18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Poprawność polityczna idzie pełną parą

NieWiemZeWiem • 2013-12-07, 01:52
USA: szkoła zakazuje choinki

Jedna ze szkół podstawowych we Frisco (Teksas) jako pierwsza zakazała używania powszechnie znanych symboli świąt Bożego Narodzenia. Dyrekcja szkoły postanowiła wypowiedzieć wojnę m.in. choince – poinformowało Fox News.

Zgodnie z podjętą uchwałą każdy uczeń szkoły podstawowej Nichols, który będzie chciał wziąć udział w rokrocznej zabawie (Winter Party) będzie miał obligatoryjny zakaz używania strojów zawierających odniesienia do jakiejkolwiek kultury religijnej. Wśród zakazanych znaków znajdują się liczne symbole chrześcijaństwa, islamu oraz innych wyznań.

Jak na ironię szkoła Nichols znajduje się w dzielnicy Pata Fallona,
odpowiedzialnego za stworzenie tzw. Ustawy Wesołych Świąt. Ustawa, podpisana w czerwcu tego roku, gwarantuje prawo do dowolnego manifestowania swoich preferencji religijnych. Zakazuje narzucania przez szkoły odgórnych rozporządzeń ograniczających swobodę wyznania. Autorzy ustawy zwracają uwagę na idącą za daleko poprawność polityczną gdzie m.in. "drzewko bożonarodzeniowe" zostało zastąpione "drzewkiem świątecznym".




Moje zdanie? mam już dosyć, niech jebnie kometa w ten świat albo niech już będzie ta wojna


zj***ne z Ogównat

Steven

2013-12-07, 05:18
Nie, no nie, no nie, k***a nie to już przesada. Co jak co ale k***a choinki nie oddam. To jest k***a WOJNA!!!

slig01

2013-12-07, 10:18
Kompletny bezsens. Tylko hamburgery mogły wpaść na pomysł żeby pozbawiać symboli religijnych święto, które z natury jest sakralne. Poza tym akurat choinka pochodzi z wierzeń pogańskich, a nie z tradycji chrześcijańskiej.

Rakiet

2013-12-07, 11:59
Boli was jakaś szkoła w USA a że w Niemczech w całej dzielnicy Berlina (Kreuzberg) taki sam zakaz panuje od tego roku to pewno nie wiecie? Sam nie wiem kto jest bardziej chory na głowę, Ci co tych zakazów się domagają czy władze które się do tych domagań naginają.

606

2013-12-07, 12:36
W Teksasie k***a? Nie wierzę.

Zarammoth

2013-12-07, 13:26
No i dobrze. Tylko żeby było konsekwentnie - nie faworyzować żadnej religii, a nie że katoli się uciszy, a na przykład judaistyczne czy islamskie święta się będzie kultywować.

Szkoła jest od nauki, a kościół od religii.

Tafariel

2013-12-07, 13:26
Najlepiej stworzyć nijakie społeczeństwo sterowane przez korporacje.

Freedomik

2013-12-07, 13:30
Czemu niby ma się propagować jakąś religię w szkole? Niech sobie ludzie świętują w domu czy w świątyni.

Xeardo

2013-12-08, 01:27
W czym problem ? Nikogo nie faworyzują , szkoła to nei kościół

tds1974

2013-12-08, 11:50
@up. Dokładnie. W Polsce w wielu miejscowościach pierwszy dzień szkoły rozpoczyna się w kościele. W tym przypadku nikt nikomu choinki nie zabiera, tylko nie pozwala się wpie**alać katolickim oszołomom...

Blezzer

2013-12-08, 14:52
k***a, ze niby takie mecyje w Teksasie? Nawet tam lewactwo ma głos? k***a, jak nie robienie z Europy multi-kulti, to w Ameryce propagują nijakość i bezkulturowość. Chociaż w sumie tutaj też. Niech ich ch*j strzeli, krew nagła zaleje.

NieWiemZeWiem

2013-12-08, 20:35
@Ci co się zgadzają na takie coś. Uwaga k***a!

USA czyli kraj powstał przez chrześcijan(h*j z indianami oni nie sstworzyli usa tylko byli mieszkacami ameryi a mi chozi o granice prawa itp.) i chrześcjańskie rzeczy jak ubieranie choinki itp. były tam setki lat temu do teraz praktykowane ALE nie k***a przyszlo lewactwo,zydzi i islam(obce k***a kultury) i im sie nie podoba. k***a nawet ateisci lubią ten swiateczny szyk.
Jestem wk***iony nie moge po ludzku pisac.....To tak jakby przyjsc do restaurcj dla wegetarian i powiedzieć " nie ch*j teraz pijemy wode bo mięsa nie bo to by faworyzowało moje przekonania,sałatek nie bo to wasze przekonania wiec k***a pijemy wode"

htr83

2013-12-09, 00:21
ta cała religia to jakiś ch*jowy temat

pi...........in

2013-12-09, 00:52
Tafariel napisał/a:

Najlepiej stworzyć nijakie społeczeństwo sterowane przez korporacje.



Lepiej stworzyć jakieś, sterowane przez kościół. (i piszę to w całkowitym oderwaniu od głównego postu)