18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polskie zbrodnie na Ukrainie

oc...........an • 2014-02-21, 03:18
Jako, że co drugi temat dziś to hurr UPA, j***ć Ukrainę durr to postanowiłem wam dopie**olić druga stronę medalu na temat Ukrainy i Polski.
pewnie niektórzy mnie zechcą teraz ukrzyżować, ale tylko Bóg może mnie sądzić! Na moim wizerunku negatywnie to się nie odbije, a niektórych może zmusze do refleksji...

Wszyscy dobrze znamy 200 sposobów mordowania polaków przez zbrodnicze uPA ale nikt nie ma najmniejszej ochoty sprawdzić dlaczego w ogóle to uPa miało rację bytu. Tak jak wiemy, że wielu polaków nie lubiło w II RP żydów za sposób w jaki traktowali Polaków, to napiszę jak Polacy traktowali "chochołów".


Kursywą dopisałem swoje komentarze


PROLOG: Na wstępie zacznijmy od tego, że Ukraińcy sami z siebie nie stworzyli uPA. Całe to bestialstwo "o znamionach ludobójstwa" to był efekt... NIEMIECKICH prowokacji. Poza tym, wiele grup miało broń właśnie niemiecką i nie, nie zdobyli jej "na niemcach", tylko znaleźli w ciężarówkach Opel Blitz które niemcy im podesłali... Ach ta wielowątkowość godna dobrego kryminału.


1. Polski rząd nie pozwalał Ukraińcom Zachodniej Ukrainy na swobodne gospodarzenie i bogacenie się na swojej praojcowskiej ziemi, uciskał ciągłymi podatkami, narzucanymi powinnościami czy obowiązkami i stawiał przeszkodyw nabywaniu ziemi.

widać, że doświadczenia prostego narodu polskiego w zaborze niemieckim rząd Polski dobrze wykorzystał...



2. Ukraińcy nie mieli prawa uczyć się swojej mowy ojczystej nawet w szkołach podstawowych na swojej ziemi ojczystej gdzie stanowili większość.

Polacy na Litwie świetnie pokazują jakie to uczucie kiedy ktoś zabrania uczyć się mowy ojczystej



3. Ukraińcy nie mieli swobody wyznaniowej co do własnej religii. W 1938 roku Polacy zrujnowali prawie 180 ukraińskich świątyń na Chełmszczyźnie.

macie odpowiedź na pytanie dlaczego uPA niszczyło kościoły...



4. Ukraińcy na Zachodniej Ukrainie nie byli dopuszczani do sprawowania władzy. Posady urzędowe obejmowali Polacy przyjezdni z centralnej i zachodniej Polski którzy nie tylko że nie rozumieli ukraińskiej mowy ale i panującychtu ukraińskich zwyczajów.

Gdyby sytuacja była odwrotna to pewnie po dziś dzień byśmy nie nawiązali z UA stosunków dyplomatycznych za taką dyskryminację...



5. Rząd polski na emigracji dał rozkaz Armi Krajowej która w podziemiu działała na okupowanych przez Niemców terenach Ukrainy Zachodniej żeby ta ciągle demonstrowała tam swoją obecność i nie dawała przyzwolenia podczasrozmów z UPA na prawo do tworzenia niezależnej Ukrainy oraz żeby oczyszczała teren z Ukraińskich formacjimilitarnych jak również kontrolowała ukraińskie wioski które stanowiły zaplecze dla UPA. Ofiarami tych Akowskich napadów w 1943-1944 latach były tysiące bezbronnych ukraińskich dzieci, kobiet, starców.

Osobiście uważam, że rząd emigracyjny w Londynie to było najgorsze co spotkało Polaków - to właśnie przez nich Polscy powstańcy rozpoczęli walki, a raczej własną rzeź w Warszawie (którą matoły dziś nazywają "63 dniami hfały"...). Nie od dziś wiadomo było, że Warszawę niemcy planowali w większości opuścić i Festung Warshau miało bronić parę batalionów fortecznych. I tak w przeddzień wycofania garnizonu niemieckiego Polskie Podziemie musiało zacząć walczyć mając po 5 naboi na głowę, bo rząd w Londynie tak chciał



6. Prosty lud polski w ramach odwetu również odznaczył się nie mniejszym bestialstwem w mordowaniu Ukraińców. Problem jest tylko taki, że polskie ruchy odwetowe miały być kierowane w uPA, ale skończyło się jak zwykle, czyli na mordowaniu bezbronnych kobiet i dzieci którzy z uPA nie mieli nic wspólnego (wizytówką polskich "odwetowców" były tzw. "wianuszki" czyli przywiązywanie rozebranych dzieci drutem kolczastym do drzew, przez co bardzo długo one konały - stosowane przez obie strony).

