte właśnie porozumienie dotyczy wszystkich lotów poza granice UE, lotów wewnętrznych i czarterów. Negocjacje w tej sprawie trwały 5 lat i dopiero zamachy w Paryżu wymusiły zgodę w UE.
(...)
Po politycznym porozumieniu zatwierdzić je musi jeszcze cały Parlament Europejski. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że ma to zrobić na początku przyszłego roku. Później państwa unijne będą miały maksymalnie dwa lata na implementację tych regulacji do prawa krajowego.



Wnioski wyciągnijcie sami :roll:

TheByQ

2015-12-04, 22:42
Wow, będą używać mojego imienia i nazwiska, no i kilku danych z paszportu, które są tam w celu zidentyfikowania mnie, do identyfikacji mnie. ch*j mnie boli że przez 5 lat będą mogli sobie podziwiać fakt że kupiłem bilet na samolot.

stacu5

2015-12-04, 23:16
"Wymiana takich informacji pomiędzy krajami Unii ma umożliwić wyłapywanie potencjalnych terrorystów."
No i po co jak terrorysta wchodzi do samolotu a potem albo nogami do przodu albo zbierają jego szczątki?

PA...........SM

2015-12-04, 23:25
pie**olona j***na unia!!! Niedługo kagańce nam na mordę założą :(

trabus

2015-12-05, 00:03
@up Długo byłeś w śpiączce? Już to zrobili. Ale to za mało ;)

BrunerOvned

2015-12-05, 01:23
A mnie to jebie.
Jak złapią dzięki temu chociaż jednego pojebańca, to mi to nie przeszkadza. Jak dla mnie, mogą sobie odnotować, że raz/dwa razy w roku zapie**alam w cieplejsze okolice spędzić czas i odpocząć z rodziną. Nie mam niczego na sumieniu, tylko winny ogląda się za siebie.
Spinaczom dupy proponuję zakup golonki i nadzianie jej na klamkę swoich drzwi w domu/mieszkaniu :)

jerry280

2015-12-05, 06:02
Up Glupi jestes czy tylko udajesz. Zyj sobie w takim przeswiadczeniu ale pozwol innym na prawo do decydowania o swoim zyciu. Jak chcesz byc niewolnikiem i nie masz nic do ukrycia od razu zglos sie na ochotnika do dobrowolnego oczipowania i monitorowania Twojej nedznej egzystencji. A potem bedzie placz i bol dupy ze Ci kare nalozyli za zrobienie kupy niezgodnej z wytycznymi unii europejskiej.

WujekMajkel

2015-12-05, 07:37
@up Ty chory pojebie, za dużo Zeitgeistów się naoglądałeś. Myślisz, że kogokolwiek obchodzi Twoja nędzna i nic nie reprezentująca dupa ? Jeśli nie masz nic wspólnego ze sk***iałymi bojownikami ISIS to tylko przepłyniesz przez filtr. A każdy z nas już przez taki przepłynął. Obudź się baranie. Na dzikim zachodzie bydło miało swoich Cowboy'ów, te 7 miliardów bydła też potrzebuje kontroli.

Lololoney

2015-12-05, 11:58
jerry280 napisał/a:

prawo do decydowania o swoim zyciu


A powiedz mi, czy kiedykolwiek od momentu zejścia z drzewa, człowiek mógł całkowicie decydować o własnym życiu? Czy człowiek jest jednostką w pełni autonomiczną i samowystarczalną? Nie k***a, człowiek to zwierze stadne i to stado w dużej mierze kształtuje człowieka. Niewolnika? Ty już jesteś niewolnikiem od momentu urodzenia, bo to najpierw rodzice o tobie decydują, potem niby jesteś samodzielny w wieku 18 lat, ale to świat będzie decydował kim będziesz, w zależności jakie cechy charakteru posiadasz i inteligencję.

eunstachy

2015-12-05, 20:29
To jest ch*j. Poczytajcie sobie o retencji danych telekomunikacyjnych. Dzięki UE twój tel co 6 min wysyła do operatora informacje, gdzie jesteś do kogo dzwoniłeś itp. Operator ma obowiązek trzymać te dane przez kilka mieś i udostępniać je na życzenie organów ścigania.

szogunek

2015-12-05, 20:32
@up dokladnie to 12 miesiecy, ciesz sie bo wczesniej bylo 24 miesiace ;-) , to samo prawo nakazuje operatorom telekomunikacyjnym logowanie kazdego pakietu z informacja "kto,do kogo,kiedy, na jakim porcie", dodatkowo pis chce zmienic przepisy, odnosnie tego 500zl, ze dane beda przetwarzane jeszcze przez 10 lat po zaprzestaniu swiadczenia

szym44

2015-12-06, 15:06
tak samo jak viatole, karty kredytowe, karty miejskie, serwisy społecznościowe, kamery są już dla wszystkich chyba oczywiste, ale np. o czytnikach linii papilarnych w komputerach przenośnych zapominamy, a to taki postęp w inwigilacji, nie trzeba nikogo ciągać po komisariatach czy sądach, niektórzy sami udostępniają swoje linie papilarne, a w dodatku są zadowoleni. Wnioski wyciągnijcie sami :shock:

maksym_gorki

2015-12-06, 15:24
Kolejny "zamach" i kolejne ograniczenia wolności. Po 9/11 było to samo (Patriot Act, rygorystyczne kontrole na lotniskach). W chorej cywilizacji wolność i bezpieczeństwo nigdy nie mogą istnieć jednocześnie.

Gegi

2015-12-06, 15:36
jerry280 napisał/a:

Up Glupi jestes czy tylko udajesz. Zyj sobie w takim przeswiadczeniu ale pozwol innym na prawo do decydowania o swoim zyciu. Jak chcesz byc niewolnikiem i nie masz nic do ukrycia od razu zglos sie na ochotnika do dobrowolnego oczipowania i monitorowania Twojej nedznej egzystencji. A potem bedzie placz i bol dupy ze Ci kare nalozyli za zrobienie kupy niezgodnej z wytycznymi unii europejskiej.


gowno burza w komentarzach. wszyscy uzywacie google i facebooka nie myslac jak wiele prywatnych danych o was wyplywa. to co jest przedstawione tutaj nawet sie do tego nie rowna.

jackalski

2015-12-06, 15:39

- Cóż, zamachowcy przjechali samochodami, więc jasne, że zbierają dane o połączeniach lotniczych.
- Tak samo jak to, że walczą z szyfrowaniem danych, pomimo, że zamachowcy porozumiewali się niezaszyfrowanymi SMSami.
- No i nie zapominajmy o sieciach społecznościowych. Przecież z danych agencji antyterrorystycznych wiadomo, że grupy terrorystyczne składają się w 95% z rodziny i przyjaciół...

Cytat:

Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich.

- Benjamin Franklin