18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomoc

Ezoteryk • 2014-03-01, 20:14



Jak donosi "Dziennik Polski" - Obecny koszt studiów w Polsce, minimum 2 tys. euro rocznie, przekracza możliwości finansowe większości mieszkańców Ukrainy. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być zniesienie czesnego dla naszych wschodnich sąsiadów.

:idzwch*j:

Zaskakujący pomysł został zaproponowany przez Akademie Obrony Narodowej. W ślad za nią projekt przyjęły również inne szkoły wyższe w całym kraju.
Inicjatywa jest dosyć kontrowersyjna, szczególnie po tym, gdy parlament ukraiński wykonał nieprzychylny krok względem Polski likwidując możliwość korzystania w urzędach z języka mniejszości narodowych. Wśród nich znalazł się również język polski.
Ministerstwo edukacji rozpatruje pomysł. Jego rzecznik Łukasz Szelecki informuje, iż wspólnie z resortami spraw zagranicznych, finansów oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich analizują projekt. Przyjmując pomysł akademii rząd musiałby znaleźć pieniądze nie tylko na opłacenie samej nauki, ale też na pomoc socjalną.
Należy się zastanowić, czy Polska borykając się z własnymi problemami finansowymi ma dodatkowo fundusze na opłacanie studiów przyjezdnym Ukraińcom.




źródło: biznes.onet.pl and http://narodowcy.net/polska/9175-polska-oplaci-studia-ukraincom

KlinikaAborcyjna

2014-03-01, 21:22
DUST DEVIL napisał/a:


A i możliwe, że do Polski nie wrócę,.



Mam nadzieję że dotrzymasz słowa i nie wrócisz a najlepiej zrzeknij się obywatelstwa polskiego

DUST DEVIL napisał/a:



ale to są nasi Bracia Słowianie!



Szkoda tylko że większość ukraińców tak nie myśli

ps

każdy lewak to k***a ale nie każda k***a jest lewakiem

spiceman

2014-03-01, 21:25
DUST DEVIL idż do diabła

belzebub66i6

2014-03-01, 21:33
Przecież obcokrajowcy mogą studiować na polskich uczelniach "za darmo"

kamuha

2014-03-01, 21:45
DUST DEVIL napisał/a:

Ja rozumiałbym wrzask gdyby to byli kozojeby z turcji, ale to są nasi Bracia Słowianie!



Bynajmniej nie są to moi bracia. ale jak dostrzegłeś jakieś swoje więzy rodzinne to proszę zabierz ich do Szkocji.

Forhekset

2014-03-01, 21:52
A ja aby studiować albo chociażby móc robić cokolwiek, muszę wypie**alać za granice, podczas gdy to cholerne ścierwo przyjeżdża tu pasożytować ku uciesze lewackiego rządu. Polska jednak nie dla Polaków.

Szron

2014-03-01, 22:09
Na rzygando bierze.
Ta propaganda że My Polacy powinniśmy pomagać Ukraińcom to szlam dla pelikanów, łapiących wnet co wiatr wieje.
Cie cali przewrotowcy, banderowcy są [byli,będą] opłacani z kasy USrela.
Dostawali po 200 Dolców za dzień wszczynania rozrób.
Po 500 Dol. dostawał ten kto +10 hołoty następnej sprowadzi.

Nie dajmy się wciągać w popie**olone gierki polityków.

PiSdzielce jako pierwsi swój elektorat zaczeli napie**alać emocjami z Ukrainy.
Teraz już i widzę rudą k***ę z apelami do wsparcia.
Donek dildo chanukowe w oknie odpalił i myśli że posprzątał cały burdel zrobił.

Nie dajcie się wciągnąć w takie gierki.

Ja za takich "polskich" polityków życia nie zamierzam oddawać.

Spalić syjonistów.

JA...........or

2014-03-01, 22:24
Aszdziennik z kolei donosi ze 17 mld z OFE maja pojs na ukraine !!

Nihil

2014-03-01, 23:31
Tyle bólu dupy, aż promieniuje.

Niech przyjeżdżają, niech się uczą. Poznają nasz język, kulturę i to, że mimo brutalnej przeszłości nie będziemy ich deptać pod butem jak Rosja. Potem tacy ludzie zostają u nas, a może wrócą i będą dobrze wspominać ten czas.

Chyba jednak demokracja w Polsce to kiepski pomysł, bo niektórzy to by się tylko mordowali i traktowali jeden drugiego jak zło wcielone. Nie znacie się na dyplomacji i planach na przyszłe lata, to pie**olicie głupoty. Nie każdy Ukrainiec to UPA czy inny Prawy Sektor. Znam dwóch Ukraińców, w dodatku wykładowców po nasza Politechnika tak załatwiła. Oboje są mili, rzetelni w swojej pracy i widać, że to normalni, dobrze wychowani ludzie. Upowców trzeba j***ć to fakt, w końcu jak ktoś pluje na nas, chce ziemię i kultywuje ruch powstały przy masakrze szkodzi naszym interesom i dobremu imieniu, ale nie równajcie wszystkich z błotem, bo tak wojując i wypinając dupę na wszystko to zasracie całe podwórko i w gównie żyć będziecie.

oneshott

2014-03-01, 23:40
Polaczkow stac to niech wiecej placa.

wbijam

2014-03-01, 23:57
DUST DEVIL
cyt:
każdy Polak który ma choć odrobinę mózgu już dawno z Polski wyjechał.

Obraziłeś mnie i pewnie swoich rodzicow,znajomych i tych którzy pracują w Polsce.
Dlatego wielki fakens w Twoją stronę ,zryta p*zdo.

kilroy.ok

2014-03-02, 00:29
taa, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs - uczelnie będą miały problem, gdyż nasz system edukacji jest przerośnięty względem ilości Polaków, które będą z niego korzystać ( tak nasi rodzice się za mało prokreowali w latach 90 i taki skutek) - czeka nas albo zamykanie uczelni albo sztuczne pompowanie pieniędzy. ave logiko - dla uczelni nie jest ważne kto płaci, ważne żeby płacił :D ja osobiście nie mam potrzeby wykładać na leni za darmo

DiamondBack

2014-03-02, 00:53
Fajnie. Ja musiałem zrezygnować ze studiów, bo nie miałem już co jeść. Czesne i mieszkanie + praca mnie wykańczały. Nie miałem minimalnego wsparcia nawet od rodziny. Proponuje ukraincom jeszcze wynajmowanie apartamentów na nasz koszt. Ja kiedyś wygram w totka to skończę studia.

mare30ks

2014-03-02, 11:11
jak dla mnie nie ma sprawy, byle tylko na te studia przyjmowali same ukrainki :)

rafa97

2014-03-02, 11:12
Co tam studia? Niech kupują w sklepach za darmo i nie płacą podatków.

Azral

2014-03-02, 11:48
studiuje na Polibudzie w Rzeszowie i to nie jest jakis nowy pomysl bo ukraincy dostaja kase i darmowe zakwaterowanie za to ze u nas studiuja ;)