Nie muszę dodawać, że to tylko nakręcało spiralę nienawiści obu stron i doprowadziło w ostateczności do takiej skrajności, że sam Stalin kazał wyłapywać i rozstrzeliwać bandytów z obu stron barykady



7. W latach 1947-1949 w Polsce funkcjonował obóz koncentracyjny “Jaworzno” gdzie filtrowano Ukraińców zatrzymanych podczas akcji “Wisła” których podejrzewano o współpracę z UPA. Przez obóz przewinęło się prawie 4000 osób, w tym 700 kobiet. 168 osób w obozie zmarło.

cóż, uczyliśmy się od najlepszych :C



8. Szczególnym zezwierzęciałym okrucieństwem przeciwko Ukraińcom na Zakherzonniu w 1944 roku wykazały się polskie Bataliony Chłopskie które niszczyły i paliły całe ukraińskie wsie razem i ich mieszkańcami.

swoją drogą żołnierze wyklęci też nie są tak nieskazitelni jak to ich nacjonaliści rysują



9. Oddział "Łuna" złożony w większości z osób, które doświadczyły przemocy UPA. Stworzony specjalnie po to by doj***ć Ukraińcom. Nie mścili się na UPA i sk***ysynach, którzy sprowadzili na ich wioski i rodziny nieszczęście, ale skupili się na cywilach po stronie ukraińskiej.

Polacy nie gęsi, własnych zbrodniarzy mają



10. Akcją, która pięknie zwieńczyła wszystkie wyższe przewinienia strony Polskiej jest "Akcja Wisła" , którą potępił nawet Senat RP.

komentarz zbędny



EPILOG?: I żeby nie było - historia w wolnym kraju jest obiektywna, a nie subiektywna i skoro wy wstawiacie zbrodnie uPA to ja wstawiam zbrodnie Polskie. Stanowisko kto w ostateczności zawinił i kto był winny w pierwszej kolejności jest dziś niemożliwe do ustalenia. Każdy z was powinien wyrobić sobie własne stanowisko na temat tamtych zbrodni, ale proszę was, nie bierzcie wszystkich Ukraińców jedną miarką i całą swoją retorykę nie opierajcie tylko na zbrodniach uPA, bo nie wśród Ukraińców byli bandyci...

Pozdrawiam!

Catacombe

2014-02-21, 18:55
Ork.Fajny napisał/a:


EPILOG: Zbrodnie Polskie? Jakich Polaków? Wymieniłeś piłsudczyków i komunistów.



A oni nie byli Polakami? To tak samo jak postawić znienawidzonych przez was Niemców i nie przyrównać ich do nazistów. A wystarczy napisać że nie każdy Niemiec był nazistą to macie ból dupy do samego gardła.

evilmatt

2014-02-21, 19:20
[quote="DUST DEVIL"6. Prosty lud polski w ramach odwetu również odznaczył się nie mniejszym bestialstwem w mordowaniu Ukraińców. Problem jest tylko taki, że polskie ruchy odwetowe miały być kierowane w uPA, ale skończyło się jak zwykle, czyli na mordowaniu bezbronnych kobiet i dzieci którzy z uPA nie mieli nic wspólnego (wizytówką polskich "odwetowców" były tzw. "wianuszki" czyli przywiązywanie rozebranych dzieci drutem kolczastym do drzew, przez co bardzo długo one konały - stosowane przez obie strony).
[/quote]
No to Ci powiem, że pie**olisz i to fałszywie. Te wianki to mit, który pochodzi z pewnie znanej Ci fotografii, która wykonana została w okolicach Radomia. Sprawczynią była jedna cyganka.

Co do akcji odwetowych, to chyba mieści się w granicach pojmowania, że ludzie chcieli się zemścić. To, że zgineli przy tym niewinni ludzie (w ch*j mniejsza skala), to trudno. Takie rzeczy się zdarzają na wojnie. Nie zapominaj, że mordowali nie tylko członkowie OUN/UPA, ale także zwykli chłopi. Bywało często również tak, że mąż Ukrainiec mordował żone Polkę i na odwrót.

oc...........an

2014-02-21, 19:50
@evilmatt czytaj ze zrozumieniem! "Wianki" były robione za pomocą drutu kolczastego, a to co zrobiła cyganka to była śmierć przez uduszenie za pomocą konopnego sznura.

I nie, nie trudno, o takich rzeczach trzeba mówić, bo jak będą pomijane to historia będzie zakłamywana. Owszem, mordowali w odwecie, ale mordowali. Nie można bagatelizować śmierci zamordowanych Ukraińców, tak jak nie bagatelizujemy śmierci Polaków.

Ork.Fajny

2014-02-21, 20:14
Dymekx napisał/a:

@up 1. Uciska a bestialskie mordowanie tysięcy to różne sprawy, co nie zmienia faktu, że Polacy uciskali Ukrainę.


