18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców Białegostoku

LucaBrasi • 2012-12-31, 09:14
Cytat:

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" wydawało paczki żywnościowe najbiedniejszym mieszkańcom Białegostoku. Żeby otrzymać pomoc na święta trzeba wcześniej złożyć podanie i otrzymać pieczątkę, np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Niektórzy byli tak biedni, że nie stać ich było na kupno samochodu, więc po pomoc przyjechało taksówkami.



Na bogato :mrgreen:


szarri

2012-12-31, 17:55
Podobno jest tak, że najlepszymi klientami akwizytorów są ci, którzy otwierają drzwi ze słowami "nic nie kupuję, nie mam pieniędzy" - wtedy wiadomo, że kasę ma (bo inaczej by się wstydził - biedni nie mówią o swojej biedzie) i że jest chytrusem-sknerusem, który na pewno "zwietrzy okazję" kupienia miksera "o 80% taniej". Prawdziwa bieda chowa się po kątach i nie wyciąga ręki po pomoc, bo "ma swój honor", a klientela MOPSów to przeważnie kombinatorzy, którzy radzą sobie w życiu i bez datków - ale są bezczelni i skoro dają, to biorą.

Skowroniasty

2012-12-31, 17:58
Basco napisał/a:

Za taksówke zapłacić 30 zł, żeby dostać paczkę wartą tyle samo. Ot logika mohera.


Aż dziw bierze, że taksą podjeżdżają, skoro mogą za darmo (emeryci i renciści w BKMie mają przejazd za frajer).

Współczuje trochę, bo jak teraz taki Radom będzie kojarzony z chytrą babą, to Białystok z biedotą, a faktu nie zmieni nic, że wszędzie tak jest, bo mentalność - wszędzie ta sama.

borisklinga

2012-12-31, 18:11
i dlatego Polska upada,
moja babcia i dziadek byli biedni przez całe życie, ale kiedys powidzieli mi bardzo mądre zdanie

"nigdy nie proś o pomoc, Polacy muszą mieć swój honor, jestesmy królewskim narodem z tysiącletnią tradycją. Jeśli jesteś biedny to taki był Ci pisany los, a serca, honoru swego i Polski nigdy nie zaprzepaść"

Kuriki

2012-12-31, 18:22
borisklinga, Mądre wszystko prócz tego
borisklinga napisał/a:

Jeśli jesteś biedny to taki był Ci pisany los

. To jest głupota i bzdurne godzenie się z rzeczywistością.

Me...........in

2012-12-31, 18:24
@up burmistrz radomia?

ciamciar21

2012-12-31, 18:37
contracts napisał/a:

Bo biedni mają honor, a bogatemu zawsze mało



Różnie to z honorem u ludzi biednych bywa. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest bezsensowne. Byłem wolontariuszem w tym przedsięwzięciu bodajże rok temu. Ile razy spotkałem się z zapytaniem czy ktoś moze dostać paczkę więcej - nie zlicze.
Tak jak wśród bogatych możesz znaleźć ludzi o różnych charakterach, tak jest i u ludzi biednych.

EudezetReprezent

2012-12-31, 18:52
w calym kraju znajda sie j***ni pazerniacy a czym maja wiecej siana tym wiecej chca za darmo taki przyklad mialem znajomego tatus bogady ch*jek mial 4 najnowsze motocykle i zawsze wypchany portfel a j***ny zawsze kradl benzyne i nie dla sportu czy adrenaliny tylko dla tego ze szkoda bylo mu zaplacic za nia.ch*j w duupe takim ludzia kiedys im ta pazernosc wyjdzie bokiem

PanBrowar

2012-12-31, 19:01
ciamciar21 napisał/a:



Różnie to z honorem u ludzi biednych bywa. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest bezsensowne. Byłem wolontariuszem w tym przedsięwzięciu bodajże rok temu. Ile razy spotkałem się z zapytaniem czy ktoś moze dostać paczkę więcej - nie zlicze.
Tak jak wśród bogatych możesz znaleźć ludzi o różnych charakterach, tak jest i u ludzi biednych.


