18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomnik radziecki

saseq • 2013-06-11, 11:37

"Pomnik który znajduje się w miejscowości Buczkowice nieopodal Bielska Białej. Na pomniku widnieje sierp i młot oraz napis "Ku chwale bohaterom armii radzieckiej, którzy zginęli w walce o Polskę Ludową ".
Teraz chciałbym się dowiedzieć co ten młot i sierp tam robi skoro jest zakaz prawny propagowania takich symboli?

Kickarse

2013-06-13, 13:19
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopie**alając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.



Stary, ale tu nie chodzi o oburzenie odnośnie honorowania żołnierzy obcej armii. Ja również się zgadzam, że oni po prostu bardziej bali się cofnąć niż iść do przodu.

Problem w tym, że oni o żadną Polskę nie walczyli, a sierp i młot są dla nas i zawsze będą symbolami okupacji i zdrady. Reasumując - honorować żołnierzy, pluć na sierp i młot.

JURIJ_77

2013-06-13, 13:20
!Timon napisał/a:

Tylko oni walczyli by zaistniało coś zupełnie innego niż Polacy chcieli i mieli w planach.



ależ oczywiście że tak. To nie podlega nawet dyskusji. Tylko że jak napisałem wyżej - pomnik jest poświęcony żołnierzowi, który był zmuszony by zginąć za coś, w co niekoniecznie wierzył. Także sam wydźwięk obrazu tego pomnika jest niejako cyniczny i ten sierp i młot bardziej podkreśla tragedię żołnierza jako człowieka. Mówi o reżimie, o jego bezduszności. My mamy pamiętać o tym (nie mylić z "mamy żyć tym" - co ostatnio jest popularne), by coś takiego już nigdy się nie powtórzyło - a ten symbol właśnie ma w tym pomagać.

vajron

2013-06-13, 13:20
!Timon napisał/a:

@JURIJ_77

Tylko oni walczyli by zaistniało coś zupełnie innego niż Polacy chcieli i mieli w planach.



Gdyby nie ruscy to byś teraz razem z mamą i tatą mył nogi jakiemuś niemcowi...

ququ

2013-06-13, 13:28
jak można porównywać Cmentarz Orląt Lwowskich do tych monumentów z symboliką radziecką na naszych ziemiach?
Lwów był POLSKI i ludność Lwowa walczyła i ginęła za POLSKĘ, więc tam stawiano im pomniki i cmentarze, bo przecież to była część naszego kraju. A ruskie nie dość, że sami w 1939 roku nam zabrali wschodnie województwa, to w 1945r. idąc na Berlin rozpiździli i rozkradli resztę kraju. A Polska Ludowa im stawiała za to pomniki.

osollo

2013-06-13, 13:31
pierdzenie sierp i młot jest symbolem upadłego systemu, w ktorym niewolono i zabijano ludzi. Ruski jak do polski weszli to lekko nie bylo i nie wyzwolili nas tylko chceli zniewolic.
To nie jest zwykly mlotek i zwykly sierp, tak samo jak debile piszą o swastyce symbolu slonca... w tym kontekscie (nbiemieckiej swastyki na jakims tam pomniku czy czolgu) jest ona sybolem faszystowskim niemiec. Troche mozgu niedlugo turban nie bedzie symbolem kozojebców tylko nakzdego pojebaryciem głowy... no prosze Was. Każdego kto tak łatwo zapomina kieruje najpierw do swoich dziadków (niech opowiedzą co i jak) lub do francji tam też zapomnieli, ze trzeba dbac o swoja kulture i nie tolerować czegos co godzi z jej interesem. P.S. zainteresujcie się np. Ukrainska historią II wojny swiatowej a dowiecie sie całkiem nowych rzeczy m.in. data rozpoczecia wojny, roli polski i rosji,. Dzieciaki dbajcie troche o to za co gineli Wasi dziadkowie. Armia czerwona była 10000 razy gorsza dla polaków niz hitlerowcy wiec nie zgadzajmy sie na takie pomniki. Jak juz sie wk***ilem to napisze jeszcze dlaczego wszyscy w Polsce zgadzaja sie na glodowe warunki zycia bez sprzeciwu a nawet w turcji potrafia sie postawic bo wszystkim wszystko wisi ! Byle ja kur.a, z nikim sie nie zgodzic bo przeciez kazdy wie najlepiej, dojebac byle gowno bo przeciez jestem madrzejszy. Swieta prawda o Polakach "Polska to piękny kraj tylko ludzie k***y" - i mimo dosc ostrych slow oddaje cała mentalność polską. Dla autora artykułu piwo sie należy. A cała te argumenty za pomnikiem do smietnika - symbol jest zakazany - prosze wywalic ten pomnik i koniec, odwiesc ruskom niech u isebie trzymają.