Wymień mi tak z 10 historycznych praw które służyły do uciskania Ukraińców a nie miały zastosowania do ówczesnego polskiego chłopstwa, mieszczaństwa lub szlachty.

DUST DEVIL napisał/a:

Burzenie cerkwi: http://www.cerkiew1938.pl/


Fajna strona ta Cerkiew1938... Brak bilbiografii wspólnej a dzieła tam opisane zostały przez historyków komunistycznych. Jestem pewien że każdy z nich gdy zdobywał swoją wiedzę w PRLu na pewno miał na wykładach obiektywne spojrzenie na IIRP...

DUST DEVIL napisał/a:

Zbrodnie "Łuny" jak i zwykłych Polaków którzy prowadzili akcje odwetowe są powszechnie znane.
Zbrodnie BH: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu
Obóz w Jaworznie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Centralny_Ob%C3%B3z_Pracy_w_Jaworznie
Akcja Wisła to wiadomo


Powtarzam. Komuniści nie byli polakami. To jest sprzeczne z ideologią komunistyczną która wyznaje Internacjonalizm.

DUST DEVIL napisał/a:

Stosunek IIRP do Ukraińców: http://lubczasopismo.salon24.pl/rodzynkizzakalca/post/503182,polacy-na-wolyniu-nie-byli-niewiniatkami


Daruje sobie takie teksty bez ciekawych źródeł...

PogromcaDziewic napisał/a:

Wiesz, w procesie brzeskim uwięziono wielu socjalistów patriotów, bo nie podobało się to Józkowi.


Powtarzam... To że "Stalin" zabił Trockiego, nie oznacza że któryś z nich nie był socjalistą...

PogromcaDziewic napisał/a:

Trochę irytuje mnie nieraz fakt, że skoro nie socjalizm to musi być kapitalizm.


Bo nie ma innych modeli. Albo mamy wolny rynek. Albo rynek może być regulowany przez rząd. Stopień regulacji nie ma znaczenia bo rząd który może regulować może zmieniać stopień do woli.


Catacombe napisał/a:

A oni nie byli Polakami? To tak samo jak postawić znienawidzonych przez was Niemców i nie przyrównać ich do nazistów. A wystarczy napisać że nie każdy Niemiec był nazistą to macie ból dupy do samego gardła.


Komuniści nie byli Polakami w żadnym sensie poza "genetycznym". Polskość to pewne wartości moralne i ideologia. Komuniści wszystko zmienili. Oczywiście dzisiaj trudno jest mówić o Polakach bo tylu latach propagandy i wyprania nas z wartości jakie nasz naród wyznawał tyle lat. Tak samo jak Sowieci nie byli Rosjanami, bo "Rosja" oznaczała trochę więcej jak pewne granice a Sowiecie wymordowali Rosjan a tych ktorzy dali się przekabacić przerobili na Sowietów. Oraz tak samo w III Rzeszy. To Niemcy którzy opowiadali się za wolnością, modelem starej Cesarskiej Rzeszy etc. jako pierwsi poszli do obozów.

PogromcaDziewic

2014-02-21, 21:02
Cytat:

Powtarzam... To że "Stalin" zabił Trockiego, nie oznacza że któryś z nich nie był socjalistą...


Najśmieszniejsze jest to, że żaden z nich nie był socjalistą... :D
Cytat:

Bo nie ma innych modeli. Albo mamy wolny rynek. Albo rynek może być regulowany przez rząd. Stopień regulacji nie ma znaczenia bo rząd który może regulować może zmieniać stopień do woli.


No dobra, a chociażby korporacjonizm?

Ork.Fajny

2014-02-21, 21:22
PogromcaDziewic napisał/a:

Najśmieszniejsze jest to, że żaden z nich nie był socjalistą... :D


Oczywiście że byli. Tylko że tobie i wielu ludziom się wydaje że skoro Stalin nie zakazywał palenia papierosów a Trocki tak, to znaczy że jest między nimi różnica która pozwala nazwać ich inaczej. A tu zong. Bo nie. Socjalizm to postawa w której rząd może ingerować w własność prywatną.

PogromcaDziewic napisał/a:

No dobra, a chociażby korporacjonizm?


