18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poranek codzienny w rosji...

Halman • 2021-02-09, 08:11

typ czymś oszołomiony :-D

mencjusz_

2021-02-09, 16:23
Justynka99 napisał/a:

No właśnie nie. To jest wtargnięcie. W momencie, gdy pieszy wchodzi na jezdnię samochód jest w zbyt małej odległości od przejścia, żeby zdążyć się zatrzymać. Wina kierowcy w tym przypadku byłaby tylko wtedy, gdy miał przekroczoną prędkość. Ciężko to ocenić na filmiku, ale wątpię w to przekroczenie.



Widzę, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w 99% takich przypadków wina i finalnie leży po stronie kierowcy. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby pieszy został ukarany za te mityczne wtargnięcie jeśli zdarzenie miało miejsce na pasach.
Pomijam już fakt, że tutaj kierowca mógł bardzo łatwo ocenić sytuację i odpowiednio wcześnie dostosować prędkość widząc oznakowanie przejścia dla pieszych jak i samych pieszych zbliżających się doń a na nagraniu widać ewidentnie, że zaregował dopiero w momencie potrącenia.
Czy to się komuś podoba czy też nie, pieszy ma na pasach pierwszeństwo i należy o tym pamiętać. Sądy w takich sytuacjach bardzo rzadko orzekają winę po stronie pieszego.

Justynka99

2021-02-09, 16:43
mencjusz_ napisał/a:

Widzę, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w 99% takich przypadków wina i finalnie leży po stronie kierowcy. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby pieszy został ukarany za te mityczne wtargnięcie jeśli zdarzenie miało miejsce na pasach.
Pomijam już fakt, że tutaj kierowca mógł bardzo łatwo ocenić sytuację i odpowiednio wcześnie dostosować prędkość widząc oznakowanie przejścia dla pieszych jak i samych pieszych zbliżających się doń a na nagraniu widać ewidentnie, że zaregował dopiero w momencie potrącenia.
Czy to się komuś podoba czy też nie, pieszy ma na pasach pierwszeństwo i należy o tym pamiętać. Sądy w takich sytuacjach bardzo rzadko orzekają winę po stronie pieszego.



Twój instytut danych z dupy zawodzi, bo jest zupełnie odwrotnie (aczkolwiek częściowo wynika to z tego, że wielu kierowców słucha takich pierdół jak Twoje i boi się walczyć w sądzie). Pracowałam przy kilku takich sprawach i wszystkie skończyły się obarczeniem winą, lub współwiną pieszego. Jeżeli pieszy nie zachował ostrożności przy wchodzeniu na pasy, a kierowca jechał prawidłowo, to szansa na wygraną w sądzie jest bardzo wysoka. Do czerwca 2021 pieszy ma pierwszeństwo dopiero w momencie wejścia na pasy. W momencie, jak wchodzi na te pasy w odległości od samochodu, która uniemożliwia zatrzymanie pojazdu, to jest winny.

Po 1 czerwca pieszy nabędzie pierwszeństwo już podczas oczekiwania na przejście, ale również dopiero wtedy, jak zatrzyma się przy krawędzi jezdni i upewni, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa.

ellsworth

2021-02-09, 18:03
tycho napisał/a:

Szkoda, że ich nie pozabijał, bo jak ktoś nie potrafi przejść bezpiecznie przez ulicę to jest zwykłym debilem i tylko zużywa powietrze. Dla stulejaży, którzy zaraz wyskoczą, że przecież tu jest przejście dla pieszych odpowiadam, że owszem glupie przepisy mówią, że pieszy ma pierwszeństwo, ale fizyka mówi, że to samochód ma większą masę i w tym starciu wygrywa. Normalni ludzie to rozumieją i kierują się fizyką, a nie durnymi przepisami.



Rozumiem, że sam samochodem osobowym zatrzymujesz się jadąc główną, bo przecież z podporządkowanej może wyjechać jakaś cieżarówka. Większa masa, fizyki nie oszukasz,i podobne pie**olenia...

aaaaaaaaaaaaaa

2021-02-09, 18:19
kolosasz napisał/a:

Klub "Wyborczej". Adam Michnik i Donald Tusk o Polsce, Europie i świecie:


Dla łaknących więcej Tuska (i Michnika) daję do relacji ze spotkania legendarnego redaktora naczelnego Gazety Wyborczej z premierem Donaldem Tuskiem



Skąd ty k***a idioto wywnioskowałeś Tuska i Michnika w moim komentarzu???
Wszystko we łbie gra??

Huherko

2021-02-09, 21:34
Fooli napisał/a:

Ej, jestem ciekawy. Kto w takim wypadku ponosi koszty stłuczki tych dwóch samochodów?



Motorzysta - bankowo

loskamilos

2021-02-10, 16:16
Justynka99 napisał/a:

Twój instytut danych z dupy zawodzi, bo jest zupełnie odwrotnie (aczkolwiek częściowo wynika to z tego, że wielu kierowców słucha takich pierdół jak Twoje i boi się walczyć w sądzie). Pracowałam przy kilku takich sprawach i wszystkie skończyły się obarczeniem winą, lub współwiną pieszego. Jeżeli pieszy nie zachował ostrożności przy wchodzeniu na pasy, a kierowca jechał prawidłowo, to szansa na wygraną w sądzie jest bardzo wysoka. Do czerwca 2021 pieszy ma pierwszeństwo dopiero w momencie wejścia na pasy. W momencie, jak wchodzi na te pasy w odległości od samochodu, która uniemożliwia zatrzymanie pojazdu, to jest winny.
Po 1 czerwca pieszy nabędzie pierwszeństwo już podczas oczekiwania na przejście, ale również dopiero wtedy, jak zatrzyma się przy krawędzi jezdni i upewni, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa.



Jestem w szoku, że jako kobieta tak dobrze znasz przepisy :D
Jednak jak widzisz wielu nie potrafi poprawnie interpretować zmian w ustawie, a co gorsze, zazwyczaj polegają wyłącznie na doniesieniach medialnych nawet do tej ustawy nie zaglądając.
A jak wyglądają informacje na ten temat w mediach to dobrze wiemy.
"Już od czerwca piesi uzyskają bezwzględne pierwszeństwo [...}" - taa, czekam na to. Tu. Na sadolu.

mosorekenha

2021-02-10, 17:06
nawet sie zmywarki nie popatrzyly czy cos jedzie