18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomnik radziecki

saseq • 2013-06-11, 11:37

"Pomnik który znajduje się w miejscowości Buczkowice nieopodal Bielska Białej. Na pomniku widnieje sierp i młot oraz napis "Ku chwale bohaterom armii radzieckiej, którzy zginęli w walce o Polskę Ludową ".
Teraz chciałbym się dowiedzieć co ten młot i sierp tam robi skoro jest zakaz prawny propagowania takich symboli?

Bezem

2013-06-11, 11:46
Ciekawe za ile na skupie by poszło, z czego jest?

remi1982

2013-06-11, 11:47
Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopie**alając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.

kucma19

2013-06-11, 11:50
to swiadczy o tym jak komuna wyprala nam mozgi. swastyka w pewnym rekonie swiata jest postrzegana tak jak zostala do tego stworzona czyli symbol radosci i szczesliwosci. natomiast sierp i mlot byl i jest i bedzie w kazdej czesci swiata postrzegany jako smierc i zniszczenie, ten kto wydal zgode i za stworzenie tego powinien byc postawiony przed sadem. ale problem polega na tym ze u nas komunizm ma sie lepiej jak nigdzie indziej. serce mi krwawi bo wiem ze nie ma sensu tlumaczyc bo kto wie ten wie a kto nie wie tego nie przekonasz a ja nie chce sie wk***iac bo sierp i mlot obraza mnie tak jak by mnie auter tego zwyzywal.
Ludzie którzy uciekali przed ruskimi, ludzie ktorzy zgineli przez ta wschodnia dzic placza razem ze mna.

przykry obrazek

cicik

2013-06-11, 12:03
to nie jest pomnik przyjaźni Polsko - sowieckiej tylko pomnik ku czci zwykłych ludzi którzy dostali karabin do ręki i których stalin przegonił parę tys kilometrów od swoich domów gdzie mieszkały ich matki , zony dzieci .. i tu k***a polegli wiedząc tylko tyle ze walczą z hitlerowcami ...
jestem strasznym antykomunista, ale odpie**olcie sie od takich pomników czy cmentarzy poległych...

dr_dex

2013-06-11, 12:37
cicik napisał/a:

to nie jest pomnik przyjaźni Polsko - sowieckiej tylko pomnik ku czci zwykłych ludzi którzy dostali karabin do ręki i których stalin przegonił parę tys kilometrów od swoich domów gdzie mieszkały ich matki , zony dzieci ...



a ze przy okazji grabili co popadnie i r*chali kogo popadnie to juz ch*j. W końcu dziadzia stalin im taka wyk***ista krzywdę zrobił ...

:idzwch*j:

Radysh

2013-06-11, 13:53
To jest fragment historii.
Niszczenie świadectw ubiegłych lat, jakie by one nie były, to największe kurewstwo.

piotrek0171

2013-06-11, 13:58
historycy , komunizm nie byl fajna sielanka, fakt u nas obecnie ma sie dobrze, wszedzie mozna zobaczyc gebe che guevary i leb wlodzimierza, z pomnika powinien byc usuniety symbol sierpa i mlota a sam pomnik niech zostanie, w koncu jakby nie patrzec to pomnik ku czci jakichstam poleglych a nie ku czci stalina i bohaterow wojsk nkwd co strzelali nawet do swoich, nas Polakow moze obrazac tak samo uzywanie symboli komunizmu jak i faszyzmu ale jak widac niestety hakenkreuz budzi o wiele wiecej emocji niz jakistam sierp i mlot mimo ze czerwoni byli i sa wieksza zaraza

!Timon

2013-06-13, 00:51
Mogli tylko sierp i młot usunąć z tego pomnika i nic więcej. Szacunek dla poległych to jedno a symbole komunizmu to drugie i nie mają ze sobą nic wspólnego.

Shaggy93

2013-06-13, 12:58
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopie**alając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.


Racja :) trzeba te pomniki traktwać jako posiadające wartość historyczną. poza tym u mnie w mieście są 2 takie jeden z sierpem i młotem a drogi przedstawia żołnierza polskiego i rosyjskiego idacych ramie w ramie. wystarczy pamięć a pomniki nie zmienią niczego. niech sobie stoją i przypominają co to jest propaganda.

EdmundKemper

2013-06-13, 13:00
Bo dopóki nie nawołuje do komunizmu to można używać tych symboli. Inna sprawa, że sierp i młot jakoś lewakom nigdy się nie kojarzy z komunizmem, a samo słowo swastyka już ich przyprawia o ból dupy.

korinogaro

2013-06-13, 13:06
Panie remi1982 wypowiadał się pan składnie, z sensem inie gwałcąc elementarnej logiki więc tylko głupek mógłby pana oskarżyć o lewactwo.

emdeka

2013-06-13, 13:07
@remi1982
Z tą różnicą, że cmentarz orląt lwowskich został zbudowany w czasie, gdy Lwów był Polski, a leżący tam ludzie walczyli o to by miasto było nadal polskie i to jest różnica. A napis może być źle postrzegany bo polska tfu ludowa miała swój normatywny wyraz dopiero w konstytucji z 1952r, bo do tej pory obowiązywała Marcowa z 1921. więc jak mogli walczyć o coś co nie istniało ? to nie było wyzwolenie tylko zniewolenie i nie broń ruskich żołnierzy, bo nawet nie zdajesz sobie sprawy ile nakradli i zostawili bękartów w Polsce. Propaganda czerwonych działa swoje, zapomnij o tym, że oni walczyli o nasz kraj, oni nasz kraj mieli zdobyć i przejąć władzę. A jeśli tak bardzo chcesz wpisać w to ideologie to zwróć uwagę na to, że brali udział w wojnie żeby ocalić swoje życie bo za nimi szły oddziały NKWD.

JURIJ_77

2013-06-13, 13:08
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wk***iał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopie**alając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.



zgodzę się z Tobą w 100%. Takie rzeczy traktować należy nie jako chwałę reżimu, ale jako monument poświęcony czyjejś śmierci, który ma z resztą wartość historyczną i ma przypominać o takich czasach, o których nie chcielibyśmy by się powtórzyły.

emdeka napisał/a:

więc jak mogli walczyć o coś co nie istniało ?



walczyli BY zaistniało, a nie o coś, co nie istniało.

emdeka napisał/a:

A jeśli tak bardzo chcesz wpisać w to ideologie to zwróć uwagę na to, że brali udział w wojnie żeby ocalić swoje życie bo za nimi szły oddziały NKWD.



czyli de facto sam sobie przeczysz, bo z Twoich słów wynika, że byli do walki zmuszeni przez NKWD - i gdyby nie to, nie byli by w Polsce. Także pomnik należy traktować jako pamięć żołnierza i jego tragicznego losu, a nie dopisanej do tego ideologii.

Dajcie już spokój - prawda jest taka, że gdyby Ruscy i Niemcy nie fiknęli przeciwko sobie, to Polski nie było by w cale. W Europie były by tylko te dwa państwa.

!Timon

2013-06-13, 13:16
@JURIJ_77

Tylko oni walczyli by zaistniało coś zupełnie innego niż Polacy chcieli i mieli w planach.