Socjalizm...? Co za różnica czy o prawie decyduje demokratycznie wybrany poseł, samozwańczy dyktator, komisarz czy parę największych prywatnych firm. Łączy ich wspólny bardzo ważny mianownik. Czyli wspominane wyżej to że mają prawo decydować o cudzej "własności prywatnej" i tworzyć zapisy kóre będą ograniczać korzystanie z niej.

ulifont

2014-02-21, 21:51
jak to już powiedzieli koledzy przede mną komuniści działali z góry, możemy za nich przeprosić ale podkreślić musimy przy tym, że były to marionetkowe organy sterowane przez sowietów. Żródła o mordach przeciętnych Polaków na Ukraińcach są wyssane z palca, AK wraz z ciemniakami BCH polecieli odwetem. Za sanacje i ówczesną politykę możemy przeprosić, za burzenie cerkwii (liczba zawyżona) jak najbardziej, za dyskryminacje na tamtych terenach również. Jednak jeśli od kogoś z was pradziadkowie nie byli w tych czasach majętni to powiedzą, że wszędzie była bieda, aż piszczy. Ludność była dyskryminowana zarówno Ukraińcy, jak i Zydzi, dodajcie do tego Slązaków i innych. Dust Devil tradycyjnie was sprowokował.

PogromcaDziewic

2014-02-21, 21:51
Cytat:

Oczywiście że byli. Tylko że tobie i wielu ludziom się wydaje że skoro Stalin nie zakazywał palenia papierosów a Trocki tak, to znaczy że jest między nimi różnica która pozwala nazwać ich inaczej. A tu zong. Bo nie. Socjalizm to postawa w której rząd może ingerować w własność prywatną.


A mi się wydaję, że dla niektorych socjalizm = komunizm = marksizm. Trocki był leninistą, lub jak kto woli - bolszewikiem. Róznica między tym a socjalizmem jest dość duża. Otóż wszystko pochodzi od filozofii Marska, tj marksizmu. Sama filozofia ciekawa, ale tylko tak do poczytania. Broń boże wprowadzać ją w życie. :D Ogólnie rzecz biorąc komunizm jest najwyższym szczeblem rozwoju cywilizacji,(według Marska ofc) coś co ma nastąpić właśnie jako najwyższa forma, wiadomo utopia itd. No i oczywiście heglowska dialektyka "odrobinkę" przez niego zmieniona. Dla niego rewolucja francuska była pierwszym etapem na drodze do zastąpienia kapitalizmu przez komunizm. I jak to zwykle bywa, (Choćby na przykładzie znanego Austriaka, tylko u niego praktycznie spłycona do minimum wypaczona z sensu fiolozofia Nietzschego, przez siostre Fryderyka) źle rozumiana filozofia pochłania dziesiątki istnień. Krótko mówiąc - Komunizm - Wszystko wspólne, nie ma własności prywatnej - dajesz 1kg zieminaków dostajesz kuraka. Socjalizm - słownikowa definicja "deologia głosząca dążenie do ładu społecznego opartego na zasadach wspólnoty, równości i racjonalnego zarządzania gospodarką przez państwo; " Mniej więcej coś takiego miało być w czasie rewolucji francuskiej
Bolszewizm - Proletariat główną siłą. Z resztą sporo jest tych definicji i zależy jak rozumiemy samo słowo "socjalizm" czy w sferze gospodarki czy ideowym. Więc jeżeli mówisz o nich, że byli socjalistami gospodarczo to może i masz rację. Aczkolwiek są pewne różnice. Jak się mylę, to niech DustDevil mnie poprawi, bo sądze że może coś na ten temat wiedzieć :D

Ork.Fajny

2014-02-21, 21:59
PogromcaDziewic napisał/a:

Krótko mówiąc - Komunizm - Wszystko wspólne, nie ma własności prywatnej - dajesz 1kg zieminaków dostajesz kuraka. Socjalizm - słownikowa definicja "deologia głosząca dążenie do ładu społecznego opartego na zasadach wspólnoty, równości i racjonalnego zarządzania gospodarką przez państwo; " Mniej więcej coś takiego miało być w czasie rewolucji francuskiej


Wiesz że to znaczy to samo, tylko w jednym napisałeś to ładniej żeby tak jasno nie pokazać ze mam rację...?

PogromcaDziewic napisał/a:

Więc jeżeli mówisz o nich, że byli socjalistami gospodarczo to może i masz rację. Aczkolwiek są pewne różnice.


Człowieku. GOSPODARKA TO PODSTAWA. Wszystkiego. I od gospodarki wszystko inne w tym filozofie się wywodzą. Nie ma mowy o czymkolwiek innym jeśli podstawa jest taka sama. Więc przestań dalej się upierać że są jakiekolwiek sensowne różnice.

A jeśli są to proszę przedstaw mi 10 WAŻNYCH dla życia ludzi, czyli głównie dla ich stanu materialnego, różnic miedzy komunizmem/bolszewizmem/marksizmem/leninizmem czy co ty tam jeszcze sobie potrafisz rozróżnić.

oc...........an

2014-02-21, 22:15
Ork.Fajny,

Cytat:

Daruje sobie takie teksty bez ciekawych źródeł...



W takim razie odwróćmy role. Podaj mi teksty które będą świadczyć, że nie mam racji.