Dymekx

2013-06-13, 13:32
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopie**alając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.



Niszczenie mogił a pomnika to dwie różne sprawy. A to, że zostali zmuszeni do walki z nami nie usprawiedliwia ich zachowania, na to wychodzi, że woleli zabijać nas niż wziąć odpowiedzialność za swój kraj. Wystarczy mieć sierp i młot na czapce po ziemniakach by taką osobę odstrzelić z czystym sumieniem.

JURIJ_77

2013-06-13, 13:33
ququ napisał/a:

jak można porównywać Cmentarz Orląt Lwowskich do tych monumentów z symboliką radziecką na naszych ziemiach?
Lwów był POLSKI i ludność Lwowa walczyła i ginęła za POLSKĘ, więc tam stawiano im pomniki i cmentarze, bo przecież to była część naszego kraju. A ruskie nie dość, że sami w 1939 roku nam zabrali wschodnie województwa, to w 1945r. idąc na Berlin rozpiździli i rozkradli resztę kraju. A Polska Ludowa im stawiała za to pomniki.



chodzi chyba o sam fakt istnienia symbolu polskości na ziemi Ukraińskiej i symbolu ZSRR na ziemi polskiej. I jedni i drudzy nie chcą tego u siebie. Dla Ukraińców nie liczy się fakt, że Polacy wtedy walczyli o swoje - bo to jest teraz ich i tego u siebie nie chcą.

osollo napisał/a:

prosze wywalic ten pomnik i koniec, odwiesc ruskom niech u isebie trzymają.



i Ukraińcy mogą powiedzieć podobnie - zostawmy tu już dyskusję co kiedyś było czyje i co się komu należy - dla nich jesteśmy okupantem i tyle - tak nas traktują i postrzegają.

Szoqn

2013-06-13, 13:34
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopie**alając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.

Inaczej byś śpiewał, gdyby żołnierze zgwałcili ci matkę tyle razy, że popełniła samobójstwo, a ojca powiesili w pijackiej zabawie nad ogniem, zabili wszystkie siostry [po setkach gwałtów] i braci, a tobie udało się przeżyć z pogromów, jakie robili. Takich ludzi, o takich przeżyciach jest mnóstwo, poczytaj relację świadków i historię. Po pierwsze ta armia nas zaatakowała, a potem PRZESZŁA, a nie oswobadzała Polskę, prawda jest taka, że wojska Rzeszy cofały się do Niemiec. Rozumiem ludzi, którzy nie mogą patrzeć na pomniki na których są napisy "bohaterscy" bo doskonale widzieli jakie ścierwa są z ruskich. Młody debil bez znajomości historii się dziwi, bo naoglądał się kompanii braci i szeregowca Ryana i myśli, że żołnierze są tacy miłosierni i współczujący i należy im się szacunek. Gówno prawda, ruskim należy się lina i ostatni fajek.

koozzi

2013-06-13, 13:36
Jeśli macie w rodzinie lub znacie kogoś długowiecznego, popytajcie co robili ruskie, gdy weszli nas "wyswobodzić". Ten pomnik należy zniszczyć, bo jest to obraza dla polskich rodzin, które były mordowane, okradane i gwałcone przez wyzwolicieli. Gorzej niż szwaby...