To fakt, osobiście spotkałem się z takim widokiem. Żul łaził przed dworcem aż w końcu zaczepił starą babę. Weszli do budki z fast foodem gdzie stałem z kolegami czekając na zamówienie. No i babka próbuje mu kupić coś ciepłego do jedzenia, a ten zaczyna wybrzydzać-to nie bo nie lubię, a jeszcze co innego też nie bo niedobre. W końcu kobita wk***iła się i powiedziała że ona chciała mu coś kupić a nie słuchać jego wybrzydzań. Ten się na nią popatrzył ona zaproponowała mu jakiś zestaw i mruknął że "może być". Nie można szufladkować, k***y istnieją tak wśród biednych jak i wśród bogatych-reguły nie ma. Moim zdaniem to powinno ograniczyć się rozdawanie paczek a zastąpić je bardziej wydawaniem obiadów etc. Na paczkę poleci każdy, na ciepły posiłek już nie.

0xFF

2012-12-31, 21:10
"(...)Szanowny Panie Redaktorze - gotuje się we mnie, jak czytam takie bzdury i oglądam zdjęcia wyrwane z konekstu. Bardzo łatwo jest oceniać o krytykować. Zadam Panu jedno pytanie - co Pan osobiście zrobił, żeby sprawdzić u żródła to do kogo i według jakiego klucza sa rozdawne paczki. Nawet nie chciało się Panu tego zrobić, pofatygować aby dotrzeć do źródła, zapytać, zweryfikować - woli Pan tanią sensację i nierzetelny materiał, za który dostje Pan tzw. wierszówkę. Byle szybciej, byle jak, byle więcej. Czy choć jedna paczuszka za Pana pośrednictwem dotarła do potrzebujących. (...)"

euro

2012-12-31, 22:00

To tylko idealnie przedstawia całą pomoc publiczną - MOPSy, dotacje i inne gówna. Przeciętnemu Kowalskiemu się pobierze w postaci podatku, po drodze urzędnicy uszczkną na pensje i 13-stki by potem te środki trafiły do części osób, którym się nie należy.

Najgorsze w tym jest to, że przeciętny Kowalski ojciec dwójki dzieci ledwo wiąże koniec z końcem i bierze drugi etat, a sprzątaczka Nowakowa pracuje za 1000zł. Oboje są okradanie przez państwo w imię solidarności społecznej, a korzystają na tym cwaniaki, znajomki pracowników w urzędach i sami urzędnicy.

Świetnym przykładem były sytuacje, gdy studenci, którzy chcieli stypendtium socjalne składali PIT z brakiem dochodów, brali zaświadczenie do uczelni, a następnie składali korekte zeznania z dochodami już.


Co do promocji w sklepach - co mnie to obchodzi jak Auchan czy Biedronka sprzedaje coś po kosztach czy nawet dopłaca? To prywatny biznes. Oni to mają wliczone w model biznesowy i widać im się opłaca. Natomiast pomoc publiczna to sprawa wszystkich, którzy płacą podatki - zazwyczaj cfaniaki ich nie płacą (np. mamusia i tatuś pracują zagranicą na lewo, a synek bierze stypendia i dodatki różne sam pracując w Polsce na lewo).

easygoingman

2013-01-01, 01:41
Radom traci punkty.
Bydgoszcz-Radom 1:1

WiktorS

2013-01-01, 10:34
Najpierw Radom i skąpa baba, teraz Białystok i skąpi ludzie, co będzie następne? :P

kamuha

2013-01-01, 10:50
skandal89 napisał/a:

Z Radomiem to nie bieżcie tego na serio ;) chytre baby tak na serio są wszedzie, w radomiu akurat ktoś miał kamerę pod ręką. Tak na serio to nie rozumiem tego fenomenu, w zasadzie Radom jest spoko ;)



monitor oplułem.
Jak tak bardzo kochasz swój kaczy dół to może postaw mu pomnik i zatytuuj " Ku chwale spoko Radom/owi(iowi) " i + dopisek " chytra baba nie jest z Radomia"

kejml

2013-01-01, 14:39
Jak ja nie lubię takich ludzi. Tak samo jak tych, którzy mieszkają u mnie na osiedlu w SOCJALNYM i mają lepsze samochody od połowy osób.