Cytat:

Fajna strona ta Cerkiew1938... Brak bilbiografii wspólnej a dzieła tam opisane zostały przez historyków komunistycznych. Jestem pewien że każdy z nich gdy zdobywał swoją wiedzę w PRLu na pewno miał na wykładach obiektywne spojrzenie na IIRP...



Ale sekcję "świadectwa epoki" to Ty sprawdź :roll:

Tu masz wikipedię, artykuł na medal:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej#Bilans_akcji

Dalej będziesz przeczył faktom?

Cytat:

... to byli komuniści



fenomenalny wywód! Czyli w 1944 AK i BH to już byli komunistami?
No i to wyparcie - tak, po wojnie wszyscy w pośpiechu w Polsce czytali Marksa i Stalina i szli spać jako Polacy, a budzili się jako komuniści. Serio?!
Tak samo można powiedzieć, że to nie Ukraińcy mordowali, a uPA.
Albo, że to nie niemcy wypowiedzieli wojnę światu, a naziści. Dobrzy niemcy siedzieli w domu i ręki do wojny nie przyłożyli :roll:
Wg Twojej teorii Twoja mama i tato też są komunistami (no bo przecież uczyli się w peerelowskiej szkole, a może nawet wciśnięto ich do ZMS...).
A każdy urodzony przed 1989 to agent SB (przypomina mi się film "Piątek II" :D )

Ork.Fajny

2014-02-21, 22:55
DUST DEVIL napisał/a:

W takim razie odwróćmy role. Podaj mi teksty które będą świadczyć, że nie mam racji.


Jak mi powiesz jakim cudem mogę udowodnić ci że czegoś nie było to z chęcią tego poszukam w całej Polsce.
Mam iść do IPNu i szukać raportów typu "Dnia 08.09.1944 nasz oddział AK nie zabił żadnych Ukraińców a dwa dni później nie spaliliśmy żadnej wsi".


DUST DEVIL napisał/a:

Ale sekcję "świadectwa epoki" to Ty sprawdź :roll:
Tu masz wikipedię, artykuł na medal:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej#Bilans_akcji
Dalej będziesz przeczył faktom?


Podsumujmy... Piłsudski a potem jego ludzie znający historię własnego narodu, która mówi jasno że żaden ucisk ze strony cara nie ugiął ich na tyle by nie mogli wykorzystać pierwszej lepszej okazji do odzyskania niepodległości dla kraju, zajmowali się robieniem tego samego w stosunku do Kresów co niedawno robił im Car a dodatkowo ignorowali cały czas fakt że na zachodniej granicy mieli ewidentnie zbrojącego się Hitlera który już w 1938 dawał jasne znaki że ma zamiar napaść na ich kraj a po wschodniej stronie Sowietów, którzy przez całe lata 30te mordowali Polaków którzy pozostali w granicach ich kraju, a ci także nie szczędzili środków na zbrojenia, którego mieli o wiele więcej od Polszy...?
Może i Sanacja była pełna drani ale ci dranie nie byli na tyle głupi by antagonizować do siebie ludzi którzy potem mogą uznać Hitlera lub Stalina za wyzwoliciela. Ale to tylko moje gadanie... Ja głupi jestem i patrzę na historię od strony logiki a nie tego ze ktoś mi macha przed oczami pewnymi "faktami" których nawet nie mogę do końca potwierdzić sam z siebie...

DUST DEVIL napisał/a:

fenomenalny wywód! Czyli w 1944 AK i BH to już byli komunistami?


Chcesz powiedzieć że AK współpracowała z jawną komunistyczną organizacją w mordowaniu ludzi których życie nie miało większego znaczenia dla większości Polaków, gdyż Kresy były bądź co bądź zdominowane przez inne grupy etniczne...?

DUST DEVIL napisał/a:

No i to wyparcie - tak, po wojnie wszyscy w pośpiechu w Polsce czytali Marksa i Stalina i szli spać jako Polacy, a budzili się jako komuniści. Serio?!


Pewnie na jakiś UJotach w latach 1945-56 i potem uczyli profesorowie prawa/ekonomii/historii którzy mówili o tym co Lenin/Stalin zrobił z własnym narodem, jego ekonomią etc... Upssss. Chyba jednak nie.

DUST DEVIL napisał/a:

Tak samo można powiedzieć, że to nie Ukraińcy mordowali, a uPA.


Oczywiście. Nie liczy się skład narodowy organizacji, bo trudno winić Ukraińców wszystkich za UPA. Liczy się co dana organizacja zrobiła rękami swoich poszczególnych członków. I tylko ich oraz ich sympatyków należy skarcić.

