18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomoc

Ezoteryk • 2014-03-01, 20:14



Jak donosi "Dziennik Polski" - Obecny koszt studiów w Polsce, minimum 2 tys. euro rocznie, przekracza możliwości finansowe większości mieszkańców Ukrainy. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być zniesienie czesnego dla naszych wschodnich sąsiadów.

:idzwch*j:

Zaskakujący pomysł został zaproponowany przez Akademie Obrony Narodowej. W ślad za nią projekt przyjęły również inne szkoły wyższe w całym kraju.
Inicjatywa jest dosyć kontrowersyjna, szczególnie po tym, gdy parlament ukraiński wykonał nieprzychylny krok względem Polski likwidując możliwość korzystania w urzędach z języka mniejszości narodowych. Wśród nich znalazł się również język polski.
Ministerstwo edukacji rozpatruje pomysł. Jego rzecznik Łukasz Szelecki informuje, iż wspólnie z resortami spraw zagranicznych, finansów oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich analizują projekt. Przyjmując pomysł akademii rząd musiałby znaleźć pieniądze nie tylko na opłacenie samej nauki, ale też na pomoc socjalną.
Należy się zastanowić, czy Polska borykając się z własnymi problemami finansowymi ma dodatkowo fundusze na opłacanie studiów przyjezdnym Ukraińcom.




źródło: biznes.onet.pl and http://narodowcy.net/polska/9175-polska-oplaci-studia-ukraincom

FatboyFat

2014-03-02, 16:42
WinterWolf napisał/a:

Tak k***a ból dupy w ch*j!
Ja muszę zapie**alać dzień i noc, za marne pieniądze żeby móc sobie opłacić studia, jedzenie i mieszkanie. A przyjdzie taki sk***ysyn jeden z drugim, i jemu się k***a należy za darmo... sp***alać z tej polski, bo nic innego nie pozostaje. I tak nikt nie wyjdzie na ulice, sam bym nie wyszedł. k***a,...



W sumie nie jeb tych co przyjdą. Mają szanse sp***olić i coś dostać od innych to korzystają. Jakbym dostał taką możliwość nie zastanawiałbym się ani chwili. Jeb tych którzy chcą to za nasze pieniądze opłacać. Gdybyśmy mieli kasę i polakom żyłoby sie dobrze to ch*j tam. Ale mamy kryzys, podpie**alają nam pieniądze z OFE, do lekarza czeka się miesiącami, zatem nie ma pieniedzy na takie wydatki.

kazkrin

2014-03-02, 22:20
Jest mi wstyd za moją Alma Mater.. :erniepalm: odkąd komendatem został generał Pacek zwany w kręgach Wojska Polskiego jako "Orbiter" takich dziwactw jest jak na lekarstwo. Sam pewnego razu chciał wytoczyć sprawę wojskowym na niezależnym forum wojskowym, bo jego byli żołnierze zaczęli wyskakiwać z kwiatkami. Np. wiecie, że syn generała jest już pełnym pułkownikiem po 7 latach? Skończył jakieś ch.. kursy, przysłowiową przyzakładówkę i jazda! Swego czasu pan generał wsławił się tzw. aferą alkoholową zamawiając do kasyna AON sporą ilość alkoholu na znaczną sumę.