JURIJ_77

2013-06-13, 13:41
Szoqn napisał/a:

Młody debil bez znajomości historii się dziwi, bo naoglądał się kompanii braci i szeregowca Ryana i myśli, że żołnierze są tacy miłosierni i współczujący i należy im się szacunek.



skoro mówimy o historii to bądźmy konsekwentni, poczytaj co wyczyniali Polacy na początku XVII w. w Moskwie - wydaje mi się, że 1/5 obecnej populacji tego miasta ma polskie korzenie - i to bynajmniej nie z własnej woli ich przodkowie im je przekazali :) Rozpasane wojsko (z Zamoykim na czele) gwałciło, rabowało, mordowało wszystko co stawało mu na drodze - sami bojarzy błagali Zygmunta by ten przybył i zrobił porządek - wypie**olił tego Dymitra i dał na tron królewicza Władysława. Pozostawię już bez komentarza mieszanie się Watykanu do tego całego cyrku i chęci "nawrócenia" chrześcijan prawosławnych na wyznanie katolickie.
fajnie to opisano:

Cytat:

(...) Poległo Polaków przez te okrucieństwa moskiewskie 1300 (...) ciało samego cara, porąbawszy na rynek wywlekli, które trzy dni na ławkach leżało. Potem je spaliwszy, popiół w działo wsypawszy, wystrzelono („Diariusz drogi...”, s. 97).



wystrzelono armatą w kierunku Polski ... swoją drogą - jak trzeba było znienawidzić człowieka, by tak postąpić z jego ciałem :) nieźle sobie zasłużył.

vajron

2013-06-13, 13:51
@up Polacy są za dumni żeby przyznać, że nasz naród też w ciągu 1000lat narobił dużo bigosu. Ale tu jest sadistic, tu trzeba łechtać nawzajem swoją dumę narodową. Być dumnym z walczących polaków, zaprzeczać ich występkom. Wrzucać na ciapatych zalewających europę, nie zwracać uwagi na polaków, kradnących miejsca pracy młodym niemcom, anglikom, francuzom, hiszpanom...

Ukraincy nas nienawidzą bo bohaterscy polacy wpadali do ukraińskiej wsi, siekirami rąbali ludzi żywcem, a kobiety i małe dziewczynki r*chali na śmierć.

LxDead

2013-06-13, 14:02
Rozumując w taki sposób to Cmentarz Żołnierzy Radzieckich przy Ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu powinien zostać k***a rozkopany, zero szacunku dla poległych :homer:

Sert93

2013-06-13, 14:29
remi1982 napisał/a:

Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich.



Zacznijmy od tego, że Lwów jest POLSKIM miastem, w 100% zbudowanym przez Polaków, ogromna liczba polskiej elity, wielkich ludzi stamtąd pochodziła.
Orlęta Lwowskie ginęły jeszcze wtedy kiedy Lwów należał do Polaków, gineły za SWOJE miasto. Dzisiaj chwilowo poza naszymi granicami Ukraińcy starają się jak mogą, aby zatrzeć ślad naszej historii w tym mieście, chociaż są oni tam gośćmi. Całe szczęście jeszcze długo im się to nie uda, na każdym kroku widać polskie akcenty, gdzie nie spojrzysz. To stary napis na budynku z nazwa ulicy po Polsku "ul. Akademicka", to studzienki kanalizacyjne "Zakłady wodociągowe Lwów" czy nawet głupie puszki energetyczne "Własność elektrowni Lwów".

Fakt, że pod tym pomnikiem leżą praktycznie nic nie znaczący zwykli szarzy żołnierze w większości, ale przydałoby się chociaż zmienić tabliczkę na pomniku z tej propagandowej mówiącej o wielkiej przyjaźni narodu polskiego i SOWIECKIEGO postawionej w czasach Stalinowskich.

qtacz

2013-06-13, 14:47
rozłupać na kawałki i mozajke sobie w kiblu zrobić :krejzi: albo oblac farba i ch*j