DUST DEVIL napisał/a:

Albo, że to nie niemcy wypowiedzieli wojnę światu, a naziści. Dobrzy niemcy siedzieli w domu i ręki do wojny nie przyłożyli :roll:


Dobrzy Niemcy ulecieli z dymem w piecach które przygotował im Hitler zanim palił innych...

DUST DEVIL napisał/a:

Wg Twojej teorii Twoja mama i tato też są komunistami (no bo przecież uczyli się w peerelowskiej szkole, a może nawet wciśnięto ich do ZMS...).


jeszcze raz... Kto wedle mojej teroii jest komunistą? Powiedz mi proszę, bo mam wrażenie że nie wiesz sam.

DUST DEVIL napisał/a:

A każdy urodzony przed 1989 to agent SB (przypomina mi się film "Piątek II" :D )


A nie? Moja kuzynka urodzona w 1988roku była Asem esbeckiego wywiadu...

GrenAcid

2014-02-22, 00:32
Ludzie czego wy sie spodziewacie po tym imbecylu, ktorego ojciec byl ubekiem, dziadek kapowal ruskim??

To najbardziej rozpoznawalny cherwony troll Sadistica o ktorym wiadomo ze nienawidzi tego kraju z calych sil......dla ironi nadal tu mieszka i gada po polsku.



oc...........an

2014-02-22, 01:46
GrenAcid, zapomniałeś dodać, że mój ojciec był majorem-kwatermistrzem w Armii Radzieckiej w Afganie i kupił tytuł za 3000 rubli. A dziadek był w NKWD bo znał niemiecki xD I wypraszam sobie, że mieszkam w Polandii. Moi chlebodawcy zapewniają mi wspaniałe warunki w Moskwie. :lol:

Imbecylu... i mówi to mentalna etiopia, która wszystkich Ukraińców nazywa banderowcami i praktycznie w każdym poście nazywa innych użyszkodników jełopami, debilami czy matołami :roll:


Ork.Fajny,

ale ja nie mówię o źródłach kto kogo gdzie zabił tylko o stosunku Polaków do Ukraińców. Przecież ciągle drążymy pkt. 1


Ty w ogóle czytałeś ten link na wiki którego wrzuciłem?

Cytat:

W latach 30. rząd polski ostatecznie skłonił się ku asymilacji narodowej mniejszości, tym samym przesądzając o polonizacji prawosławia i maksymalnym jego osłabieniu.



Ja tu widzę bardzo logiczny i wyrachowany argument dlaczego burzono cerkwie.

Co do komunistów, uPA itp. to z jednej strony ładnie wydzielasz, ale z drugiej uogólniasz. Mam inne zdanie na ten temat, ale nie będę go drążyć, skoro jasno oddzielasz pojebów z upa od reszty Ukraińców.

Osz ty! As wywiadu SB. Nie dadzą mi nigdy :C A tak bardzo chciałem rozpracowywać Solidarność :/ Zepsułeś mi chumoj na najbliższą dekadę.

Ork.Fajny

2014-02-22, 08:47
DUST DEVIL napisał/a:

Ork.Fajny,
ale ja nie mówię o źródłach kto kogo gdzie zabił tylko o stosunku Polaków do Ukraińców. Przecież ciągle drążymy pkt. 1


Obowiązuje ta sama zasada... Nie jestem wstanie wskazać ustawy która mówi "Od roku 19XX nie mamy zamiaru wprowadzić noego podatku lub prawa budowlanego dla mieszkańców województwa np. lwowskiego.", bo takich się nie pisało.

DUST DEVIL napisał/a:

Ty w ogóle czytałeś ten link na wiki którego wrzuciłem?
W latach 30. rząd polski ostatecznie skłonił się ku asymilacji narodowej mniejszości, tym samym przesądzając o polonizacji prawosławia i maksymalnym jego osłabieniu.
Ja tu widzę bardzo logiczny i wyrachowany argument dlaczego burzono cerkwie.


Wyrachowane to jest powolna polonizacja tak aby trudno było ją dostrzec a nie wyburzanie Cerkwi... Bo nie ma ta technika sensu gdyż II lecie wojenne miało to do siebie że konflikt za konfliktem się pojawiał. Najpierw nas Sowiety najechały z rozkazu Lenina któremu nie szła wojna domowa u siebie a potem od razu pojawił się Hitler i jego odbudowa militarna Niemiec. Takie zabawy w gnębienie sporej części swoich obywateli nie miały sensu logicznego, jeśli chce się wygrać wojnę.





DUST DEVIL napisał/a:

Co do komunistów, uPA itp. to z jednej strony ładnie wydzielasz, ale z drugiej uogólniasz. Mam inne zdanie na ten temat, ale nie będę go drążyć, skoro jasno oddzielasz pojebów z upa od reszty Ukraińców.


Ja bardzo ładnie wydzielam wszystkich. Tylko że ty nie rozumiesz że bycie komunistom zaprzecza możliwości bycia nacjonalistom. Programowo celem każdego z nich była światowa rewolucja pod egidą Kremla.
Nawet Naziści, czyli narodowi socjaliści, nie byli Niemcami, bo bycie Niemcem do momentu powstania III Rzeszy znaczyło wyznanie innych zasad etycznych.


DUST DEVIL napisał/a:

Osz ty! As wywiadu SB. Nie dadzą mi nigdy :C A tak bardzo chciałem rozpracowywać Solidarność :/ Zepsułeś mi chumoj na najbliższą dekadę.


Przepraszam. Chcesz kwiatka na przeprosiny?

Wojciech132

2014-02-22, 11:20
Do prologu: Nikt nie mówi "j***ć Ukrainę". Po prostu warto przypominać, że tam sprawa ma się inaczej niż to w mediach przedstawiają. Ci nad którymi Twój kochany JarKacz wespół z Tuskiem się rozpływa, bez wahania poderżnęliby Ci gardło, tylko dlatego, że jesteś Polakiem, a przynajmniej sie nim mienisz.

Co z tego, że broń dostarczyli Niemcy? To Ukraińcy z niej strzelali. A często do mordowania Polaków nie używano broni palnej. Rzekłbym, że nawet rzadziej niż wideł, siekier i młotów. Jak przychodziło do strzelaniny, to mołojcy spieprzali aż sie kurzyło.

1. Jakie praojcowskie ziemie? Ukraińcy to jeden z najmłodszych narodów na świecie, a zdecydowanie najmłodszy w Europie. Te ich praojcowskie ziemie, to tereny Rusi, które opanowali tylko dlatego, że nikt tam nie mieszkał. Krwią ich nie zdobyli. No i Rząd Polski, to inna rzecz niż bezbronna ludność wiejska, sąsiedzi. Jakbym ja był Polakiem mieszkającym w Niemczech, to nie zacząłbym mordować swoich sąsiadów, za to, że Merkelowa czy ktoś inny wprowadzili prawo szkodzące Polakom. Protesty skierowałbym do Rządu. W cywilizowany sposób.

2. Spoko, zgadzam się, to była głupota RZĄDU polskiego. To musiało być bolesne. Ale ten proces w przypadku Polaków na Litwie trwa znacznie dłużej niż w przypadku Ukraińców na ziemiach polskich, a Polacy Litwinów nie wyżynają jak zwierzęta

3. To była część nieudolnej polityki rządu SANACYJNEGO, mającej na celu zlikwidowanie skutków rusyfikacji ziem polskich. Pragnę tutaj zauważyć, że decyzje o tych czynach podejmowali ludzie, do których tradycji politycznej najczęściej odwołuje się PiS. Stronnictwo Narodowe nie miało wtedy praktycznie prawa głosu i również było prześladowane. Każdy wie czemu UPA niszczyło Kościoły.

4. To też polityka sanacyjna. Zauważ jednak, że te same działania podejmowali zaborcy pruscy i rosyjscy przez 123 lata na ziemiach polskich. Polacy jednak Niemców i Rosjan nie wyżynali w bestialski sposób, i o dziwo, utrzymujemy z nimi stosunki dyplomatyczne No i faktem jest, że ziemie zamieszkiwane przez CZĘŚĆ Ukraińców były i są rdzennie polskie. A przed wojną również Ukraińcy sprawowali władzę lokalną na tamtych terenach, a to co gadasz to bzdury, że nie byli w ogóle dopuszczani do takich stanowisk.

5. Rząd Londyński też był głupi, bo obsadzony był politykami i wojskowymi SANACYJNYMI Akcje AK w latach '43 - '44 na Kresach miały zazwyczaj charakter odwetowy, a działania wcześniejsze były spowodowane konfliktami z UPA. Bądź co bądź, była to organizacja terrorystyczna i separatystyczna. Dzieci AKowcy nie zabijali, a sa udokumentowane przypadki, że jeżeli do tego dochodziło, sprawcy byli karani sądem polowym. Cywili ukraińskich ginęły tysiace? Weź Ty poczytaj trochę rzetelnych źródeł historycznych...

Powstanie Warszawskie było ogromny błędem, ale ironizując słowo "Chwała" deprecjonujesz poświecenie tych ludzi. Dowódców można potępiać, ale zwykłym żołnierzom należy się szacunek. No i oczywiscie jak na komucha przystało, nie bierzesz pod uwagę tego, że ludzie nie chcieli czekać na przybycie Armii Czerwonej i nie traktowali ich jak wyzwolicieli. Śmierć spotkałaby ich i tak, tyle, że w UBeckich katowniach, a nie na barykadach z bronią w ręku.

6. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć co targało ludźmi, którzy widzieli jak mordowani są ich krewni. Prawda jest taka, że to UPA zaczęło masowo mordować cywili, a Polacy na Wołyniu po prostu sie bronili. "Zwykli ludzie nie mieli nic wspólnego z UPA" - pie**olenie. Własnei zwykli ludzie wydawali im Polaków, i pomagali w mordowaniu, takze kobiety. No i warto wspomnieć, że Ukraińcy mordowali też swoich rodaków, za pomoc Ukraińcom. Och, patrz jaki ten Stalin dobry i wrażliwy. Poczytaj co robiła z Polakami i z Ukraińcami partyzantka komunistyczna na jego rozkaz. Jakby chciał zabijać "bandytów, którzy nakręcali spiralę nienawiści to powinien zacząć od siebie.

7. W latach 1945 - 1989 Polska znajdowała isę pod sowiecką okupacją, i to takie służby jak MBP i NKWD zajmowały się akcją Wisła i utrzymywaniem obozów koncentracyjnych. Więcej niż tych Ukraińców ogółem, ginęło polskich więźniów politycznych z obozów niepodległościowych każdego dnia, z ręki katów sowieckich. Oni nie musieli uczyć sie od nikogo.

8. BCh układały sie lepiej z sowiecką partyzantką niż z AK. Znaczna ich część nigdy nie podporządkowała się ZWZ. To były samowolne bandy. No i zauważ też, że '44 to już był tok po Rzezi Wołyńskiej. Zatem to też były akcje odwetowe. Biedni Ukraińcy mogli pomyśleć, że siejąc wiatr, zbiorą burzę. Twierdzę, że takie bestialstwa były niepotrzebne i karygodne, ale faktem jest, powtórzę, że Ukraińcy rozpętali to piekło. Powiedz mi co masz do Żołnierzy Wyklętych. Chętnie rozprawie sie z Twoją stalinowską mitologią na ich temat.

9. Znowu to samo - to byli ludzie szukający zemsty, a nie prowodyrzy całej tragedii. Co nie zmienia faktu, że zezwierzęcenie występowało po obu stronach. Trzeba pamiętać kto to zaczął.

10. Strony nie "Polskiej" tylko komunistycznej. Doucz się historii, a potem piernicz farmazony. Tak lubisz komuchów, to się przynajmniej doinformuj co do ich dokonań i pomysłów.

Co od Epilogu: Ustalenie kto zaczął to piekło wcale nie było trudne do ustalenia, nawet w wolnej już Polsce. To jest jasne dla kogoś kto choć trochę zgłebia temat i źródła.

Nikt nie bierze wszystkich jedną miarą. Taka prawda, że tam są i bandyci ze Svobody i zwykli ludzie. Ale faktem też jest, że to "Prawyj Sektor" ma tam największe wpływy i żadne wyjście z tego patu nie będzie dla Polski dobre. Dlatego powinniśmy się nie angażować, tylko czekać na rozwój wypadków - to czysty pragmatyzm polityczny i ostrożność, a nie uprzedzenia. Wśród Ukraińców nei było bandytów? Co Ty bierzesz chłopcze... Byli i są nadal. Widać co z człowiekiem robi fanatyzm partyjny. Ja rozumiem, że można twierdzić, że po obu stronach byli winni, bo tak w istocie było. Ale to nie uprawnia do głoszenia w Polsce ani przez "polskich" polityków haseł banderowskich. To tak jakbyś w Izraelu krzyczał Heil Hitler przy jakimś rabanie rewolucjnym w Niemczech, twierdząc, że skoro Żydzi okradali społeczeństwo niemieckie w międzywojniu, to są współwinni Holocaustu. |

Bez pozdrowień, poucz sie historii.


Nie wiem gdzie chcesz to wstawić, ale zrób to na jakimś portalu historycznym. Pewnie wielu ludzi odpowie Ci jeszcze celniej niż ja i moze ich słowa weźmiesz na poważnie, bo wiem, że moimi isę nie przejmiesz i nawet mi na tym nie zależy. Żyj w swoim świecie gdzie Jarek jest premierem. Na bank postawi jakiś pomniki banderowcom na wschodniej granicy

No, i tak mi isę przypomniało UPA kolaborowało z Niemcami, wydając też Żydów w ręce Gestapo. Utworzono Dywizję SS Galizien, złożoną wyłącznie z Ukraińców-ochotników (ponad 120 tysięcy), która dopuszczała sie zbrodni wojennych nie tylko na Polakach, Ukraińcy brali udział w tłumieniu powstania warszawskiego... No i warto zauważyć, że Zachodnie tereny Polski, nasze Kresy, to Stalin zaczął nazywać "Ukrainą Zachodnią". Także gratuluję poziomu terminologii.







M.Elantkowski - mój kolega